Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyen 12 órában nincs...

Munkahelyen 12 órában nincs szünet. Naponta egyszer este tudok enni. Hol lehet egy ilyen munkahelyet jelenteni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 2. 09:00
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

Első körben ne jelentgess, mert nem ott kell kezdeni a probléma megoldását, hanem azzal, hogy szólsz hogy neked ki kell menned szünetre. Nekem teljesen mindegy hogy szalag mellett vagy, vagy éppen mit csinálsz, én pénztároztam, állómunka, de úgy otthagytam a sort mint a rongy.

Tudomásul vették. Majd amikor ebből rendszer lett, kezdték átszervezni a szüneteket, hogy ki mikor mennyit. Szerintem ott kezd, hogy szólsz, hogy neked ez így nem jó, és elmondasz egy alternatívát, amit majd ők is átgondolnak. Ez itt kezdődik, nem a jelentgetéssel.

Ha nem változik a helyzet, és továbbra is törvénybe ütközik, akkor a következő lépés a jelentés munkaügyi s.

2020. febr. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Névtelen bejelentés ellen konkrétan semmit nem tud tenni. Elküld mindenkit, hátha ő volt az?"


Ellene nem, de ugye a büntetést majd neked kell ledolgoznod. Késő fizetés, esetleg 1-2 extra elvétele, stb. Sokszor egy főnök többet tud, mint amit mutat.

2020. febr. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Nyilván szóltak már többen is hogy ez így nem jó. Ami jár az nem alku tárgya. Közben privátban megtalált egy munkatársam. Már ketten vagyunk. Szabolcs megye egyébként.
2020. febr. 2. 19:13
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

"Névtelennel jó ideje nem foglalkoznak, nincs rá ember."


A munkaügyi felügyelőség névtelen bejelentésre eddig sem reagált. Személyesen kell panaszt tenni náluk, jegyzőkönyvezik, és ott kérhetsz anonimitást. Szokás szerint kimennek ellenőrzésre, és nem csak a Te bérelszámolásodat, munkaközi szünetedet, munkaidődet fogják ellenőrizni, tehát ha Te el nem mondod, akkor a munkáltató sosem fogja megtudni, hogy ki panaszolta be.


"Hol lehet egy ilyen munkahelyet jelenteni?"

Ahogy már írtam: Kormányhivatalban a munkaügyi felügyelőségen.

2020. febr. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
51%

Jelentsed őket! Ahogy látom van itt jópár birka,aki meghalna a gyárért,de te ne legyél birka,ne menj a beszari tömeg után,ami jár az jár!

Sok ember fél a változástól,pedig az általában jót hoz,jelen esetben biztosan,szóval ne félj attól,hogy kirúgnak,találsz sokkal jobbat!

Ne félj lépni,magadat és az egészségedet helyezd előtérbe,ne a gyárat és a termelést!

Remélem mindenki megkapja azt ami jár,Te is és a cég is! :)

2020. febr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen ne hagyjátok!!!!!!!!

Hacsak nem vagytok biorobotok!!!!!!!!!

2020. febr. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Megszoksz, vagy megszöksz.....


Hozzatok létre szakszervezetet, ha fél üzem belép, akkor már tudtok tárgyalni a munkáltatóval a problémás dolgokról. Különben jön a SZTRÁJK.


Egyébként ha belemennének hogy legyen több szünet, hajlandó lennél ledolgozni? Tovább maradni emiatt 20-40 perccel? Ezt is mérlegeld, mert retek egy cégnek hangzik és biztos csak így mennének bele....

2020. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 gróf gábor válasza:
Szakszervezet .......
2020. febr. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

"Ilyet nem tehetnek sehol. Munkaközi szünet kötelező. Dolgoztam nagyon gané helyen diákként 12 órában de még ott is volt szünet tisztességesen. Nem sok, de ami törvény szerint jár azt megkaptuk!"


Olyanok vannak, hogy csak néznél, ha tudnád. Rokonom áruszállító szabolcsban, kevés munkalehetőség van, ez igaz jórészt feketén, de legalább jól fizet. Viszont törött karral(!!!!) is ment és szállította az árut, különben kirúgták volna és nem lett volna más hely. A rendőrtől nem kell félni, itt mindenki ismerőse mindenkinek, eltekintenek tőle, ha megállítják, hogy begipszelt az egyik karja és úgy vezeti a teherautót. Őrület.


Az, hogy ilyet nem tehet, mert bíróság meg ilyenek, semmit sem jelent. Akinek a számlái, ennivalója stb. múlik rajta, azt nem vigasztalja, hogy hónapok után esetleg kap valamennyi kis pénzt, de addig is éhenhal, nem tud törlesztőt fizetni stb. Ezért nyel mindenki a munkáltató meg csinálja, amit csak gondol.

2020. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim válasza:
41%
Ha közös a többieknek is a véleménye, indítsatok kérvényt, hogy legyen szünet. Ha a többség így gondolja, a főnök csak beadja a derekát.
2020. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!