Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ebben az esetben kinek jar a...

Ebben az esetben kinek jar a szabadsag? Kolleganomnek vagy nekem?

Figyelt kérdés

Ok elterveztek a ferjevel valamit, amirol termeszetesen en es a ceg sem tudott. Majd en kikertem egy szabadnapot ugyan akkorra.


O azt mondta, hogy nem jo mert neki mar van programja. De nekem is van, es en szoltam elobb.


Most akkor etikusan kinek jar?



2020. febr. 4. 07:16
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Megbeszélitek ti ketten. Ha neked nem fontos pont az az időpont, akkor mész te máskor szabira, ha fontos, akkor pedig így járt.
2020. febr. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Munkahelyen nincs etikai előírás :-)

Az van, hogy a munkáltató adja ki a szabadságot, ahogy az érdekei megköveteli, s a munkavállaló max 7 nappal rendelkezhet:


"A munkaviszony első három hónapját kivéve a munkavállaló jogosult arra, hogy hét munkanap

szabadságot – év közben kezdődő munkaviszony esetén ennek arányos részét – legfeljebb két

részletben a kérésének megfelelő időpontban adjon ki a munkáltató.

A szabadság kiadásának időpontját – szemben a korábbi egy hónapos határidővel – legalább tizenöt

nappal a szabadság kezdete előtt kell közölni a munkavállalóval, és a munkavállalónak is ezt a

határidőt kell megtartania a rendelkezési körébe tartozó hét munkanap szabadságot érintően. "


Kérdező, ráadásul Te szabadnapot írtál, ami nem azonos és nem ugyanolyan elbírálás alá esik a szabadsággal.

2020. febr. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Jo de itt most arrol van szo, hogy a fonok szerint rendezzuk le ketten, o az egyikonket elengedi. De en elobb szoltam, o meg elobb tervezte (allitolag) de ennyi erovel en is mondhatom azt, hogy mar honapok ota terveztem.
2020. febr. 4. 07:30
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

neked


amúgy mindig akadnak ilyen "jaj, de én előbb gondoltam" tipusú emberek

2020. febr. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem neked járna, mert előbb kérted.
2020. febr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Neked jár. Ők meg mondják le a programjukat.
2020. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Ha már annyival előre eltervezte, akkor a szabit már jeleznie kellett volna, nem pedig hirtelen észbe kapva, hogy még az is kell. Te szóltál előbb a főnöködnek, neked járna szabadság. Nem tudom milyen a viszonyotok, és mennyire fontos számodra a te programod, de a kolléganő helyében megpróbálnálak lekenyerezni, vagy adnék valamit cserébe vagy máshogy igyekeznélek kompenzálni, hogy belemenj.
2020. febr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván azé a nap, amelyikőtöknek kevésbé fontos - ami nem egyenlő a nem fontossal. Szerintem ő így járt, mert felnőtt ember, tudnia kell, hogy nem a játszótéren tölti az idejét, hanem munkahelyen, ahol vannak írott - ez pedig írott szabályok. Ha eszébe jut vmi, akkor szóljon időben, mert nem a játszótéren van. Te is mondhattad volna, hogy már 3 éve ezen jár az eszetek éjjel-nappal, de most érett meg a gondolat...

Egyszer én is hasonlóan jártam, új dolgozó voltam, jött egy hirtelen esküvő, unokatestvérem gyereke, nem is számítottam rá, szóltam, hogy mennék szabira szombaton. Kereskedelemben dolgozok, szombatra nincs szabi, hanem cserélni szoktunk. A kolléganőimnek - 2- halaszthatatlan családi programja volt -, végül a harmadikkal tudtam cserélni, megfeleztük a műszakomat, ő túlórázott. Elfogadtam, mit tehettem volna? Azért, mert esküvő? Kit érdekel. Esélyem sem volt hamarabb szabizni, hiszen én már utólag választhattam a napokból, a családi progikat leellenőrizni nem tudtam, a kolléganőim így döntöttek és kész. Elfogadtam, mást nem tehettem. Ja igen, elmehettem volna táppénzre, de ezzel nem viccelek.


Vagyis, legyen a Tiéd, a kolléganőd máskor hamarabb fog gondolkodni. Nyilván lesz a morci, felnőttek vagytok, ne foglalkozz vele, mert akkor legközelebb többet a nyári szabidat is megtorpedózza egy butasággal... Ha elmegy táppénzre, az az ő dolga. Ha tudsz engedni, akkor engedj, de ne azért, hogy majd visszakapod a jóságot tőle... Majd, ha akarja.

2020. febr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. vok: melyikőtöké lett végül a szabi?
2020. márc. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!