Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jo elni most Magyarorszagon?...

Jo elni most Magyarorszagon? Megeri hazakoltozni Londonbol?

Figyelt kérdés

Sokat valtozott az orszag, azt turistakent is latom. De van aki azt mondja jo iranyba, mas meg, hogy rossz fele.

A lakasarak az egekben azt latom, es a boltok is dragak, nagyon sok minden dragabb, mint Londonban. 😳


Arra rajottem, ha csak el nem kezdem a vallalkozast, amit terveztem, nekem London elheto reszen: Westminster, Hampstead nem lesz sajat otthonom. Na meg itt eleg furcsan vannak a lakasok jogi helyezete is, nem tetszik. A hazak meg par millio fonttol indulnak, szoval milliard forint felett.


Viszont Budapesten mar tudnek venni szep lakast vagy kertes hazat normalis kornyeken.

Kerdes mennyi lenne a keresetem?

Amit itt vallalkoznek azt otthon nem igazan lehet.


Uzlet es managementet tanulok egy jo nevu brit egyetemen.

Apolokent itt £20/orat kapok, de most csinaltam egy raepitest, amivel maganban kb. felora alatt £100 kereshetek also hangon.


Szoval jol elvagyok, a Hyde Park mellett lakom nagyon szep lakasban, jo draga is, de ez biztonsagos, kellemes kornyek.


Viszont ha nem kezdem el a vallalkozast itt pl. soha nem tudnek lakast se venni, nem hogy hazat, mert olyan draga es ebbe kezdek beleorulni.


Budapesten meg tudnek amit osszegyujtottem

+ hitel.


Apolokent tudom Budapesten kb. sorba allhatok a Blahan etelosztasnal.


Brit egyetemen szerzett Uzlet es management diplomaval otthon kelendo lennek?

Kb. felsofok-anyanyelvi szintu angollal.

Brit-magyar allampolgarkent.


Vagy ha csinalok egy Masters kepzest?


Lehet inkabb Penzugyet kellett volna tanulni?



2020. febr. 18. 15:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Budapest nagyon jó turistaként, viszont ha itt élsz, akkor úgy mondanám, hogy Magyarországon kell élned. Felettem már leírták, hogy mire utalok ezzel.


Megkérdezhetem, hogy mi ez a ráépítés, amivel ilyen jól tudsz keresni? :D


Meg én még annyit hozzátennék, hogy egy saját lakásnak van előnye, de annak is van előnye, ha nincs. Mérlegeld! Meg nem tudom, hogy hány éves vagy, de egyelőre gyűjtögess önerőt, sosem túl sok, fizess a Lifetime ISA-dba, ha van.


Meg London az London, de gondolkoztál már a vidéki Angliában?

2020. febr. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#7 Köszönöm válaszod.

Igen, az Unix bizonyos pozíciókban relatíve jól fizet. Viszont műszaki vonalon megkövetelik a hozzáértést, és a tapasztalatot. Egyéb pozíciókban nem vagyok jártas. Köszi az infót.

2020. febr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
32%

Mi 18 év után jöttünk haza és nem bántuk meg.

Itt saját lakásunk van és elég jól keresünk, arányaiban sokkal jobban élünk mint ott kint a méreg drága albérlet mellett.

Van ami jobb itt, van ami rosszabb.

Nekünk vannak gyerekeink is, itt sokkal több a lehetőség nekik is Magyarországon.

2020. febr. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13, de gondolom nem úgy jöttetek haza, hogy hitelre vettetek lakást?
2020. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Amiről te beszélsz ( főtulaj, kisállat nem lehet stb) az nem házvásárlás habem lakásbérlésnél van. Évekig béreltem lakást, tudom milyen gondokkal jár. De végül vettem saját ingatlant. Nincs főtulaj, mert én vagyok az ingatlan tulajdonosa. Nem szabják meg, hogy lehet álalt vagy sem, mert én döntöm el. Bár nekem szerencsém volt, mert amikor béreltem, akkor is engedték, hogy legyen macskám. A saját lakásomban meg annyi állatot tartok amennyit akarok. Nézegettem. Londonban jó környéken már lehet kapni 500-600 ezer fontért ingatlant. Nem milliós összeg, igaz, otthon ennyi pénzből kisvillát veszel, az ingatlan a saját tulajdonod lesz.

London ha nem nézem a turisztikai látványosságokat/ helyeket egy pocsék város. Drága, és élhetetlen. Én Oxfordban vettem 3 szobás lakást, ha majd egyszer végleg hazamegyek, akkor sem adom el, hanem kiadom bérbe. London akárhogy vesszük nagyon drága város. Magyaroszághoz képest meg még drágább. Szóval nincs igazad abban, hogy otthon drágább az élelmiszer vagy bármi más. Mert ez nem igaz.

2020. febr. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 walk w1th mee ***** válasza:
Én vennék kint lakást,kiadnám is többet nem dolgoznék napiasan az fix.
2020. febr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!