Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy targonca vezető főleg...

Egy targonca vezető főleg eleinte hogy tud el igazodni egy nagyobb raktárban?

Figyelt kérdés
Nem tudom elképzelni hogy lehet tájékozódni, ha minden sor szinte ugyanúgy néz ki, konkrétan egy labirintus. Értem én, hogy minden sor meg van nevezve számmal, és betűvel, de például egy Audiban azért így is el lehet tévedni szerintem rendesen. Szeretnék targoncázni, csak ez az egy aggaszt engem. Tapasztalat, vélemények?

2020. jan. 29. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Először senki nem tud eligazodni semmi új munkahelyen. Ezért van betanítás, próbaidő stb.
2020. jan. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mennyi idő alatt ismeri ki magát az ember egy nagyobb raktárban?
2020. jan. 29. 15:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már most ezen parázol, keress magadnak valami egyszerűbb munkát.
2020. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért ezt nem mutatják meg a kezdetekben? Elvárják rögtön, hogy na én akkor igazodjak ki az ismeretlenben?
2020. jan. 29. 18:11
 5/7 anonim ***** válasza:

"Miért ezt nem mutatják meg a kezdetekben? Elvárják rögtön, hogy na én akkor igazodjak ki az ismeretlenben?"


Azért, mert egyfelől minden raktár egyforma, másfelől nincs két raktár, ami egyforma lenne. Még a munkafolyamat felől megközelítve is több részre lehet bontani. Van raktár, ahonnan készletkiadás/komissiózás van. Aztán van olyan raktár, ahová a készárut pakolják. És van olyan, amelyik csak kamionokat pakol le-fel, alapanyagot vételez be, és készárut pakol fel.


Még egy gyáron belül sem egységesek a kialakítások, és több helyről kell kiszedni a cuccot. Az első nap meg fogják neked mutatni a polcbeosztást. Tudomén' AA 12-36-05. Be van minden számozva. 12. sorban a 36 os tárhelyen az 5. szintről kell kiszedd a cuccot. A kiszedőn rajta van a tárhely száma mellett a termék azonosító száma, neve is. A tárhelyről kiszedett cuccon szintén van termékkísérő lap, az azon lévő számot összehasonlítod a kiszedőn lévővel, hogy meggyőződj: tényleg az van a tárhelyen, ami a papíron szerepel. Vagy ha pisztolyos rendszer van, rálősz a vonalkódra, és mutatja neked a pisztoly, hol van ilyen cucc. És odamégy, és kiszeded.


Egy raktáron belül nem fogsz eltévedni. Nem kell első nap fejből fújni mindent. Igen, el is felejti az ember, ahová riktán jár, akkor rákérdez. Megmondják a többiek, hová kell menni, nem kell kukának lenni.


Ha beállsz raktárosnak, a legkisebb gondod lesz a tájékozódás. :)

2020. jan. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ. :) Targoncások általában nem szoktak panaszkodni úgy hallom, sőt a kereset is jobb általában, mint a sori dolgozóké.
2020. jan. 31. 16:22
 7/7 anonim ***** válasza:

"Targoncások általában nem szoktak panaszkodni úgy hallom, sőt a kereset is jobb általában, mint a sori dolgozóké."


Ez azért már egy nagyobb szmájlit is megérdemel. :) De igen, a targoncások is panaszkodnak annyit, mint mások, mert ők is csak emberek, de tény, hogy a gyártósoron dolgozni is nehéz, meg másfajta munkát végezni is nehéz. Mondjuk gépet kezelni nagyobb felelősség, rutint, szakértelmet, és némi józan paraszti gógyit is megkövetel, mert sokszor kell improvizálni, tehát nyilván többet is fizetnek érte, mint egy szimpla összeszerelős munkáért. De ne hasonlítsunk almát a körtéhez.


Menedzserként, vállalatvezetőként, vagy vállalkozóként egyaránt meg kell küzdeni a nehézségekkel. Az mindenütt van. Kockázat is van. Minél nagyobb, annál jobban meg van fizetve. Ha lekapsz véletlenül egy polcot 10 méter magasban, és leszakad 30 tonna cucc, azt senki nem köszöni meg. Az összevissza, tilosban kolbászoló gyalogosokról nem is beszélve.


Mindig van miért anyázni, majd meglátod.

2020. febr. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!