Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka, hogy a multinacioná...

Mi az oka, hogy a multinacionális cégek jobban szeretik a "törtető" személyiségűeket, állami szférában, állami cégeknél ez pedig hátrány?

Figyelt kérdés

Amióta lediplomáztam, csak multiknál dolgoztam.

Én az a fajta vagyok, aki mindig nagyszájú, ha nem tetszett egy döntés, nem tetszett a béremelés mértéke, én hangot adtam neki.

Nem voltam megalkuvó, bólogató János.Volt, amikor mondtam, hogyha nem kapom meg a kívánt összeget a következő értékelési időszakban, akkor felmondok, mert kaptam jobb ajánlatot, csak egy telefon.

Tipikusan az vagyok, aki szeret beszólni a menedzsmentnek, kóstolgatni őket.


Meglepő módon,jelnllegi helyemen éppen ezen tulajdonságaim miatt kaptam előléptetést.A feletteseim szerint, aki ilyen, az rendelkezik kellő ambíciókkal, hatékonyan tudja érvényesíteni a cég érdekeit,képviselni azt.


Amikor felvesznek a hozzám tartozó területre embereket, akkor én nagy előnyben részesítem az ambiciózus embereket.Ugyanis, nekem azaz alapelvem, hogy csak ilyen emberek tudnak sikerre vinni egy területet, motivált, ambiciózus emberek.



Vannak ismerősök, barátok, akik állami szférában dolgoznak.Ott viszont csak az jut előre, akinek kapcsolati tőkéje van, a tudás, ambíció nem számít.


2020. febr. 8. 12:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennek oka elsősorban a szervezeti struktúrában keresendő. Ennek 4 típusa van. A versenyszférában más a struktúra, mint az állami szerveknél. Ahol fontos a hierarchia és az abban való alkalmazkodás. "Parancs, értettem" rendszer működik, mint a katonaságnál is, csak irodai körülmények között. A katona sem dumálhat vissza a felettesének, mert mehet hadbíróság elé.

Az állami szerveknek nincs szükségük arra, hogy gyorsan reagáljanak a piaci változásokra, mint egy cégnek. Az állam "örök", egy cég ma volt, holnap nincs.

2020. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem más hatalmi struktúrában dolgozó ember is lehet motivált és ambiciózus. Jó esetben ott is azok emelkednek ki. Kell a kapcsolat is, de nem elégséges. Kiből lesz államtitkár, miniszter, főosztály-vezető vagy diplomata?
2020. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Az első bekezdés alapján te szimplán egy seggf/j vagy.

De jó helyen keresgélsz. Az állami szféra egy bebetonzott közeg, mindenki bólogat azon a szinten ahova benyomták és nagyon kevesen tudnak mások hátán, erős hátszéllel érdemben előrelépni. Ilyen közegben nincs szükség az ambícióra, mert a lényeg, az álló vízben tespedés, a status quo fenntartása a végletekig, mert akkor tudnak a nagy halak lavírozni láthatatlanul. Mivel nincs piaci verseny, nincs nyomás, hogy eredményt érjenek el, nincs is ami kimozdítsa ezt a közeget ebből az állapotból.

A versenyszféra ennek az ellentéte. A cégek elemi érdeke, a sikeresség és aminél jobb eredmények elérése milyen téren.

2020. febr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Állami "cégnél" (:DDD) dolgozok, abszolút tudás alapján ítélnek meg minket, és értékelik az ambíciót.

A bunkó $eggfejeket nem szeretik, de dolgoztam már multinál és ott se szerették őket, sőt...

2020. febr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"nincs nyomás, hogy eredményt érjenek el"

Miért ne lenne? Csak azért, mert nem közvetlen profitot termel a munkaadó intézmény, még igenis van hajtás. Mi például projektpénzekből gazdálkodunk, ha nem teljesítünk jól, ugrik a projektpénz. Nem sokban különbözik a gyárak darabszám-teljesítési pánikjától. :D

2020. febr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: Ha nem titok milyen hely ez?

Nyilván van ilyen is, de szerintem az belátható, hogy ez a messze kisebb része a dolognak. Egy kormányablakban, földhivatalban és hasonló helyeken pont az van amit írtam (de még a közoktatásban is, ahol nem konkrét pályázati pénzekből finanszírozott eredményorientált kutatások vannak pl.)

2020. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Könyvtár, múzeum például.

2020. febr. 13. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!