Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nettó 370ezer forint egy 3...

Nettó 370ezer forint egy 3 fős családnak nagyon átlagon aluli?

Figyelt kérdés
A gyerek egyetem mellett diákmunkázik abból van költőpénze. Hitel nincs, kertes ház, két alsó-középkategóriás autó van. Ez Magyarországon ma átlagon aluli életszínvonalhoz elég? Vagy ez az átlag?

2020. febr. 12. 20:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
60%

Egy fő keres ennyit vagy unblock mindenki?

De szerintem ha az össz jövedelem ennyi ez nem gáz, csak a kiadás ne legyen bazi sok ehhez képest mert akkor tartható egy középszínvonal szerintem.

2020. febr. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Ez átlagon felüli.
2020. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha a ebben a gyerek fizuja is benne van, tehát hárman kerestek ennyit, akkor az kevés...
2020. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ez teljesen átlagos, sőt...

Ha egyik szülő keres nettó 200 ezret, a másik meg nettó 170 ezret, megkapjuk ezt az eredményt.


Ezek a fizetések pedig gyengének számítanak, mindegyik a magyar átlagfizetés alatt van.


Viszont, ha nincs tele a család hitellel, akkor éldegélni lehet belőle, viszont ha nagyobb kiadás van, netán elakarnak menni nyaralni, akkor van baj.

2020. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
54%
lol hát szerintem ez egyáltalán nem átlagon aluli, 5 fős családból származom ahol kb 300000 jutott 1 hónapra 5 főnek és teljesen jól megéltünk. Autó, nagy kertes ház mindenünk megvolt és sosem szenvedtünk hiányt semmiben
2020. febr. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Lehet a gyakorin ez átlagos de ez átlagonfelüli kereslet , ahogy a 2 autó is.
2020. febr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Fejenként 125 alatti nettó az nagyon rossz.
2020. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
55%

Magyarország melyik részén éltek? Értelemszerűen Keleten ez jónak számít, Pesten kevésbé. A gyerek jövedelme benne van?


Egyébként én átlagosnak mondanám, ha nincs hiteletek akkor meg lehet élni belőle normális színvonalon.

2020. febr. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Hogy lenne már átlagos?

Mi Miskolcon 480 nettót keresünk hárman, úgy hogy én diákmelós vagyok (raktárban), nővérem levelezőn tanul, mellette részmunkaidőben takarít 6 órában heti 5 napon... Anyám pedig portás.


Nekünk hitelünk van, meg van más is akit anyagilag segítünk minimálisan, így közepes lakásban élve pont kijövünk...


Ha ezek nincsenek, akkor nem mondom hogy nem lehet kijönni 3 embernek 370 ezerből, de attólmég átlag alatti kereset.

2020. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
67%

Egy 200 ezres és egy 170 ezres jövedelem országos szinten átlagos, tippem szerint a medián környékén lehet.


De az ismerősi körömben simán Pesten is ennek a környékén lehet a medián.


Bár gondolom a gyakorlatban azért szűkösen lehet belőle 3-an élni. :(

2020. febr. 13. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!