Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Való igaz, hogy bizonyos...

Való igaz, hogy bizonyos szakmák jobban fizetnek, mint mások. De lehet olyan összefüggés, amely szerint egy bizonyos korosztályban magasabbak a fizetések?

Figyelt kérdés

Lehet hogy rossz a kérdés, de nem tudtam másképpen megfogalmazni. A lényeg: értelemszerűen jó nagy különbségek vannak az egyes szakmák között, és léteznek jobban megfizetett területek (jelenleg bankszektor, informatika, bizonyos hiányszakmák).

De azt is ki lehet jelenteni, hogy egy bizonyos életkorban lehet jobban keresni? Tehát hogy mostanában a negyveneseknek magasabb a jövedelmük? Vagy az ötveneseknek, esetleg a húszas-harmincas éveiben járó generációnak?

Szerintem nincs ebben kimutatható összefüggés. Csak sokféle véleményt hallok. Néhányan úgy gondolják, hogy "te fiatal vagy, előtted az élet, egyszerűbben válthatsz a jobbnál jobb munkahelyek között", mások meg úgy gondolják, a legtöbbet a pályán eltöltött idő számít, tehát minél régebb óta vagy a szakmában, annál inkább juthatsz előre és majd az életnek csak egy későbbi szakaszában jönnek a nagyobb sikerek.

Persze a kérdés csak a versenyszférára vonatkozott, nem az államtitkárokra, állami cégek vezetőire.


2020. febr. 2. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Korral nő a szakmai tapasztalat, magasabbra lehet jutni a ranglétrán, ugyanazzal a szakmával betölthet valaki magasabb pozíciót stb stb. Tehát általánosan korral többet lehet keresni.
2020. febr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A harminc-negyvenes korosztály nagyobb munkatapasztalat révén jobban fog keresni az általad kiemelt szektorokban is.
2020. febr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
53%

A fiatalok jobban keresnek szerintem. Pontosabban az újonnan jövők - de ugye ők általában fiatalabbak. Én azt vettem észre, hogy a kezdő béreket arányaiban jobban emelik, mint az X éve ott lévők fizetését.

Több helyen is ezt tapasztaltam, családtag is panaszkodik erre.

2020. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!