Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van itt valaki aki jogászként...

Van itt valaki aki jogászként végzett, szakvizsgázott is, azonban nem tudott vele elhelyezkedni és más területen dolgozik, netán munkanélküli?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: igazságügyi igazgatási szervezőként végeztem azonban fél éve nem tudok elhelyezkedni, Budapesten is próbálkoztam és csak közszférás helyekre hívtak be. Ugye ez egy alapszak és 2 opció van utána: vagy Kriminológia (2 év) vagy Jogász szakon (3 és fél év mert megrövidül kreditelismerés miatt) tanulni tovább. Azt gondolom hogy jogásszal (talán?) többet érnék és érdekel is, de sok negatívumot hallok róla főleg hogy nehéz elhelyezkedni mert telített, nagy a túlképzés stb. Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatosan? Megérné így másoddiplomaként elvégezni?
2020. febr. 16. 20:31
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Én jogászként végeztem, szakvizsgáztam, és nem "helyezkedtem el" sehol, ugyanis önálló ügyvédi praxist nyitottam. Szakvizsgával tehát a vállalkozás is opció, nem muszáj munkahelyet keresni.

Egyébként szerintem szakvizsgázott jogászként azért vannak lehetőségek bőven, persze ha jó és kitartó vagy.

2020. febr. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
27%

Joggal mindig ellehet helyezkedni.

Van egyfajta presztízse is is.

2020. febr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Közférát ne utasítsd vissza, ugródeszkának megteszi. Érthető, hogy senki sem akar felvenni pályakezdőként.
2020. febr. 17. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Hát azért a jogászi szakma ma nem egy biztosíték sajnos.

Igen lehetsz ügyvéd, xy. hányadik vállalkozó, amihez ügyfelek kellenek stb. Rengeteg egyéni ügyvéd van, aki örül ha éppen a havi bevétele megvan (sok ügyvédet ismerek). Ma már akkora presztízse sincs a jognak (köszönhetően annak, hogy mindenki elvégzi kb. és már tele van egy csomó alkalmatlan jogásszal ez a pálya, tapasztalatból mondom, a színvonal nagyon visszaesett). Óriási a túlképzés, teljesen felesleges ennyi jogász Magyarországon, a versenyszféra már nem vesz fel ennyit ezért sokan a közszférába kényszerülnek vagy pályaelhagyók. Én elég sok pályaelhagyót ismerek, de sok olyat is, hogy az ügyvédi irodája mellett másodállása vagy vállalkozása van mert másképp nem élne meg igazán. Ismerek olyat is, aki tényleg nem tudott elhelyezkedni. Jognál akkor van esélyed ha kiemelkedően jó vagy és tehetséges ezen a pályán, az "átlag" jogászokra már nincs kereslet, mert telített ez a pálya eléggé.

Én őszintén mondom (jogász vagyok), hogy nagyon átgondolnám ezt az irányvonalat, olyan sok más szak van, amiben nagyobb a lehetőség a jövőre nézve, itt nem csak azt kell nézni, hogy lerövidül a képzés és ez mennyire jó, mert ugyanezen idő alatt egy sokkal piacképesebb szakot is el tudsz végezni. Én biztosan nem engedném, hogy a gyerekem jogot válasszon.

2020. febr. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

jogász ismerősök mind becsődöltek.. úgy voltak vele jó az a 3 év egyetem, diploma stb aztá rájöttek hogy százával okádja ki minden iskola őket. minimálbér, 2 évre rá olyan nettó 230ezer. Pesten!


úgy döntöttek szakma után néznek. nem bánták meg, ház autó adott lett

2021. febr. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Én csak protekcióval tudtam elhelyezkedni, nagy szerencsém, hogy van egy ismerősünk, aki anyámon keresztül tudott segíteni. Itt viszont nem látnak szívesen, mert be lettem nyomva, alig kapok valami 5 perces feladatot naponta, de nem merek felmondani, hisz máshova nem vennének fel. Patthelyzet. Baromira unatkozom egész nap, majd belepusztulok. Értéktelennek érzem magam. Angol tudásom középszerű vagy az alatti, nincs jogsim, se nagy lelkesedésem a szakma iránt. Nem tudom, mitévő legyek. Jelenleg a kiutat keresem, bent a munkahelyen tanulok angolul, és tanulom a fontos jogszabályokat, hogy más helyen majd ne érjen váratlanul.

Ami még itt tart, az a fizetés: havi 190000 nettó, erre plusz cafeteria + helyi bérlet térítése.

Szégyellem, de szükségem van a pénzre, lakásra gyűjtök a szüleimmel közösen.

2021. febr. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Hugom ugyanígy járt, elment a közszférába szotyiért. Miután hónapról hónapra élt úgy döntött, hogy otthagyja. Kirittyentette magát és elment hoszteszkedni rendezvényekre. Gyakorlatilag borítékolhatóan erre a sorsra jut mindenki, aki az épp aktuális slágerképzést végigseggeli, legyen az jogász, it mágus, akármi. Jön pár nagyobb képzési hullám és onnantól garantáltan éhbér ha nincsenek kapcsolataid egy vállalkozás beindításához.
2021. febr. 27. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!