Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkaügyi központok segítene...

A munkaügyi központok segítenek munkát találni?

Figyelt kérdés

Van itt olyan ember, akinek érdemben segítettek munkát találni? Képességeit, elképzeléseit figyelembe véve?


Mert ahogy én tapasztaltam a munkaügyi központ a gyerekes anyukák, és irodisták gyülekezete(ahova persze protekcióval kerültek be) és az egy órás kávé szünet is meg van, ahol néha küldenek ilyen alibi állást, hogy szedjél gazt, vagy menjél határőrnek és ennyi.


Akkor mi értelme van, ha nem azt a célt szolgálja ami a neve?


Persze adnak támogatást, de eddig akinél dolgoztam direkt az ilyekere ment... 3 hónap után meg viszlát. Utána keres mást akire jár támogatás .



2020. febr. 5. 16:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
A munkaügyi központok nem arra vannak kitalálva, amit egy ideális társadalomban elképzelhetnénk, hogy milyen jó lenne, ha lenne ilyen szolgáltatás.
2020. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem keresnek Neked munkát. Munkát keresni Neked kell, hiszen felnőtt vagy.
2020. febr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
Mikor sikerül már felfogni hogy a Munkaügyi Központ nem munkaerő közvetítő?
2020. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amikor végre átváltoztatják a nevét valami kevésbé félrevezetőre. +Ne akarjanak diplomával közmunkára behívni.
2020. febr. 5. 18:23
 5/12 A kérdező kommentje:

#2. Nem azt írtam, hogy ők keressenek helyettem munkát, hanem hogy SEGÍT-enek munkát keresni. Én is keresek közben, de ha helyben tudnak valamit akkor szóljanak, és ne csak határőrnek meg gaz szedőnek akarjanak besorozni.

Ja de hát persze, erre fel ezek a munkát már le vannak osztva ismerősök gyerekeinek, stb... Úgy hogy megyek is gazd szedni, szevasztok, legalább a német túristáknak szép lesz a táj.

2020. febr. 5. 18:25
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Hát, ha a nagy diplomáddal nem vagy képes munkát találni magadtól, akkor nem csodálom hogy csak közmunkára akarnak küldeni.
2020. febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Munkáltatóként sem egyszerű.

Van egy kisvállalkozásom, ahova a tavalyi évben 2 munkavállalót szerettem volna felvenni. Elmenten a munkaügyi központba, ahol elkérték az én összes adatomat, a cég összes adatát, majd ezek után töltsek ki egy majd 10 oldalas nyomtatványt, majd hozzak igazolást a könyvelőtől...

Itt meguntam és inkább feladtam egy facebook hirdetést, ahol egy hét alatt meglett a két dolgozóm, akik azóta is velem dolgoznak.

2020. febr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Elvben igen, a gyakorlatban inkább ne kérj belőle. Ettől még kénytelen leszel azt a 2-6 órányi időt eltölteni ha be akarsz jelentkezni munkanélkülire.
2020. febr. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem fogok triggerelődni :) hatos. Igazad van, teljes mértékben. Még valami?


Na látjátok erről van szó, megnehezítik az emberek életét a bürokrácia. Ezt kellene eltörölni. Alapjöveldemet mindenhova!

2020. febr. 6. 21:06
 10/12 anonim ***** válasza:
56%
örök életet ingyen pézt'!
2020. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!