Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Karrierváltás 32 évesen?...

Karrierváltás 32 évesen? (Hosszú kérdés! )

Figyelt kérdés

Mérnökinformatikát tanultam, de a munkahelyek szempontjából folyamatosan csak olyan pozíciókkal keresnek meg vagy olyanokat ajánlanak fel, ami az irodai, napi 8 órában számítógép előtti meló, ráadásul erőltetik az anno egyetemen is túltolt programozást, amit már akkor is ki nem állhattam, de meg kellett sajnos csinálni, mert kötelező tárgy volt.

Szabadon választható tárgyakként főleg közgazdasági, marketing és pénzügyi tárgyakat vettem fel anno, mert a pénzügyi és gazdasági világ mindig is vonzott. Anno emlékszem, hogy a szakközépiskolai tanárom továbbtanulásnál meg is haragudott rám, mivel nem gazdasági vonalon mentem tovább, pedig 2 évig csak 5-ösöm volt belőle év közben is, azt monta, hogy jó fejem lenne hozzá.


Az élet úgy hozta, hogy már vagy a 15. pénzügyi cég akar velem dolgozni, főleg biztosítók kerestek meg ügynöki munkával. Ezeket sorra utasítottam vissza, mert nem vagyok az az ember, aki rábeszéli a másikat egy adott termékre.


Most az a német cég is megkeresett, akiknél nekem is van kötve nyugdíjbiztosítás illetve UL biztosítás is.


//Ezeket nem olyan rég kötöttem, tavaly szeptembere körül, mikor elegem lett a bankokból.

(Volt anno két lekötött betétem, egyik az O**-nél 3 évre, 1 milla. Másik az R-betűsnél, 0,5 millió 1 évre. Az O**-ből a lejáratkor kb. 800.000 Ft-ot sikerült elhozni, tehát a hozamra lekötött pénzemből buktam 200-at, a R-en csak 70-et sikerült buki, onnan meg tudtam menekíteni 430 körül.)


Tőzsdézést is kipróbáltam régebben kicsiben, de nekem nincs hozzá türelmem az árfolyamokat sasolni 0-24. Igaz jóval nagyobb hozam érhető el nagyobb kockázat mellett, de akkor inkább odaadom egy szakértőnek, hogy ő pakolgassa a pénzem. A nyigdíjam is és az UL is a tőzsdén van forgatva növekedési portfólióval a szerződésem szerint.//


Náluk az lenne a feladat, hogy nem egy adott terméket eladni, hanem a pénzügyi piacon jelen lévő pénzintézetek közzül megkeresni minden ügyfélnek a neki legjobbat.

(Lakásbiztosítást, kötelezőt, balesetbiztosítást stb. felülvizsgálni akár, és ha van jobb, akkor átkötni arra, illetve befektetéseket ajánlani nekik, mint ahogy velem is tették anno.


Ez már nekem sokkal szimpatikusabb hozzáállás, mint az, hogy egy adott biztosítótól megkeresve valakit rábeszéljek egy adott termékre.


Mivel írtak jót is, rosszat is anno a cégről, megnéztem magamnak, kötöttem is velük, mert tetszett a rendszer. Munka részről meg első ránézesre ugyanez a véleményem, eddig nem tűnik rossznak, amit láttam.


Valakinek véleménye, tapasztalata? Van aki csinálta/csinálja?


(Ismerősöm nekem is van, aki egy adott biztosító ügynöke, havi milla fölött van a fizuja már jó pár éve, szóval nem az a kérdés, hogy van-e pénz ebben a szakmában, hanem hogy ilyen független tanácsadóként milyenek a kilátások?)



#pénzkeresés #karrier #pénzügyi szektor
2020. febr. 9. 05:35
 1/2 anonim ***** válasza:
2020. febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én 29 évesen váltok építőmérnökként mert meguntam a heti 60-70 óra melot, nincs életem mellette. Sztem te sem vagy későn vele.
2020. febr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!