Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire reális és megbízható...

Mennyire reális és megbízható diplomás fizetések találhatóak a felvi.hu-n?

Figyelt kérdés

A felvin a különböző szakoknál van 'végzés utáni kilátások' fül, amely tartalmazza a szakot végzettek 2017-es átlagos (gondolom kezdő) fizetését.


pl. [link]


Ezek az adatok mennyire reálisak, jól gondolom, hogy kezdőfizetés-e, vagy esetleg ebbe az átlagban az 5-10 éve a pályán lévő személyek fizetése is benne van?



#fizetés #diplomás #mérnök #nem akarok a mekiben dolgozni :(
2018. okt. 8. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
22%
Az a baj,hogy ez erősen munkáltatótól függ. Ráadásul az sincs benne, hogy ezt 8 óra munkáért kapod, vagy 4 órára jelentenek be (és annyit is fizetnek ki), de lehúzatnak veled 12 órát...
2018. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Megnéztem az általam elvégzett szak statisztikáját.

[link]


Nekem nem tűnik valósnak a diplomás munkát végzők aránya, legalábbis akiknek közülünk jobban bejött az élet, azok szállodai recepción vagy valami irodai himi-humi munkán vannak, legtöbbünk meg csinálja, amit kap. Ha ez adminisztráció, akkor azt, de én pl. voltam árufeltöltő, most meg bolti eladó vagyok... Az átlagbér viszont egész biztosan nem stimmel. 2018-ban esetleg valós lehet a bruttó 230, de két éve hétszentség, hogy nem így volt.

2018. okt. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%
@2 Hát bármelyik szlavisztikás szakkal elég simán lehet keresni bruttó 400 körül egy tetszőleges SSC-ben, ha meg is tanultad a nyelvet, szóval a bruttó 230 nem kimondottan elszállt összeg.
2018. okt. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
A mienken 260 000Ft-al magasabb nettót írnak, mint amit én kapok BRUTTÓBAN!
2018. okt. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
6%

@3

Egyrészt menjen SSC-be a hóhér és a két anyja, másrészt nálunk olyan színvonalas volt az oktatás, hogy legtöbbünk legfeljebb bemutatkozni tudott oroszul. Harmadrészt mondjuk jelentkeztem SSC-be is, még válaszra se méltattak ők sem, pedig az angolom jó. Nem mintha nagyon bánnám, inkább nem csinálok semmit a boltban nettó 170-ért heti 55 órában, mint idegen nyelven veszekedjek hülyékkel heti 40-ben nettó 250-ért.

2018. okt. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%
Nagyjából reális, kb egy 15- 20%-al kevesebb a tényleges piaci helyzetnél.
2018. okt. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Nekem lényegesen több a fizetésem, mint az ott leírt. Pénzügy és számvitel alapszakon br 290-et írnak, illetve egy vezetés és szervezés mesterem is van ott br 373-at. Júliusban végeztem, a mostani fizetésem br. 490, ami februártól br. 550 lesz. Bár függhet ez attól is, hogy melyik régión szerezte az ember. Egy miskolci vagy debreceni fizetés nem ér fel egy pestivel.
2018. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%
2018. okt. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
7%

Az én szakom kapcsán nonszensz 450-es bér szerepel. Ehhez képest én 180 brttót kapok és azon egyetemi csoporttársaim közt akivel tartom a kapcsolatot dobogós vagyok ezzel is, mert én azon kevesek egyike vagyok aki el tudott egyáltalán helyezkedni.... szóval a többség még 180 bruttót se kap miközben állítólag 450 a bér...


hogy ezt honnan szopták?

2018. okt. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Ezek ÁTLAGbérek, szóval, ha vki jobban vagy rosszabbul keres - akár több mint 100 000 Ft-tal - az attól még lehet nagyából pontos, reális adat, az ÁTLAGra vonatkozóan. Illetve itt mindenkit belevesznek, aki azon a szakon végzett, mégha más munkakörben is dolgozik.


Az én szakomnál én reálisnak tartom az összeget: villamosmérnök 370 832 Ft/villamosmérnök (MSc) 445 489 Ft. (Ez nettó 246 603/296 250 Ft - adókedvezmény nélkül.)


Akik meg annyira háborognak, hogy nekik abszolút nem stimmel, azok elárulnák milyen szakon végeztek, és most milyen munkakörben dolgoznak?

2018. okt. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!