Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerettem volna jelentkezni...

Szerettem volna jelentkezni egy tanfolyamra, ami a munkaügyiben indul, erre közölték, hogy nem jelentkezhetek, mert más a célcsoport, tényleg ennyire nem számít, hogy 1 éve munkanélküli az ember és szívesen elvégezné, mert érdekli?

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 14:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Ilyenkor jönnek azok a válaszok, hogy lejebb kell adni.


Valóban szmt a célcsoport. én egy munkanélküli tanfolyamra járok, igaz nem szőröztek amiatt, mert diplomám van. Ehhez a szakmához érettségi kell. De nemrég indult egy másik tanfolyam, ahol elég a 8 általános...Színvonal valóban meglátszik.


Munkaközvetítőnél talán fel lehet vállalni a diplomát. (Pl.hsa) Én voltam hsa-nál (nem ott dolgozok, mielőtt), simán kiküldtek gyárba dolgozni, betanítottként.


Diplománál meg úgy tudom, hogy akkor kell több pénzt fizetni, hogy ha a diploma kell az adott munkához.

Előző munkahelyemen egyszerű "segédmunkás" voltam.

2020. febr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

A helyzet az, hogy többnyire csak a cigókat iskolázza be a munkaügyi, de azok meg xarnak az egészbe és nem is veszik komolyan - van is velük probléma -, de nem a munkaügyisek tehetnek erről, mert csak a fentről kapott utasításokat, szabályokat követik.


De Kérdező! Örülj neki, hogy nem kerültél be, mert az ilyen gyorstalpalók xart sem érnek. A szakmát nem tanítják meg.


LIDL-be meg a többi helyre meg a kereskedelmit végzetteket sem mindig veszik fel, hiába a tapasztalat, nem könnyű bekerülni és többnyire fiatalokat vesznek fel, akik bírják a pörgést.


De persze azért próbálkozni lehet, diplomát ne írd bele az önéletrajzba!

2020. febr. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Jelentkeztem már a Lidl, Tesco, stb helyekre, legutóbb az Auchanba hirdettek, beadtam, de másfél nap után már jött is az email, hogy nem önre esett a választás. Nem mindig szoktam diplomás önéletrajzot küldeni, ha nem kérik, akkor csak érettségi + okj (pénzügyi-számviteli ügyintéző).

Egyik barátnőm műkörmös tanfolyamot végzett a munkaügyivel, holott neki is van diplomája, egy ismerős meg 4-5 tanfolyamot is, mind a munkaügyi által végzett el, több év alatt. Azért volt furcsa, hogy másoknak lehet, engem meg kapásból elhajtanak.

2020. febr. 15. 09:33
 14/18 anonim ***** válasza:
57%
Amikor áru feltöltésésre jelentkezel semmi mást ne írj be csak az érettségidet. Az OKJ-t is felesleges már az is tulkepzettség.
2020. febr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
57%
Detto ugyanezt élem át. Már "lebutított" önéletrajzzal is próbáltam jelentkezni pl pizzakészítőnek meg olyan állásra ahova csak érettségit vártak el. De válaszra se méltattak. Ugy érzem már alja munkára is kész idegösszeomlás bekerülni és egy nagy adag szerencse se árt. Nekem is van diplomám voltam is vele àllásinterjún (közszféránál és ráadásul Pesten) de aztán érdekes módon "sajnos most nem önre esett a választás. Önéletrajzát azonban nyilvántartásba vettük és önhöz illő állás esetén értesíteni fogjuk." Kösz, alig várom azóta is. Munkaügyin keresztül jelentkeztem még márciusban 1 OKJ tanfolyamra de a járvány miatt el se indult, azóta sincs róla semmi infó. Idegörlő ez az egész, már tiszta depis vagyok, életkedvem sincs.
2020. máj. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
79%

#15: a legtöbb állással az a probléma, főleg a közszféránál, hogy csak falból van meghirdetve az állás, amúgy már rég tudják, hogy ki fogja betölteni azt a helyet. Lásd, ahol én lakom, a járási hivatalban megüresedett egy hely, és új ember helyett egy régit mozgósítottak át egy másik hivatalból. Az senkit nem zavart, hogy ezzel nem teremtettek új munkahelyet, ugyanis ahonnan átrakták, ott ettől függetlenül nem keletkezett üresedés.

De csak azt lehet erre mondani, hogy próbálkozni, próbálkozni, és akarni kell. Korábban sem volt egyszerű munkát találni, a jelenlegi helyzetben meg egyenesen szar, de nem szabad feladni. Ha látod, hogy teljes életképtelen diplomád van (mert sajnos van ilyen is), akkor inkább gondolkodj el egy továbbképzésen attól függően, hogy a piac mit vár. Nem tudom mennyire áll távol tőled az informatika, de a képzésekre jelenleg 100% állami támogatás van, ami valószínű az olyanoknak fog kedvezni a későbbiekben, akik munkanélküliek. [link]

2020. máj. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"a legtöbb állással az a probléma, főleg a közszféránál, hogy csak falból van meghirdetve az állás, amúgy már rég tudják, hogy ki fogja betölteni azt a helyet."


Igen, ezt sajnos volt alkalmam tapasztalni és rá is jöttem. Érdekel az informatika világa, már jelentkeztem is arra amit linkeltél. Bár elég sok negatívumot olvastam róla (pl hogy ezekkel a képzésekkel a szakmát fogják lezülleszteni), meg láttam hogy ez egy GINOP program, olyan képzéshez is volt már szerencsém és nem sokat ért. De veszteni valóm nincs vele, úgyhogy kipróbálom aztán majd meglátjuk mit tud nyújtani.


14:21-es válaszoló voltam

2020. máj. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
57%

#17: szerintem pont ennek a "képzésnek" az a célja, hogy ne züllesszék le a szakmát. Mert aki ezt elvégzi, csak az kap majd 100%-os állami támogatást. Ez majd valamilyen szinten szerintem kiszűri a tök hülyéket.

Ismerem az uniós képzések morálját, de egy ilyenen, aminél beharangozták a tematikáját is, nem nagyon tudnak mit elbagatelizálni. Szerintem... de majd meglátjuk. Azt szinte biztosra veszem, hogy a sikeres záróvizsga után már oktatási központokhoz kell majd jelentkezni az állami támogatással.

2020. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!