Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire jellemző ma az...

Mennyire jellemző ma az IT/Webes területen a borítékos fizetés?

Figyelt kérdés
Hogy a fizetés egy része bejelentett egy része pedig borítékban kerül kifizetésre...

2020. febr. 7. 12:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10: Lehet, hogy az, igen.


A mostani helyemhez köt érzelem is. Gyakornokként kezdtem, nem vagyok ugrálós fajta. Fontos a stabilitás nekem.

De most az inflációt sem követte rendesen a fizetésem.


Meglátjuk mi lesz a következő napokban/hetekben.

2020. febr. 7. 13:53
 12/14 anonim ***** válasza:
Azzal a válaszolóval értek egyet, aki a KKV-t írta. Jóval nagyobb arányban találkoztam teljes bejelentéssel az utóbbi 1-2 évben, mint borítékos fizetéssel.
2020. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
62%

Az eddigi munkahelyeimen:

1. Egyetem mellett gyakornoki meló, diákmunkásként kaptam a bért. A cég azóta már nem létezik.

2. Még mindig gyakornoki munka egy másik cégnél, egy az egyben feketén. A cég azóta csődbe ment és felszamolták, az amúgy meglehetősen szélhámos tulaj azóta új céget alapított.

3. Első nem gyakornoki munkahelyemen fele zsebbe ment. Kis vidéki cégről van szó.

4. Ezután költöztünk Pestre, nagy amerikai multi, 100%-ban fehéren kifizetve + cafeteria.

5. Kereskedelmi bank, 100%-ban fehéren + cafeteria.

6. Kis magyar cég, 100%-ban fehéren.


Szóval lényegében Budapesten ezidáig nem futottam bele borítékba, kis cégnél sem. Kata előtt sem. Hozzáteszem, a mostani munkahelyem kicsi, de nem sufnicég, és a gyakornoki munkákat leszámítva az összes munkahelyemen nemzetközi projektek mentek, nem magyar piacra fejlesztve. És egyébként teljesen fehéren magasabb a nettóm, mint a tiéd.

2020. febr. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

13: Köszönöm a válaszod!


Gondolom nem is kevéssel több a nettód... :(


Az nálam hozzátartozik, hogy nincs felsőfokú végzettségem, de munkatapasztalat már annál inkább. lassan 7 éves vagyok a szakmában. De én is gyakornokként kezdtem.

2020. febr. 7. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!