Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van valakinek tapasztalata a...

Van valakinek tapasztalata a dunavarsányi IBIDEN-nél végzendő operátori munkával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A munkahelyi hangulatról sokat olvastam, az egyértelmű, hogy pocsék sajnos. Engem ennek ellenére viszont érdekelne a munka. A gyártósori, összeszerelői munka részletei. Mit kell csinálni egészen pontosan és mennyire nehéz, mennyire összetett? Bárki megtanulhatja? Van itt valaki, aki ott dolgozik/dolgozott?

2020. febr. 13. 18:09
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

3 évet dolgoztam ott.

2013-2016 között.

Hát én utáltam.. Finoman fogalmazok csak.


Gyártósori összeszerelői munka sok mindentől függ.

Pl attól, hogy ki a szalagvezetőd.

Van egy két jó arc és rendes, de a legtöbb ilyen operátorokból csinált kisfőnökök, akik imádják az agyukat játszani, mintha ez karrier lenne :D És ha nem vagy popónyaló, meg nem cigizteted kávéztatod őket, akkor nem is leszel kedvenc.

Függ attól is melyik gyáregységbe kerülsz, és azon belül is melyik területre.


Van az Upstream ahol kicsit komolyabb a munka, a sintering rész, az egy nagy kemencés sor, és van a downstream, ami egy gettó..


Általában a downstream részre teszik az alacsony agyi kapacitásúakat, akik meg kicsit többet tudnak agyilag azt a másik kettőre.


Általában ketten vagytok egy soron.


Én nőként pakoltam egy 12 órás műszak alatt kb 5 tonnát, kézzel le az árut raklapra. Nagyon kellemes, pihentető.

Meg általában nőknek ellenőrzés van, a kész termékeket kell vizuálisan vizsgálni, selejtet félre, többi mehet.

Nagy ipari gépeket kell kezelni, kemencét pl, probléma esetén bemászni nagy gépekbe.

Elég koszos leszel, de van teljes ruha, nadrág, cipő, felső, szóval azt koszolod, és mossák ők neked ha akarod, nem muszáj az otthoni gépet szennyezni vele.


Hát, bárki megtanulhatja, de voltak olyanok akiknek nem ment az egyszerű összeadás sem. Nem árt, ha tudsz összeadni kivonni, olvasni, meg számológépet használni pl, a jobb részlegen ezek a magas szintű elvárások vannak.


Én mondjuk már régen voltam ott, akkor jobb volt szerintem, mostmár tele van ukránokkal.


De tényleg részleg függő milyen lesz a tapasztalatod.


Amúgy a fizu szerintem és a cafeteria korrekt. Szállást is adnak ha messziről jössz Pesten, az se rossz.


Én egyetemre jártam mellette, szerencsére megmenekültem onnan. De ugródeszkának főleg a vidékieknek nem rossz lehetőség.


Nem tudom nő vagy e vagy férfi, de igazából mindegy, a nőket sem kímélik semmivel jobban, sőt.. Gyakran volt olyan hogy szép szál fiatal "férfiak" nézték támaszkodva, ahogy 2-3 gyerekes anyák pakolják a tonna árut. Nem kell ezen meglepődni, ez olyan minden napos volt.

2020. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy ilyen jól leírtad! Nő vagyok.


Hát nem semmi! Azt még megírnád, hogy a betanulás része, mennyire volt nehéz, vagy egyszerű? Kell hozzá műszaki beállítottság? Mennyire türelmesek a betanításnál az újakhoz? Volt, akinek nem sikerült?


Elnézést, hogy lebombáztalak a kérdésekkel! De nagyon izgulok, tudni szeretném, mire számítsak.

2020. febr. 14. 15:58
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

1-2 olyan volt aki még számolgéppel se tudott számolni, azt sem rúgták ki de rosszabb helyre áttették.

Amúgy mindneki betanul, és eléggé normálisan betanítottak engem, de persze kollega függő, de általában olyan mellé tesznek aki olyan típus hogy tanít szívesebben. Nem fognak hagyni egyedül, hogy kárt csinálj.

Nem árt a műszaki beállítottság de anélkül is menni fog.

2020. febr. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

1.válaszoló jól leírta az egészet!

Ugy van minden szóról szóra.

A csoportvezetők zöme hülyébb mint a beosztott. Hatalmas kérdőjelek vannak itt kérem,hogy miként lettek ők egyáltalán vezetők.

A műszakvezető (én egyet ismertem,aki nekem volt) az egy igazi fa@a gyerek volt. Emberségből jeles az én szememben.

Az eddigi legjobb főnököm. Nagyon jó ember!

2020. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, köszönöm válaszod! A fizetést megkérdezhetem, hogy mennyi volt? Nekem a közvetítő iroda nettó 220 ezret mondott pótlékokkal, mindennel együtt.
2020. máj. 7. 05:48
 6/29 anonim ***** válasza:

Persze.

A fizetés függ attól mely területen fogsz dolgozni.

Én sinteringen voltam.

Közvetítő által én is. Netto 220 reális de ez az átlag fizetés. Ami azt jelenti,hogy minden hónapban más a fizetés függ attól hány nap éjszakád van egy hónapban,függ attól van e ünnepnap az adott hónapban.

Ha bemész 1-2 túlórára még több.

A legkevesebb 180ezer volt,a legtöbb 230 körül azt hiszem. Ja és ezen felül van a szép kártya is arra első 4 hónapba 12 ezer majd 25ezer. 4 hónap után kapsz belépési bónuszt is,az 50ezer körül van.

2020. máj. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infót, akkor tehát igazat beszélt a közvetítő :) már csak egy-két kérdésem maradt: az ünnepnapok kötelezőek-e? pl karácsony, húsvét, egyéb munkaszüneti napok.


Az egymást követő háromszor 12 órás munkaidő nagyon-nagyon kimerítő? Az azt követő 3 szabadnap elég volt a pihenésre?

2020. máj. 11. 15:03
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Igen,az ünnepnapok kötelezőek. Ha a 3 napod egyikére esik akkor menni kell.

Viszont az duplabér. Szóval olyan mintha 4 napot mennél.

Túlórát is bementek 1-2 napot 1 hónapba.

Nem minden hónapba van,ők ajánlják fel,amikor van rá lehetőség és kiválaszthatod melyik nap szimpi. A túlóra nem kötelező!

Hát őszintén kicsit húzós de kilehetett bírni,a 3 nap alatt ki pihentem magam,igen.

Nő vagyok egyébként,én bírtam.

Engem inkább agyilag fárasztott le amit elmondtam a vezetőségről,mármint a csopivezetőkről.

De ahogy olvasom soraid te is értelmes lehetsz,ugyhogy észre fogod majd venni miről beszéltem.

Ha van kérdés még tedd csak fel nyugodtan.

Sok szeremcsét! 🙂

2020. máj. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Melyik közvetítő egyébként?
2020. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítesz! A globejob az. Tahát karácsonykor is megy a gyár, nem áll le?


Szabadságok, nyaralások kiadásához hogyan áll a gyár? Ha időben szól valaki, persze.. Nehezen adják? (az átlag magyar munkalyekből kiindulva kérdezem)

2020. máj. 13. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!