Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen esetekben érdemes...

Milyen esetekben érdemes elvégezni egy esti egyetemet súlyos áron?

Figyelt kérdés

Belekezdtem egy egyetembe, mert az anyagi stabilitás hiánya belehajszolt. Persze az akkori, egész jó munkahelyemet ott kellett hagynom miatta és közel fél évig munkanélküli lettem.

Közben adott témakörben befejeződött az OKJ-m is.

Az egyetemen kb közepes eredményem született, munkanélküliként heti szinten 10-15 órát tuti tanultam, mert az IQ-mat mínuszban lehet mérni.


Most találtam egy nagyon érintőlegesen szakmával foglalkozó munkát, persze kvázi az egyetem miatt vettek fel, mert motiváltnak hittek.


A második félév ugyanakkor rettenetesen nehéznek ígérkezik és ugye főállásban immáron dolgozom is.


Semmi érvet nem látok az esti folytatása mellett, de ha kiiratkozom, akkor kitehetnek a melóhelyről.


Persze amúgy közel se mézesmázos a szakma, majdnem ugyanannyira unom, mint az irodai adminisztrációt.



Kötözködőknek: igen, most aludnom kellene, csak nem egyszerű úgy, hogy patakokban folyik a könnyem.


2020. febr. 19. 22:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre nehéz válaszolni konkrétumok, megadott szakma és a képzés megnevezése nélkül. Illetve a súlyos áron alatt azt érted, hogy fizetsz is érte, drága a képzés?


Meg mi akarsz lenni, hogyan és milyen munkakörben képzeled el magad?


Az esti tagozat valóban nem egyszerű, inkább a levelező tagozatot ajánlanám, ha van lehetőséged váltani.

2020. febr. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nem tudok egyebet írni, sok erőt, és együttérzésem!!!
2020. febr. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl meg 40 evet kell dolgoznom nyugdijig, mar ha lesz nyugdijam. De meg ebben is elorebb vagyok, mert legrosszabb esetben brit minimal nyugdijjal elelek a Balaton partjan amig feldobom a pacskert.


Neked mennyi evet kell meg dolgoznod?

Diplomaval jobb munkat kapsz, tobb fizetesert?

Azt irtad anyagilag nem voltal stabil es ez belehajszolt. Tehat arra kovetkeztetek hogy ezzel a diplomaval stabilabb lenne az anyagi helyzeted?


Szerintem abba ne hagyd! Megbanod kesobb. En egy jo szakmat aso egyetemet hagytam ott 19 evesen, mert feladtam a munka, csaladi dolgok, anyam hitele, no penz, kikeszultem, ugyhogy aterzem a helyzetedet nagyon.

Viszont meg is bantam, hogy otthagytan, most arany eletem lenne, ha azt a diplomat megszerzem. 😢


Mondom a lehetosegeket:

1. irsz egy napi beosztast. de tenyleg pontosab beosztod az idodet. este meh relax furdo, nyugis youtube relax zene es alvas

Ha 2-est kapsz akkor se nezi sose senki milyen jegyed volt


2. passzivalsz, gyujtesz penzt es visszamesz egyetemre 1 ev mulva

2020. febr. 20. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hétköznap a munka és az egyetem van, az életben maradáshoz sem elégséges alvással.

Hétvégén tanulás, mivel az IQ-mat mínuszban mérik, akár mindkét nap. A kettesért, igen...


És nem 22 évesen, egy 22 évesnek, ha egészséges, akár megérné, 24 évesen túl van rajta és tényleg előtte az élet.


De már középkorú vagyok lassan és ezerötszáz alapbetegséggel, gyengeként.

Például ha ebben a korban nem sportolnék 3-4 évig, annak súlyos következményei lennének, pláne, hogy most is lihegve megyek fel akár a másodikra és rendszeresen kivizsgálásra akarnak küldeni hogy jézusom.


Ha a fizetés elég a stabilitáshoz, annál nem kell több.


Felnőtt, főállású emberként őszintén nem értem, mit értesz az alatt, hogy ha passziválnék, az alatt pénzt gyűjtenék?

2020. febr. 20. 05:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Párod nem tudna támogatni ebben?
2020. febr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4. ha a fizetesed tobb, mint a kiadasod, akkor penzt gyujtesz. Vagy plusz munkat is vallalsz amig passzivon vagy.


Aztan 1 ev mulva visszamesz es kevesebbet dolgozol mellette, hogy bird az iramot.


Nekem nagyon ugy tunik fel akarod adni. De ha ennyire kivagy meg a passzivalas is jobb, mint teljesen ktt hagyni, mert ha jobb anyagi stabilitast ad kesobb, akkor megeri.

2020. febr. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem ad nagyobb anyagi stabilitást.
2020. febr. 20. 10:59
 8/8 anonim válasza:
Ne add fel! Most tuti nehéz és reménytelen, de ilyenkor kell megkapaszkodni! Gondolj arra, hogy miért vágtál bele? Valamiért csak ezt választottad és van oka a cégnek is, hogy ezt pozitívumként könyvelték el nálad. Go on! Ne add fel, és elképesztő büszke leszel magadra! Ha csúszol, az se akkora baj szerintem.
2020. ápr. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!