Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdő informatikusként...

Pályakezdő informatikusként milyen munkahelyet keressek, ha angolul alig tudok kommunikálni és munkatapasztalatom sincs?

Figyelt kérdés
Voltam egy tréninggel kapcsolatos elbeszélgetésen, ahol a HR-es angolra váltott, tök alap dolgokat kérdezett, de nagyon gagyi módon tudtam csak válaszolni (had to, would like, knowledge, experience és tsi.) rövid mondatokkal miközben izzadtam az idegességtől. Szakmailag sem vagyok toppon, mert az egyetem alatt mindenből csak totál alapszinten tanultunk (adatbázis, programozás, webfejlesztést meg egyáltalán nem is tanultam) és nincs is szakmai tapasztalatom. Természetesen 10-ből 9 álláshirdetés angolul van megfogalmazva, amit csak akkor értek meg ha a google translate-el lefordítom (persze a szakszavakat még az sem tudja). Úgy érzem, hogy baromira nem ér semmit a diplomám és tök felesleges volt 6 évig szenvednem az egyetemen.

2020. febr. 19. 08:41
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
58%

Azt fejtsd ki kérlek, milyen pozíció és milyen cég az, ahol technikai (de nem programozói) pozícióban lehet úgy dolgozni, hogy elég csak ő-zve erős akcentussal tudni angolul!

Mivel a kérdező sem ért semmihez és nem tud angolul sem, egy hasonló munkahely neki is tökéletes lenne.

2020. febr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
72%
Remélem minél több informatikus olvassa ezt a kérdést, és látja hogy muszáj egyetem alatt gyakornokoskodni minimum 1 évet.
2020. febr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim válasza:

#31

Talán valami magyar nyelvű l1 tech support állás... talán. Az a baj, hogy az egyetem önmagában még talán ehhez is kevés.

2020. febr. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 A kérdező kommentje:

#33: "l1 tech support állás... talán. Az a baj, hogy az egyetem önmagában még talán ehhez is kevés."


Ezt most komolyan gondoltad? Ne mondd már, hogy MSc kell egy level 1-es support állás (tudtommal ez a legalsó szintű) betöltéséhez mert lehidalok!

2020. febr. 24. 22:36
 35/36 anonim válasza:
L1-hez nem is, de felette kell a nyelvtudás. Hülyén fogalmaztam, bocsi. Nem a diplomával van baj, hanem a kiegészítő tudással. Az l1-gyel meg főképp az a probléma, hogy nagyrészt diákokat dobnak be l1-re, l2-nél meg már elvárják szinte minden helyen a nyelvtudást.
2020. febr. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

#35: nem mindenhol kell a nyelvtudas. Nyilván kevesebb a lehetőség, de nem lehetetlen elhelyezkedni. Előző munkahelyemen gyakorlatilag egyáltalán nem kellett angol (kis magyar cégnél fejlesztő), jelenlegi helyen is leginkább csak olvasásra használom. Beszélni én is csak nehezen tudok, de nincs is rá szükség.

Igen, nyilvánvalóan fejlődnöm kéne angol tudásban is, de azért így se vagyok munkanélküli.

2020. febr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!