Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért ilyen alacsonyak a...

Miért ilyen alacsonyak a fizetések Magyarországon? Mi van ezzel az országgal?

Figyelt kérdés
A jelenlegi munkahelyemen szaros 140 ezret kapok nettóban, ebből hogy lehet megélni egyáltalán? Aztán elvárják, hogy gürizz egész nap mint a hülye, meg még túlórázz és menj be szombaton is. Ráadásul szinte mindenki diplomás ezen a helyen: vegyészmérnök msc, biomérnök msc, élelmiszermérnök msc stb. aztán ennyivel kiszúrják az ember szemét és fel vannak háborodva ha valaki panaszkodik. Amúgy egy nagy multiról van szó, ami a világ egyik vezető vizsgáló és tanúsító vállalataként hirdeti magát. A vizsgálatok viszonylag összetettek, tehát egy sima érettségivel nem biztos, hogy meg tudnák sokan csinálni, kell a diploma. Ehhez képest szakképzett minimálbéren van mindenki. Az ország keleti feléről van szó. Több ismerősömtől is érdeklődtem és nem keresnek jobban más helyeken sem.
2020. febr. 1. 11:21
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

#21, Allami munkahelyem van, bértábla szerint fizetve. Szóval mindegy hogy melyik megyében laksz...

7 voltam.

2020. febr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

# 31


melyik kategóriába tartozol?


[link]

2020. febr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

Közszférába menni = öngyilkosság + sz_r munkaerő vagyok,szakmai tudásom 0.

Sajnos ez az igazság,csak multi.

2020. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

# 31


szerintem hazudsz


áruld már el, hogy milyen végzettséggel és hány éves munkaviszonnyal kapsz nettó 250-et?


milyen adókedvezményeket kapsz?


Esetleg szültél 3-4 gyereket?

De még azzal is elég nehéz összeszedni a havi 250-et, ha a bértábla szerint kapsz.



Jelzem vannak olyan közalkalmazotti állások, amiket nem a bértábla alapján fizetnek.

Nem lehetséges, hogy nálad is ez a helyzet?

2020. febr. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:

Katona vagyok, 14 ev szolgalat.

215 fizu, plusz 35 ezer alberletre.

Ez ugyanugy jar a fovarosinak is mint a utolso zsakutcaban lakonak alsobivalyfalvan.

2020. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
53%

Amit az ország egyes régióiról hallok innen Budapestről, az katasztrófa. Vízfejű ország, igazából csak Budapestből áll. :(



Egyébként Budapesten sincsenek olyan jó bérek..


Igen, 18 évesen lehet jó szakmát vagy egyetemi szakot választani. Ha akkor nem sikerül, akkor esetleg egy életre elvágtad magad, marad a nettó 160-ért kulimunka, már amikor nem munkanélküli vagy.


Ha meg a pedagógia a hivatásod, akkor eláshatod magad. Vannak pedagógus barátaim.


62%-os és itt még néhányan: mit szólnátok, ha a gyermekeitek nem tudnának oviba menni, mert nincs óvodapedagógus? Nem tudnának iskolába menni, mert nincs alsós pedagógus?

2020. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:

Hát akkor csak nem a közalkalmazotti bértábla alapján kapod, hanem inkább rendfokozatod alapján.

de ezt neked is kéne tudnod!

hagy ne keresselek ki innen:

[link]



Azt tudom, hogy nálatok van pl nyelv pótlék, meg diploma pótlék, még a nem releváns diplomára is.

Aki folyamatosan tanul (erre adnak egy csomó szabadnapot), az rengeteg pótlékot össze tud szedni.



Szóval hidd el, hogy a kezdő diplomás a bértábla alapján pont annyit kap, mint akinek 8 általánosa van Budán és BAZ megyében is:

havi bruttó 210.600Ft-ot.

2020. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
Fura, én biológuskent is jól kerestem, most az élelmiszerminőség területen is mérnökként, és még csak nem is Pest közelében lakom
2020. febr. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 DakotaDamon válasza:

Férjem állami cégnél dolgozik egy éve, érettségivel, és 160 körül keres nettó.

Én diplomázás óta multinál vagyok szakmámon belül, 180 körül volt a kezdő nettóm, most már közel 300.

A kezdő fizetésemből is megéltünk, albérlettel, és állami támogatást is tudtam igényelni, az is nagy segítség volt.

(De példának okáért a nővérem egyetemen doktorizik, amiért nettó 240-et simán megkap. Mondjuk náluk olyan ösztöndíjak is vannak/voltak, hogy csak na.)

2020. febr. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 nemjuteszembesemmi49 válasza:

Szerintem, ha azt a sok manit, ezalatt a tíz év alatt elszórtak hadügyre, egyházra (igen, az egyházra is túl sok megy, látnád milyen fényűzés van az iskoláikban!), oligarchákra, stadionokra (akkor is, ha egyesek nem szeretik ezt a szót hallani, mert mindig ezt hallják:)) költöttek, azt oktatásba (normális, nyugat-európai) típusúba (meg mondjuk egy új oktatási rendszer kitalálásához nem kell túl sok pénz, csak motiváció), egészségügybe, megújulókba, kis -és középvállalkozások támogatásába, fizetésemelésbe, megfelelő stratégiával már akár szerintem 50-80 ezer forinttal is magasabbak lehetnének a fizetések, szerintem tudna olyan ügyes lenni a mostani kormány (igen, a 200 ezres -egyébként random 3 év fizetésemelésével megdobva - fizetést). Annyi pénzt elszórtak öregem, olyan lazán, de olyan lazán, és 90 százalékát a kukába, mint hogyha szar lett volna. Körülbelül 600-1000 milliárd forintot minden egyes évben. Kb. 2015 óta mindig a két érték között volt vhol. Megfigyeltem, hogy amikor nem volt több város, ahová építhetnének több stadiont, akkor kezdték el a hadügyet amúgy. Direkt szórják a pénzt! Szerintem ez undorító.



A számításra visszamenve. Hogy miért gondolom így? Kis fejszámolás: 2022 van most, 21-20-19 a három év, 18-ban vagyunk, osztva 3-mal az 2 és fél, 20 ezerszer kettő és fél az 50 ezer. Tehát szerintem 50 ezer forint elmaradt fizetésemelés van jelenleg felhalmozódva, amit tudtak volna teljesíteni, azért lehet egy kicsit több talán, mert most koronavírus válság van, most még csak lábal ki a gazdaság belőle, de már hipp-hopp össze is tudnak dobni egy "kis" fizetésemelést a kampányra. Előtte szerintem több elmaradás volt minden egyes évben.

2022. márc. 22. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!