Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit jelent az, hogy rugalmas...

Mit jelent az, hogy rugalmas munkaidőbeosztás? Akkor megyek amikor akarok?

Figyelt kérdés

Én nagyon merev és rugalmatlan vagyok,ki nem állhatom ha variálják a dolgokat.

Lehet jeletkezni gyakornoki programramra és az van hogy heti 8 óra munka,rugalmas beosztásban

Én ezt úgy képzeltem el,hogy ha jelentkeznék,akkor pénteken 8 óra munka lenne.De azt h egyik nap menjek 3 órát,másik nap 2-t, meg össze-vissza azt nem.



2020. jan. 30. 11:37
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Pl. HETI 40óra a munkaidő amit H-P-ig 8:00-18:00 között dolgozhatsz le egyéni döntés alapján. Mondjuk 12órázol szerdáig, csütörtökön tolsz egy 4órát,pénteken meg be se mész.
2020. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Bocsi most olvastam végig. Én is úgy csinálnám ahogy te. Heti 1nap 8óra azt kabát.
2020. jan. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Heti 8 órás gyakornoki munka? Ilyenről se hallottam még. Min 20 szokott lenni mert egy nap alatt sem betanulni nem tudsz, sem érdemi munkát végezni.


De a rugalmas munkaidő azt jelenti, hogy mivel gyakornok vagy gondolom mellette tanulsz. Nincs kötött időbeosztásod és ha tanulsz mellette akkor úgy mész dolgozni ahogy tudsz, az órarended megengedi. Ők ebből nem fognak problémát csinálni amég megvan a kötelező óraszámod (de kivételes eseteknél még azt is el szokták engedni pl vizsgaidőszak).

2020. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De akkor nem úgy van,hogy akkor hívnak be amikor akarnak?
2020. jan. 30. 12:07
 5/10 timortin ***** válasza:
60%

- Normális esetben a 40 óra heti munkaidő az rugalmas beosztásnál is megvan, csak te döntöd el mikorra érsz be, mikor mész el.

- Szokott mondjuk 4 órás törzsidő is lenni pl.: 10-14-ig, amikor mindenképpen benn kell lenni, hogy megtalálható légy és esélyesen tudjál kommunikálni a többiekkel (persze esetileg el lehet térni). A többit te variálhatod át.

- Otthoni munka is színesítheti a sztorit.

- Viszont tökmindegy itt ki mit mond, mert a főnököd és te közötted alakul ki a hivatalos megállapodás.

2020. jan. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem igazán tetszik ez.Jobban szeretem ha kötött szabályok vannak és kötelező bemenni.
2020. jan. 30. 12:52
 7/10 timortin ***** válasza:
41%
Szerintem jó esélyed van arra, amit szeretnél, ha tényleg heti 8 órás a gyakornoki meló. Engem ha érdekelne a tárgybeli lehetőség, biztosan jelentkeznék rá, legfeljebb nem jön össze. Kapcsolatépítésre, információszerzésre mindenképpen alkalmas lehet a dolog.
2020. jan. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálom,köszi
2020. jan. 30. 13:06
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ez ügy működött, hogy mehettél előbb és maradhattál tovább, de nem minősült túlórának.
2020. jan. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy működik, hogy van egy törzsidő. 9 órától 17:30-ig.

Viszont te dönthetsz úgy, hogy mondjuk reggel 7-től 15:30-ig vagy. Viszont a lényeg, hogy ezt nem kell konstans tartanod. Mehetsz egyik nap 9-re máskor 8-ra. A lényeg, hogy a 8 órát adja ki egy nap ha lehet, de a hónap a fontos, hogy legyen meg a 160 ledolgozott óra.


Illetve nap közben elugorhatsz 1-2 órára, de le kell dolgoznod.


Azt is csinálhatod, hogy 10 órázol hétfőtől csütörtökig és pénteken be sem mész. Nyilván ezt már egyeztetni kell a főnökkel. Az előbb jössz előbb mész sztorit nem kell egyeztetni.


Túlóra ugyanúgy van, amit eldönthetsz, hogy kifizessenek vagy annyival kevesebbet mész.

2020. febr. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!