Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A vidék miért maradt le...

A vidék miért maradt le ennyire Budapest mögött?

Figyelt kérdés

Én Veszprém megyéből származok, az egyetem miatt Budapestre kerültem, azóta itt ragadtam.


A szüleim először is meg is voltak rökönyödve, hogy nem a környéken helyezkedtem el.

Nehezen fogták fel,hogy otthon nincs munkalehetőség.


Én meg azért úgy gondolom, egyrészt nem azért diplomáztam,hogy betanított, gyártósori munkát végezzek, másrészt, sokkal többre vagyok képes.Harmadrészt, sok energiát, pénzt fektettem a diplomámba és utálom, ha egy befektetésem nem térül meg.


Műszaki szakon végeztem, ami keresett, csak nem Veszprém, Zala,Baranya megyében.

Vagy nem találsz vele állást, vagy találnál, de olyan keveset akarnak fizetni,hogy kineveted őket.Meg, a vidéki munkáltatóknál, még a multiknál van ez a hülye mentalitás, amit ki nem állhatok.Azt éreztetik veled, hogy érezd kegyként, hogy ott dolgozhatsz, érezd magad megtisztelve,hogy fenséges vállalatunknál dolgozhatsz.Na, ez Budapesten nem jellemező, legalábbis nem annyira erős mértékben.



Visszatérve a fő témára, régen is volt lemaradás vidék meg BP között.De, a kontraszt nem volt ennyire erős, nem csak fizetésekben, hanem munkalehetőségek terén.Bp-n, válogathatsz a munkák között, úgy váltogathatod őket, mint a zoknit.Vidéken viszont totál az ellentéte van.

Egy mérnök, egy IT-s sem tud könnyen elhelyezkedni, melyek a propagandák szerint óriási hiányszakmák.



Az államnak, úgy gondolom ezzel kellene elsősorban foglalkoznia.A lemaradt vidéki régióknak kedvezményeket kellene biztosítani, sőt az ottani cégeknek is.

A gazdaság mozgatórugója a fogyasztás, ha nincs mit fogyasztásra elkölteni, akkor baj van.


2020. jan. 26. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak Magyarországra jellemző, külföldön is hasonló folyamatok játszódtak játszódnak le.
2020. jan. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha te, mint nagyvállalat terjeszkedni szeretnél Magyarországon, és azt látod, hogy a fővárosban és annak vonzáskörzetében több munkavállaló lakik, mint 15 másik városban együtt, ráadásul a magasabb végzettségűek is nagyobb arányban vannak ott jelen, akkor miért mennél máshová? Oké, jelentős bérkülönbségek vannak Bp és vidék között, amin tudnál spórolni, de ha már idáig elhozta valaki a céget, a nyugati munkabérekhez képest ez a különbség gyakorlatilag kerekítési hibának is betudható. Cserébe nem neki kell vadásznia a szakembereket, mert vannak dögivel. Éppen ezért a cégek Budapestre mennek, aminek hatására az olyan szakemberek, mint te, szintén odamennek. Kicsit öngerjesztő folyamat.
2020. jan. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem az az igazi baj, hogy egy vidéki kisvárosban nincs semmi, mert külföldön is ez a helyzet. Inkább az az egyre égetőbb probléma, hogy építettünk magunknak egy gigantikus vízfejet Budapest személyében. Ha lenne még 2-3 nagyobb város, akkor semmi gond nem lenne.
2020. jan. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!