Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző ma az...

Mennyire jellemző ma az IT/Webes területen a borítékos fizetés?

Figyelt kérdés
Hogy a fizetés egy része bejelentett egy része pedig borítékban kerül kifizetésre...

2020. febr. 7. 12:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Egyre kevésbé,a kata letarolta a piacot. (Ami persze szintén, de facto fekete foglalkoztatás, ha vállalkozói szerződésnek álcázott munkaviszony)
2020. febr. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1: Valóban alternatíva a kata, kérdés meddig. Nálam esélytelen, de a szürkéből is elegem van már, de nagyon. Csak közben a nettómból sem engednék, hogy ne így legyen. (Pedig nincs egetverő nettóm...)


Kiváncsi lennék mi az arány most az IT webes területén. Persze lehet nem területfüggő.

2020. febr. 7. 12:39
 3/14 anonim ***** válasza:
83%
A kata előtt minden borítékban ment IT piacon. Most hogy van kata minden IT köpi magából a számlákat. Ha megszüntetik a katát akkor megint minden borítékos lesz.
2020. febr. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3: Ennyire rossz a helyzet? Teljesen bejelentve egy nem élvonalas informatikus is 250-et kap? Vagy mi a realitás?
2020. febr. 7. 12:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm volt, aki borítékba kapta a pénzt programozóként, most az a jellemző nálunk is, hogy mindenki KATA-s. Pár multit leszámítva, szerintem a magyar cégek döntő többsége nem tudja kitermelni gazdaságosan egy szoftverfejlesztő, architekt vagy profibb rendszergazda, IT menedzser bérét.

Enélkül a kiskapu nélkül szerintem a hazai IT szegmens fele azonnal húzna külföldre.

2020. febr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Valami kis garázs szerelő cégnél esetleg el tudom ezt képzelni, de komoly nagy neveknél elképzelhetetlennek tartom.
2020. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

5: Köszi a választ. Elkeserítő... :(


Jómagam nem is luxu fizura vágyok, de ha egy mostani 310.000-350.000 közötti nettóm full bejelentve lenne már jó lenne. Szóval ennyire vagyok kb nagyigényű. Vagy az lennék?


Nem a jelenem akarom feláldozni a jövőmért, de egyszer jó lenne talán nyugdíjasnak is lenni és nem éhezni akkor sem.

2020. febr. 7. 13:26
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Az hagyján, hogy feketén kapod, de nem is sok. Hol dolgozol? Szerintem ebben a szakmában óriási fizetési szakadék van a vidék és Budapest között. Én is KATA-s szürke zónában vagyok, de a rossz (kevés munkanapos) hónapokban is megvan az 500, egy jobban pedig majdnem 900 és egyáltalán nem vagyok egy nagy penge, inkább csak kitartó.

Mondjuk Budapesten is volt olyan ismerősöm, akit sokáig gombokért foglalkoztattak, aztán egyszer rászánta magát a váltásra és gond nélkül kapott 2x annyit.

2020. febr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8: Köszi az infot! Mostanában sokat tipródom ezen, csak nehéz belőni az értékem, mert olyan mindenes fullstack arc vagyok, a frontend irányában inkább.


De ma pont egy interjúra megyek, és jövőhéten is lesz 2. Most valahogy összejött sorba. :D


Csak a pénz nekem sem minden: ne legyen sok idő bejutni, és családos emberként is jó legyen a hely.

2020. febr. 7. 13:45
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi cégeknél mindenhol be vagy jelentve, max kölcsönzött munkaerőként és nem saját állományba. Ez a KATA sztori valami KKV sajátság lehet.
2020. febr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!