Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multinacionális vállalati...

Multinacionális vállalati munkaviszonyról váltanék könyvelőirodára. De jó döntés?

Figyelt kérdés

2014 óta dolgozom multi vállalatnál. Ami mellette szól az a stabilitás. Fizetni átlagosan fizet, a meló rengeteg. A napi 8 óra legtöbbször 9-10. Csúsztatni le lehet, de az megint egy ördögi kör, mert akkor a munkámmal is elcsúszok.

Ezt untam meg, szeretnék váltani. De nem tudom megéri e egy pár fős könyvelőirodára. Milyen lehet a fizetés, milyen a légkör? Összetartóbb mint a nagy vállalat?


2019. dec. 18. 08:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelembe veendő szempontok:

- egy könyvelőirodában nem lesz olyan cafeteria juttatásod, mint egy multinál

- lehet, hogy családiasabb, de ugyanúgy megvannak a hajtós időszakok, túlórázások.

- nem írtál semmit a fizetésről a könyvelőirodában

- és nem írtál semmit a munkahely távoságáról.

2019. dec. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ, szerintem jobb a légkör, viszont a fizetés alkalmazottként nem hiszem, hogy eléri a multis béreket. Munka ott lesz mindig, viszont az ügyfelek idomíthatóak.

Vannak akik úgy csinálják, hogy egyéni vállalkozóként mérlegképes könyvelők összeállnak többen és 1 irodát bérelnek. Mondjuk ennek az az előnye, hogy magad rugalmasan oszthatod az idődet. Lehet egyik nap dolgozol este 10 ig, viszont lehet 2 napig be se mész. Főleg 20-a után lazább.

2019. dec. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azért nem írtam fizetést mert nem tudok. Kérdeztem is fentebb: Milyen lehet a fizetés?

A cafi nem sok a multinál sem, legalább is amelyiknél én dolgozom. Itt nettó 200-at kapok, és netto 20 ezer cafit. A könyvelőiroda 7 km-el lenne közelebb, mint a cég ahol most dolgozom.

2019. dec. 18. 09:10
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Nettó 200-at könyvelőirodában is simán meg lehet kapni. Az utazáson spórolsz egy csomót. Bár ez a multis fizu elég karcsú szerintem, már rég váltanod kellett volna. Én vidéken dolgozok, de nálunk az irodában 250+ a mérlegképesek nettója. És nem nagy iroda, 10 alatti alkalmazott dolgozik. Ami még előnye a könyvelőirodának az az, hogy ott legalább megtanulsz könyvelni. Nem úgy mint a multinál, ahol idomított munkát kell végezni. Egy könyvelőirodában szélesebb ismeretekre lehet szert tenni, én pl könyvelek, kereskedőket, gyártókat, építőipart, különböző szolgáltatásokat, stb.
2019. dec. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%

Nettó 200 valamit nem csinálsz jól,ennyit big4nál egy gyakornok kap kb.,kezdő bér 300-350e nettó amikor full timeban vagy plusz havi 40e kafi kb.


Én inkàbb Big4 egyikéhez mennék csak.


Magyar KKV-hoz SOHA NEM MENNÉK.

Fillérb_szók,anyját 2 fillérért eladná,bejelent majd minimálbérre többit zsebbe aminek lealkudja a felét aztán annak a 70%-át két részletben adja oda.

Ez a magyar KKV.



Nem is értem multi után KKV?


Ez olyan,hogy a kényelmes Audiból átülsz egy Skoda Octaviaba.

2019. dec. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Nem minden kkv ilyen. Nagyon nem :)


Big4-nál meg lehet dolgozni napi 10-12 órát, ja meg szombaton is gyere be, stb. Huszonévesen kihajtják a beled, aztán ha nem nyalsz jól, akkor nem kerülsz feljebb, tökmindegy mennyire jó a munkád. Meglepődnél mennyien menekülnek onnan. Ezért is a hatalmas fluktuáció. Párom az egyik cégnél volt, miután ő eljött, a következő karácsonyi bulis képen már senkit nem ismert fel, fél év alatt az egész csapat kicserélődött kb. A mellett a munka mellett soha nem lesz magánéleted meg családod. Max ha már magasabb poziba kerülsz, ami seggnyalás nélkül kb lehetetlen.

2019. dec. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem budapesti cég, észak-kelet régióban dolgozom. A feladatok nagyon le vannak oszta, mindenki csak egy kis szeletét csinálja és újra és újra ugyanazt hónapokon át. Unalmas.

Mindegy is, lehet nem lesz belőle semmi,

2019. dec. 18. 13:21
 8/9 anonim ***** válasza:
57%
Ezért írtam, amit írtam, hogy gyakorlatilag egy betanított munkát végzel, ami nem igazán nevezhető könyvelésnek. Ha tényleges, használható szaktudásra akarsz szert tenni, akkor irány egy könyvelőiroda.
2019. dec. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen én is így érzem.

Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.

2019. dec. 18. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!