Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha végrehajtás alá került a...

Ha végrehajtás alá került a munkahelyem, akkor mire számíthatok? Nem kaptam fizetést.

Figyelt kérdés

Hello,


Cégjegyzék szerint 2020.01.22.-vel végrehajtás alá került a cég ahol dolgozom. Ezek után biztos a felszámolás is? Ez mennyi idő szokott lenni?

Voltam a munkaügyi hivatalban, bejelentettem hogy nem kaptam fizetést 2 hónapja. Máshol is bejelenthetem esetleg? Rendőrségi feljelentés?


Köszönöm a segítséget!


2020. febr. 5. 09:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha felszámolás alá kerül, akkor a kijelölt felszámoló biztos adatai is megfognak jelenni a cégjegyzékben, őt kell keresni majd. Amúgy ha többen vagytok dolgozók, érdemes közösen fellépni a dologban. Ha felszámolás indul, akkor a béreket, esetlegesen járó végkielégítéseket kell először kifizetniük, viszont ez akár hónapok is lehetnek. A párom korábbi munkahelyén járt így a felszámolás kezdete után 2 hónappal kapta meg a bérét és a kilépőpapírjait is.
2020. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Többen vagyunk, többen is jelentettük be.


Találtam egy nevet a cégjegyzékben, a közjegyző aki elindította a végrehajtást. Viszont ő Marcali a cég meg Budapesti. Őt felhívhatom szerinted, hogy érdeklődjek?

2020. febr. 5. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
A végrehajtás nem jelent felszámolást.
2020. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt olvasd el:


[link]


És mindenképpen vedd fel a kapcsolatot a felszámolóval!

2020. febr. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Sajnos nem tudom ki lesz a felszámoló, csak ezt a közjegyzőt találtam meg a neten :/

2020. febr. 5. 16:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Hihetetlen... nem törvényszerű a felszámolás, mi nem világos ezen?????
2020. febr. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keress rá itt, cégnév alapján, hogy megjelent-e a közlönyben a cég felszámolása.


[link]


Ha nem, akkor a cég jelenleg (még) nincs felszámolás alatt, ilyen egyszerű. A közlönyben szereplnie kell a felszámolónak is.

2020. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a cég valakinek tartozik, még nem jelenti azt, hogy fel is fogják számolni.

Lehet, hogy kifizeti és lekerül a bejegyzés a cég adatai közül, és minden megy tovább a maga útján, ha későn is, de kifizetik a béreket.


Ha nem, akkor a cégközlönyben teszik nyilvánossá a felszámolás elindítását, és a felszámoló biztos nevét és elérhetőségét is.


Attól, hogy bejelentitek akárhova, hogy nem kaptatok fizetést, még nem is fogtok, ha a cég fizetésképtelen.


Az én cégem többször is volt végrehajtás alatt, de egyik hitelező sem indította el a felszámolási eljárást, tehát még utána 6-8 évig üzemeltünk.

2020. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!