Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha a bérigényemet alapos...

Ha a bérigényemet alapos internetes kutatással támasztom alá, hogy Reporting/Data Analyst pozíciókban mennyi az átlagos (! ) fizetés (nem milliókat kérek), miért kezdenek a munkáltatók azonnal alkudozni?

Figyelt kérdés
Ha túllőttem a bérigényt, miért hívnak fel egyáltalán? Ha nem lőttem túl, miért alkudoznak?
2020. febr. 2. 06:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

Segítesz?


-Mennyit kérsz?

-Hány éved van a szakmában?

-Budapestről beszélünk?

-Extra skillek esetleg a standardon felül (Python, Kafka, AWS stb)

-Angolod hibátlan?

-Ha az elején vagy a karriernek IT a diplomád vagy valami egyéb?


Ezek alapján be tudom nagyjából lőni neked mennyi lenne a reális.

2020. febr. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom mit hisztizel, engem felhív a fejvadász, megmondom a bérigényem, nem tetszik a cégnek, nem megyek interjúra...és volt olyan eset, ahol .aztán érdekes módon egy hét múlva csak meggondolták magukat és fel is vettek volna


Ez egy ilyen műfaj, én eleve ezzel kezdem telefonon, mert felesleges egymás idejét rabolnunk és tényleg magas a bérigényem, nem véletlen

2020. febr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
35%

"kőkeményen profitorientált szektorokban pályázok és még itt is megy az alkudozás."


Profitorientált. A profit mitől lesz? Ha nagyobb a bevétel, mint a költség. Ha adott munkát alacsonyabb bérköltséggel is meg lehet oldani, akkor miért NE alkudoznának? Egy profitorientált cégnek attól lesz profitja, hogy jól alkudozik. Nyilván ha neked nem felel meg, amit ajánlanak és nem tudtok megegyezni, az a hely nem neked való, arra a helyre nem te kellesz.


"Ha a bérigényemet alapos internetes kutatással támasztom alá, hogy Reporting/Data Analyst pozíciókban mennyi az átlagos (! ) fizetés"


Szerintem nem sokakat érdekel az átlagos fizetés, mint munkaadó. A lehető legalacsonyabb bérköltségért kell a lehető legjobb munkaerőt megtalálni. Illetve átlag... A kezdő és a tizenéves tapasztalattal rendelkező között akár többszörös különbség is lehet. Nyilván az is számít, hogy te ebből hol helyezkedsz el.

2020. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nem hisztizek, csupán feltettem egy kérdést, mert szeretnék tisztán látni. Az összeget is be tudom lőni, köszönöm szépen, elég sok interjúra eljutok, 2. körösökre is. Egyedül az alkudozással van gondom, HA esetleg valakinek problémája lenne a szövegértéssel. Komolyabb cégeknél én bértárgyalással találkoztam korábban (3. körös interjú), nem béralkuval (0. kör).
2020. febr. 2. 12:35
 15/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudom, olyan érzésem van hogy te a kákán is a csomót keresed, bocs de ha ennyi helyen jártál 2. körökön, akkor miért nem vettek fel, vagy most ez hogy van? Miért baj ha alkudoznak? Próbálj már egy kicsit munkaadó fejjel is gondolkodni, hasznodra válna, mert akkor jobban megérted mi miért történik. Tényleg nem bántásból mondom, de mintha lenéznéd ezt a jelenséget, pedig a világ legtermészetesebb dolga hogy bekérnek egy bérigényt, alkudoznak stb. Hidd el, semmi rosszat nem jelent ez, gondolom nem titok előttük hogy te mire tartod a munkádat. Teljesen jogosan olyanra amilyenre.
2020. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
53%
7, remélem a főnökével is beszéltél
2020. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
52%

"Egyedül az alkudozással van gondom"


És esetleg hajlandó vagy valamiféle kompromisszumra a kiátlagolt fizetésből, vagy kötöd az ebet a karóhoz?

2020. febr. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#15, jelenleg várom a visszajelzéseket. Egyébként azért baj, mert már azelőtt kérdezgetik a bérigényt, hogy egyáltalán elmondanák, hogy milyen béren kívüli juttatások vannak. Nem beszélgettünk még részletesen a munkakörről, arról, hogy van-e túlóra és azt kifizetik-e (ez az interjú témája lenne). Felcímkéznek egy bruttó összeggel, aztán ez kb. minden amit fontosnak tartanak a jelöltről. Mindeközben a jelölttől alap elvárás, hogy ne térjen rá idő előtt a fizetésre.


Egyébként hozzáteszem, nem minden cég csinálja ezt, azok miatt tettem fel a kérdést, akik már az interjúra hívás ELŐTT alkudoznak, egy olyan ügylet kapcsán, amit még egyik fél sem ismer pontosan.


A normális válaszolóknak köszönöm, ment a zöld kéz.

2020. febr. 2. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!