Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen alacsonyak a...

Miért ilyen alacsonyak a fizetések Magyarországon? Mi van ezzel az országgal?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkahelyemen szaros 140 ezret kapok nettóban, ebből hogy lehet megélni egyáltalán? Aztán elvárják, hogy gürizz egész nap mint a hülye, meg még túlórázz és menj be szombaton is. Ráadásul szinte mindenki diplomás ezen a helyen: vegyészmérnök msc, biomérnök msc, élelmiszermérnök msc stb. aztán ennyivel kiszúrják az ember szemét és fel vannak háborodva ha valaki panaszkodik. Amúgy egy nagy multiról van szó, ami a világ egyik vezető vizsgáló és tanúsító vállalataként hirdeti magát. A vizsgálatok viszonylag összetettek, tehát egy sima érettségivel nem biztos, hogy meg tudnák sokan csinálni, kell a diploma. Ehhez képest szakképzett minimálbéren van mindenki. Az ország keleti feléről van szó. Több ismerősömtől is érdeklődtem és nem keresnek jobban más helyeken sem.
2020. febr. 1. 11:21
1 2 3 4
 21/40 anonim válasza:
#7 nem mindegy, hogy vidéken belül merre dolgozol pontosan, mert bőven eltérnek a fizetések az ország több pontján, nem is kis mértékben. Szóval hiába villogsz ezzel és hiszed azt, hogy ez csak embereken múlik.
2020. febr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:

"aki diplomát szerez ráadásul valamiféle természettudományost, mérnökit lehetne annyi esze, hogy nem dolgozik szotyi pénzért."


hát nem tudom külföldön hogy megy, de nálunk Pesten is max nettó 200-ért van ilyen körökben állásajánlat.

2020. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:

"A magyar munkaerőpiac nagyon elmaradott.De ez az emberek hibája is, nem állnak ki magukért, nem alapítanak szakszervezeteket."


Igazad van, de ma Magyarországon megveszik a főnökök a szakszervezeti vezetőket kilóra. Erre van valami ötleted?

2020. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:
Én kb. 6 hónapig kerestem állást mielőtt elvállaltam ezt. Annyira nem volt semmi lehetőség, hogy átmeneti megoldásnak jó volt. Volt még pár ajánlat, de sehol sem fizettek volna többet nettó 150 ezernél. Most már ide sem lehet bejutni, nem vettek fel senkit fél éve, nincs meghirdetve állás sem.
2020. febr. 1. 13:04
 25/40 A kérdező kommentje:
Mehettem volna vissza az egyetemre is tanszéki munkásnak, felajánlottak havi kemény 130 ezres fizetést. És még abból fizessek albit, mert koli csak PhD mellett jár. Az utazást se terítették volna. Külföldről meg annyit, hogy kell tőke az induláshoz. Ha otthon nem tudsz félrerakni szinte semmit nevetséges fizetés mellett, akkor sose fogsz tudni továbblépni.
2020. febr. 1. 13:08
 26/40 anonim ***** válasza:
13%

"hát nem tudom külföldön hogy megy, de nálunk Pesten is max nettó 200-ért van ilyen körökben állásajánlat."


Mivel itt kint, baromi sok a kutatóintézet, fejlesztés, ezért nagyon sok a munkahely a természettudományos szakon végzetteknek.Biológus, vegyész, biomérnök...stb


Magyarországon kutatóintézetekből alig van.



"Igazad van, de ma Magyarországon megveszik a főnökök a szakszervezeti vezetőket kilóra. Erre van valami ötleted?"


Ez nem így van, maximum az állami vállalatoknál.

A győri Audis sztrájk elég komoly volt és meg is kapták a béremelést, amiért harcoltak.


Németországban a magasan kvalifikált szellemi munkavállalók is szakszervezettagok.Magyarországon az ilyesmi, mintha "ciki" lenne.Sőt, ha ilyesmi elhangzik egy szellemi dolgozó szájából, furán néznek rá.

2020. febr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:

"A győri Audis sztrájk elég komoly volt és meg is kapták a béremelést, amiért harcoltak."


Ez igaz, most meg elbocsátások vannak, sokra mentek a magasabb bérrel. Illetve szépen fogalmazva, nem hosszabbitanak szerződést.

2020. febr. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:

"Ez igaz, most meg elbocsátások vannak, sokra mentek a magasabb bérrel. Illetve szépen fogalmazva, nem hosszabbitanak szerződést."


A létszámstop és a hasonló intézkedések a sztrájk nélkül is meglettek volna.

Olyan cégek is bevezettek hasonló intézkedést, ahol nem volt sztrájk.



Az autóipar most egy kisebb hullámvölgyön halad át.

Részben a politikára vezethető vissza, részben pedig arra, hogy túl nagy gyártókapacitást hoztak létre.Várható volt,hogy a kereslet egyszer megtorpan.

2020. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Ember, az ország keleti részében élsz, ez ugye feltűnt? Láttad azért néha a térképen nem?

Tehát az állításod is helytelen. Az ország keleti részében valóban nagyon alacsonyak a fizetések, de Budapesten illetve a nyugati részen már sokkal jobbak.

Szóval nyomás és költözz!

2020. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim válasza:
8-as nem hulyeseg
2020. febr. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!