Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen alacsonyak a...

Miért ilyen alacsonyak a fizetések Magyarországon? Mi van ezzel az országgal?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkahelyemen szaros 140 ezret kapok nettóban, ebből hogy lehet megélni egyáltalán? Aztán elvárják, hogy gürizz egész nap mint a hülye, meg még túlórázz és menj be szombaton is. Ráadásul szinte mindenki diplomás ezen a helyen: vegyészmérnök msc, biomérnök msc, élelmiszermérnök msc stb. aztán ennyivel kiszúrják az ember szemét és fel vannak háborodva ha valaki panaszkodik. Amúgy egy nagy multiról van szó, ami a világ egyik vezető vizsgáló és tanúsító vállalataként hirdeti magát. A vizsgálatok viszonylag összetettek, tehát egy sima érettségivel nem biztos, hogy meg tudnák sokan csinálni, kell a diploma. Ehhez képest szakképzett minimálbéren van mindenki. Az ország keleti feléről van szó. Több ismerősömtől is érdeklődtem és nem keresnek jobban más helyeken sem.
2020. febr. 1. 11:21
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%

A közalkalmazotti bértáblán én minden alkalommal kibukok.



Ismerős kertész diplomával, egyetemi alkalmazottként (oktatásban), kb 25 év munkaviszonnyal nettó 140-et keres, Bp-en.

A szakmunkás pár ezerrel kevesebbet.


Ennyi.



Nem szakad bele a munkába, de ebből megélni, ne adj isten családot fenntartani nem lehet.

2020. febr. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
19%
#11.56 Ki kényszerítette, hogy kertész diplomát szerezzen? Ki kényszeríti, hogy kertészként dolgozzon. Tessék alkalmazkodni a munkaerőpiaci igényekhez! Aki folyton csak sír, és mástól várja az élete jobbra fordulását, nem fog előrébb jutni. 2-es vagyok még mindig.
2020. febr. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
És ha mindenki informatikus lesz te mit fogsz enni?
2020. febr. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
49%

"nem is egy. lehet te burokban élsz de nyisd ki a szemed."


Kezdheted sorolni.

2020. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim válasza:
35%
Mo egy fos. Te viszont ostoba vagy. A munkahelyed külön még szarabb, de ez nem magyarország. Az h te észak koreát utánzó munkahelyen vagy, a te hülyeséged.
2020. febr. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
82%

Mert alacsony az egy főre jutó GDP.

Ahol ez nagyobb, ott a fizetések is magasabbak.

Úgyhogy hajrá, termelni a GDP-t, minél magasabb értékű munkát végezni, adózni, vállalkozni stb.!

2020. febr. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Én a következőt hallottam több helyen. Adott "A" fő vállalkozó. Alvállalkozói vagy inkább üzleti partnerei, de nem kapcsolt vállalkozásai "B" "C" "D". A munkavállaló heti 40 órában be van jelentve "A" hoz, ahol ilyen 140000 Ft körül keres. "B" "C" "D" helyekkel vállalkozói szerződése van KATA adózóként. Ezeknek a vállalkozásoknak számlát állít ki. Mindegyik helyre kiszámláz évente pl 900000 Ft ot. Ha a számlázás évente 3 hónapra korlátozódik, akkor a 2700000 Ft közterhe 75000 Ft KATA 3*25000 Ft. Tiszta pénz 2625000 Ft. Ilyen konstrukció mellett nem lehet nagyon belekötni, hogy színlelt munkaszerződés ez valójában. Kedves kérdező, ilyen sincs nálatok a túlórákra, meg a szombatra?.
2020. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%

ma 12:01


Kertészeti egyetemen, oktató is.


Látom MO-n nem preferencia a tudomány és oktatás.

A tanszéki alkalmazottak doktorival is nettó 200 k körül keresnek.


De tudom: menjen mindenki nemzetközi kamionsofőrnek, mert az fizet jól.

Remélem az eü ellátásod közmunkások fogják végezni.

Ja nem lesz ilyen, mert neked lesz pénzed magánorvosra.

2020. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim válasza:
28%
A kormány miatt van, de itt majd megkapod hogy mindent magadnak köszönhetsz tegyél hogy jobb legyen. Mivel a legtöbb magyar a valóságban is ilyen, ezért nem lesz itt soha váltás, és ezért lesz ez majd ennél még sokkal rosszabb is.
2020. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
27%

Kedves kérdező,


aki diplomát szerez ráadásul valamiféle természettudományost, mérnökit lehetne annyi esze, hogy nem dolgozik szotyi pénzért.


A természettudományos szakembereket tárt karokkal várják Nyugat-Európában.


Én ugyan nem vegyészmérnök vagyok,hanem gépészmérnök,de nálunk is hasonló volt a szitu.

Évekig dolgoztam Magyarországon multiknál, majd elegem lett és elkezdtem pályázni Németországba mérnöki munkakörökre.Kb. a 3. helyre fel is vettek.Korrekt fizetés, 30 napi szabi fiatalon...stb


A magyar munkaerőpiac nagyon elmaradott.De ez az emberek hibája is, nem állnak ki magukért, nem alapítanak szakszervezeteket.

Németországban sem lennének ilyen fizetések, ha a szakszervezetek nem tennék a dolgukat.De, mivel Magyarországon nincsenek vagy gyengék, ez konzerválja a helyzetet.

2020. febr. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!