Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi történik ha elalszom mikor...

Mi történik ha elalszom mikor munkában kell lennem? Igazolatlan hiányzás és kirúgás? Hr-es azt mondta nekem

Figyelt kérdés
Meg azt mondta azért kérdezem, mert szándékosan elakarok aludni, pedig nem...
2020. febr. 10. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs méltányolható okod a késére (pl betegség, baleset stb) akkor a cég fegyelmit adhat. Ebben az esetben az, hogy nem szándékosan aludtál el valószínűleg a nem méltányolható kategória.


Ha ezt többször előfordul akkor azonnali hatállyal elbocsájthatnak.

2020. febr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Van betegségem,de üzemorvosnál még nem jeleztem.Még jelezhetem? alvászavarral tényleg nem lehet 3 műszak?
2020. febr. 10. 17:41
 3/10 A kérdező kommentje:
egyébként pcos betegségem van
2020. febr. 10. 17:41
 4/10 anonim ***** válasza:
Értelemszerűen nemigen tolerálják a késést.
2020. febr. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az nem az az alvászavar, ami napközben, vagyis bármikor rádtörhet, és nem nagyon tudod kontrollálni?

Mert ha az, akkor pl. egy ipari gép kezelése esetén ez azt jelenti, hogy alkalmatlan vagy a munkakörre.

3 műszak általában gyárakban van, szerintem ott nem tolerálják ezt.


Ilyen helyeken a termelés mindenek felett áll, nem olyan, mint egy iroda, hogy ha később érsz be, semmi baj, délután maradsz kicsit tovább.

Te nem tudsz majd tovább maradni, mert ott lesz rajtad kívül egy csomó ember a műszakodban, és gondosan úgy készítik el jó előre a beosztást, hogy minden munkafolyamatra legyen ember.

Egyszer nyilván belefér, de ha rendszeres lesz, hogy miattad megborul az egész műszak, akkor nem fogják elnézni.

És ugye le sem tudod dolgozni, mert jön a következő műszak.

Persze ehhez jó lenne tudni, hogy pontosan milyen munka.


A HR-es meg elég valószínű, hogy csak ijesztgetni akart. Valami idősebb, megkeseredett nő volt?

Szeretnek visszaélni a helyzetükkel, főleg ha látják, hogy valaki még kis fiatal, tapasztalatlan, bátortalan.

2020. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
fiatal lány volt. Most nagyon ráparáztam elalszom-e. Nem az a fajta alvászavar, hogy összeesem.Hanem nem mindig tudok aludni,néha meg már hulla vagyok a kialvatlanság miatt és para, hogy nem tudok felkelni, de van gyógyszerem ha nagyon durva lenne a helyzet szóval nem tudom.Első munkahely nem tudom mennyire birom stb. Igen gyár, smt operátor vagyok
2020. febr. 10. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez nem fog érdekelni senkit főleg ha anno nem vallottad be ezt a betegséged. Ha nem vagy alkalmas arra, hogy ellásd a munkaköröd (ideértve az időben való megjelenést) akkor a cég nem fog igényt tartani a munkádra.


Az igazság fáj, de fordítva te is pontosan ugyanígy tennél.


Ez nem itélet rád vagy a betegségedre nézve, hanem szimplán ezt diktálja az üzlet.

2020. febr. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is úgy értettem, hogy rendszeresen.Csak középsuliba egyszer vagy kétszer úgy jártam, hogy úgy elaludtam, hogy be se tudtam már menni, de azóta van gyógyszerem és szerintem sikerülni fog hogy ne aludjak el egy év alatt, de attól még meglehet a para.Csak a hr-es ezt félre értette
2020. febr. 10. 18:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Én írtam a hosszú választ.


Utólag elgondolkodtam...

Fura, hogy ezt már így az elején a HR-estől megkérded, hogy "mi van, ha nem jövök be?"

Valahol jogos, hogy azt gondolta, te ezt tervezed és szándékosan nem fogsz bemenni, majd azt mondod, hogy elaludtál.

Az interjún, a szerződéskötéskor az ember nem hívja fel a figyelmet a negatív tulajdonságaira.

Pl. nem kérdezzük meg: "mi lesz, ha nem jövök ki a kollégákkal?" meg "mi lesz, ha keveslem a fizetést?"

2020. febr. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Már második hete dolgozom, nem interjún mondtam. :) Tudom fura, de elővigyázatos vagyok, ennyi
2020. febr. 10. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!