Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen 12 órában nincs...

Munkahelyen 12 órában nincs szünet. Naponta egyszer este tudok enni. Hol lehet egy ilyen munkahelyet jelenteni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 09:00
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

#10 akkor össze kell beszélni még pár emberrel, hogy együtt mentek ki szünetre.


Amúgy ilyen nincs. Az a munkatörvénykönyv súlyos megsértése. Első körben a feletteshez, majd a vezetőséghez jelenteném írásos formában. Ha nem érek el hatást, akkor a céges jogászt keresném fel ugyancsak írásban. Ezek után munkaügyi bíróság.


téged mint munkavállalót kötelezően megillet egybefüggő 6 óra után 20 perc szünet, napi 9 óra után meg +25 perc. + Szüneteket nyilván is kell tartani a munkáltatónak.. ha ezt meghamisítja akkor súlyos következményekre és büntetésre számíthat.


"A napi munkaidő leggyakrabban nyolc óra szokott lenni, ezért azt kell tudnunk, hogy amennyiben a hat órát meghaladja a napi munkavégzés időtartama, akkor húsz perc munkaközi szünet jár a munkavállalónak. Amennyiben a napi munkaidő a kilenc órát meghaladja, akkor további huszonöt perc szünet jár. Látható hogy itt arról van szó, hogy a munkavégzést meg kell szakítani, vagyis ilyenkor a munkavállaló nem végez munkát (hiszen pihen), adott esetben akár el is hagyhatja a munkavégzés helyét."

2020. febr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
85%

Engem sem zavart soha, hogy kinek mi a véleménye. Amikor szóltak, közöltem, ha nem akarsz felmosni a földről, akkor nem pofázol bele, hogy éppen munkaközi szünetem van.


Amíg másokkal is foglalkozol, nem érsz el semmit, mert a csordaszellem elég rossz hatást tud kiváltani időnként.

Mutass Te utat a többieknek, aztán majd ők is leállnak enni, amikor Te is.


Egyébként a kormányhivatalokban találod a munkaügyi felügyelőségeket, ott lehet panaszt tenni. Lehet "névtelenséget" kérni, akkor nem fedik fel, hogy ki tett bejelentést. Azon kívül nem csak a cég dolgozója tehet bejelentést, hanem bárki, aki olyat tapasztal, ami szabályellenes. Akár valamelyik rokonod, ismerősöd, a szomszédod, stb.

2020. febr. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
61%

És ez egyedül a te problémád...? A kollégák tudomásul veszik és annyi?


Azt ugye tudod, hogy ha feljelented őket, akkor páros lábbal rúgnak ki..? És akkor se pénzed, se állásod...

Amúgy ha ennyire sz.r helyzet, miért nem lépsz tovább?

2020. febr. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
40%

"Nem biztos, hogy hazudik, vannak ilyen munkahelyek."


Ilyet nem tehetnek sehol. Munkaközi szünet kötelező. Dolgoztam nagyon gané helyen diákként 12 órában de még ott is volt szünet tisztességesen. Nem sok, de ami törvény szerint jár azt megkaptuk!

2020. febr. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
91%

Nem akarlak megbántani, de te egy rabszolga vagy. Ami jár az jár!


Ja. De te is.

2020. febr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Koplárovics Béci ***** válasza:
64%

"Milyen vicces hogy nincs olyan hozzászólás ami a munkavállaló mellett áll ki. Nyilván ha lenne lehetőségem máshol dolgoznék. Az hogy itt kell dolgoznom nem jelenti azt hogy a munkáltatónak nincsenek kötelezettségei."


Vannak kötelezettségei a munkáltatónak. Nem írtam, hogy nincsenek. De ha te magad is azt írod, hogy esélyed sincs máshol dolgozni, akkor szerinted mi történik, ha valahol kiállsz a saját igazad és jogaid melleett? Jobb lesz UGYANANNÁL a munkáltatónál neked? Gondolkodj... Ha keresztbe teszel a munkáltatónak, aki semmibe veszi a törvényeket, akkor szerinted ha erre felhívod a figyelmét, sőt esetleg a törvény erejével kényszeríted valamire, akkor jobb lesz NEKED? Tudod azt szoktam mondani, hogy tanácsot lehet adni, észt nem. Utóbbit főleg azért, mert a másik eddig is megvolt valahogy nélküle, nekem meg hiányozna. Amíg abban a helyzetben vagy, hogy "ha lenne lehetőségem máshol dolgoznék", addig ki is fogják ezt használni a munkaadóid, ha hajlamosak az ilyenre. A jelenlegi hajlamos, úgy látszik. És nem nagyon van lehetőséged arra, hogy ezen javíts, amíg fennmarad a kilátástalanságod. Az ilyen helyről én biztosan menekülnék, de nekem meg is lenne rá a lehetőségem.

2020. febr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
Névtelen bejelentés ellen konkrétan semmit nem tud tenni. Elküld mindenkit, hátha ő volt az?
2020. febr. 2. 11:51
 18/34 anonim ***** válasza:
Névtelennel jó ideje nem foglalkoznak, nincs rá ember.
2020. febr. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
Légy tökös és jelentsd be névvel. Ezért a munkahelyért nem kar sztem. De aztán a te döntésed, te látod, hogy milyen könnyen találnál más helyet. De amíg az alkalmazottak nem állnak ki magukért itthon akkor addig sose lesz változás.
2020. febr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem megoldás utolsó. Az összes munkavállalónak jár a szünet, nem csak magammal foglalkozok."


Helyes. Akkor szépen megbeszélitek a többiekkel és 6 óra munka után MINDENKI feláll 20 perc szünetre - aztán a munkáltató csinálhat, amit akar - egyszerre mindenkit nem fog kirúgni. Csak ehhez ugye össze kéne fogni, ami nem igazán szokott sikerülni :-(


És igen, jól írta valaki: 6 óra után munka törvénykönyve szerint kötelező 20 perc szünet.

2020. febr. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!