Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként milyen munkahelyet keressek, ha angolul alig tudok kommunikálni és munkatapasztalatom sincs?

Figyelt kérdés
Voltam egy tréninggel kapcsolatos elbeszélgetésen, ahol a HR-es angolra váltott, tök alap dolgokat kérdezett, de nagyon gagyi módon tudtam csak válaszolni (had to, would like, knowledge, experience és tsi.) rövid mondatokkal miközben izzadtam az idegességtől. Szakmailag sem vagyok toppon, mert az egyetem alatt mindenből csak totál alapszinten tanultunk (adatbázis, programozás, webfejlesztést meg egyáltalán nem is tanultam) és nincs is szakmai tapasztalatom. Természetesen 10-ből 9 álláshirdetés angolul van megfogalmazva, amit csak akkor értek meg ha a google translate-el lefordítom (persze a szakszavakat még az sem tudja). Úgy érzem, hogy baromira nem ér semmit a diplomám és tök felesleges volt 6 évig szenvednem az egyetemen.

2020. febr. 19. 08:41
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
79%
Akkor most az van, hogy nekiállsz tanulni egyedül, mint egy szobakukac, hogy a papírod wc-n kívül is érjen valamit!
2020. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
0%
Menj dolgozni. Informatikus hiány van, könnyen találsz munkát, elfogadható fizetéssel. Lehet nem kapsz először nettó 800-at, csak 400-at, de most őszintén: az átlag magyar fizetéshez képest még ez a gyenge informatikus fizu is kiváló.
2020. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
86%
Nem tud elmenni informatikusnak, mert se programozni nem tud, se angolul nem beszél. Szerinted így ki veszi fel és minek? Gimibe rendszergazdának is kevés! Ez a baja! Van egy diplomája, ami mellett semmi pluszt nem tett bele, és azt hiszi, ennyi elég, hogy csodák történjenek!
2020. febr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%

#13: már hogyne tudna, még IT diplomája is van. Csak menni kell interjúkra. Majd munka közben beletanul.

Nekem még a papír se lett meg(nem fejeztem be egyetemet) mégis szakmában dolgozom. Rengeteg dolgot munkahelyen tanultam.

2020. febr. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
28%
14: Mi volt az első konkrét feladatköröd?
2020. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy informatikus hiány van, az nem azt jelenti, hogy olyan embereket is felvesznek, akik sem angolul nem tudnak, sem pedig programozni nem tudnak.

Mint ahogyan ezt a kérdező is tapasztalja.

2020. febr. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
56%
Ezért kérdeztem, hogy mi volt a konkrét munkaköre elsőre, ha nem kellett hozzá se angol, se programozás, se diploma, se munkatapasztalat. KÍváncsi vagyok, portáson kívül mi volt, bár még ahhoz is kell angol...
2020. febr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell mindenhol programozni és angolul... Tény, hogy úgy azért könnyebb. De egyáltalán nem csak programozni lehet Informatikában.
2020. febr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem SSC-kbe (pl. IBM) bármikor felvesznek, mostanában frissen érettségizett gyerekek szaladgálnak ilyen helyeken. Ott kis szerencsével jó helyre kerülsz és tudsz tanulni a gyakorlatban, illetve tapasztalatot szerezni. Addig viszont feküdj rá az angolra, nem kell perfektnek lenni, de egy írott szöveget azért tudj értelmezni és 2-3 értelmes mondatot izzadás nélkül elmondani.
2020. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%
SSC-be angol nélkül? Hiány van és remek lehetőségek, de össze-vissza kamuzni azért nem kell!
2020. febr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!