Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Én nem érzem a nagy munkaerőhi...

Én nem érzem a nagy munkaerőhiányt egyáltalán pedig minimálbéres hely-ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Minimálbéres tróger hely, és mégis. Itt nincs munkaerőhiány pesdig azt hinné az ember már nem is lehet találni embert minimálbérért. És tessék. Itt is van fluktuáció emberek mennek el de jönnek is.

Múlt héten ment el valaki már itt a helyére az új. Mennyi nap is? 4??


A főnök meg szarik mindenre ez van miiimálbér nem tetszik elmész majd jön más a helyedre. És tényleg jön. És Budapest nem egy nógrádi zsákfalu!!


Szóval hogy lehet hogy én marhára nem érzem a munkaerőhiányt? A penny lidl aldi vért hugyozik hogy nem minimálbérért hanem 2x annyiért embert találjon pakolni. És alig van.

Itt meg szarért húgyért is van ember pedig egy kis szutyok cég.


????


Ki érti ezt?


2017. szept. 20. 08:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem a te "szakmádban" van a munkaerőhiány.
2017. szept. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nana ahogy a híreket hallom már általános munkaerőhiány van főleg épp az ilyen "munkák" esetében.... mert nem maga a munka a lényeg itt hanem a miminálbér....

mert a lidl árufeltöltő se egy agysebészet mégis lasszóval fogják őket...

2017. szept. 20. 08:57
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Nem mindenhol van munkaerőhiàny. Olyan helyeken, ahol szinte semminek nem kell megfelelni, ott nincs hiàny.
2017. szept. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Figyelj! Ha munkaerőhiàny van is, akkor se hidd hogy egy cèg meghunyàszkodik egy semmit èrő munkaerőnek. Ha kell, inkàbb lehùzza a rolòt.
2017. szept. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenhol van munkaerőhiány. Közigazgatás,iroda, Bp-hatalmas fluktuáció, szar fizu, idióta vezetők...Mégis van utánpótlás: egyik ember jön, másik megy és még mindig azt mondják, el lehet menni, ha nem tetszik valami...(Diplomás emberekről van szó)
2017. szept. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%

Én viszont egy megyével odébb pontosan azt érzem, hogy CSAK betanított munkaerőből van hiány. Meg lehet nézni a Szuperinfótól kezdve a helyi újságokon át egészen a Professionig, a média típusától és színvonalától teljesen függetlenül, hogy hova kell az ember: 3 műszakra minimálbérért gürcölni. Képzettséget vagy minimum érettségit igénylő munka tényleg csak elvétve akad, azok nagy részénél a kiválasztás meg pofára vagy ismeretségre történik. Ezek a gyárak viszont több éve MEGÁLLÁS NÉLKÜL hirdetnek, hetente van a beléptetés, és még így is egyre csökken a létszám.


Engem egyedül az érdekelne csak, hogy ha ők maguk is tisztában vannak azzal, hogy lelécelnek az emberek, és azt is tudják, hogy a 3 műszak + minimálbér kombó miatt teszik, akkor miért nem rakják át a dolgozóikat fix műszakra, vagy miért nincs béremelés? Vagy ezek a rettentő bonyolult és innovatív ötletek még senkinek nem jutottak az eszébe? Igen, jöhet most a szokásos mantra, hogy ha van, aki ennyiért is megcsinálja, akkor nem szükséges a béremelés... csakhogy mint a fenti példából látjuk: nem, nincs aki ennyi pénzért is megcsinálja pár olyan emberen kívül, akinek tényleg nincs más választása. A néhány napon belüli kilépéssel járó papírmunka meg aligha éri meg a cégeknek se. Egy időben még ezeknél a gyáraknál létezett a "túlképzettség" fantázianévre hallgató kitalált marhaság, míg mára PhD-val is biztos helyet garantálnak a legalja putrik is, csak legyen végre minden gépre és munkafolyamatra ember legalább addig a pár hétig, amíg nem mond fel az illető.


Hasonlót tudok elmondani tapasztalatból a multi üzletláncokról is, annyi eltéréssel, hogy bár javarészt a valóban képzetlen munkaerőt alkalmazzák, de a "szükség törvényt bont" elve alapján már ők is kezdenek rájönni, hogy ez nem fog sokáig tartani ebben a formában.

2017. szept. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

"Engem egyedül az érdekelne csak, hogy ha ők maguk is tisztában vannak azzal, hogy lelécelnek az emberek, és azt is tudják, hogy a 3 műszak + minimálbér kombó miatt teszik,"


ez engem is érdekel....

mert az odáig oké hogy minél több megy a melósnak annál kisebb a haszon és annál kevesebb marad a tulaj zsebében (és akkor miből lesz meg 5. Audi a ház előtt....) ez eddig oké.


De ma már a folyamat odáig jutott hoyg vagy bért emel X cég vagy elfogy az összes embere és akkor nem kevesebb haszna lesz hanem zéró haszna és lakat!!!


De ez a képlet egy csomó cégvezetőnek magas...


de nem baj majd rájönnek KSH adat 2016-ban havonta átlag 250 cég(üzleti vállalkozás ) szűnt meg, ment csődbe.


Ha ez kell.... ha inkább lakat az ajtóra minthogy emeljen hát akkor hajrá.

2017. szept. 20. 12:09
 8/16 A kérdező kommentje:
De mindjárt jön egy idióta gyökértroll aki elmagyarázza hogy "majd gyünnek a román ukrán stb munkások"..... ja majd azok pont ide jönnek a répaföldre szarért húgyért bohóckodni mikor + 200 km és osztrákok + még párszáz km és németek és ott pénzt is kereshetnek nem csak egy tál aprót....
2017. szept. 20. 12:12
 9/16 anonim ***** válasza:
65%

"De ma már a folyamat odáig jutott hoyg vagy bért emel X cég vagy elfogy az összes embere és akkor nem kevesebb haszna lesz hanem zéró haszna és lakat!!!"

Nem jutott el, ha szükség van rá bért emel, de ameddig jönnek nem fog. Márpedig ha nem emel bért akkor még jönnek.


"De ez a képlet egy csomó cégvezetőnek magas..."

Ja hogy te azt jobban tudod, mint egy cégvezető... Miért nem te vagy a cégvezető?

2017. szept. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Én csak azt tudom hogy egy cég amely elbukott egy beszállítói szerződést mert annyira nem volt embere hogy nem volt aki megcsinálja a vállalást ott valami nagyon nem jól megy.


Ahol felvesznek új embert 1 hét és ott sincs az új ember ott valami szar de nagyon.


Ehhez nem kell vezetőnek lenni.

2017. szept. 20. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!