Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sikertelen jelentkezések, és...

Sikertelen jelentkezések, és egy sikertelen interjú után ti beszélnétek a hr-essel? Lent kifejtve?

Figyelt kérdés

4 hónapja jelentkeztem egy multihoz főállású irodai pozícióra.Nagyon népszerű cégről van szó, nagyon nehéz bekerülni, de tökéletes referencia.

Az interjú jól sikerült, szimpatikusak voltunk egymásnak ez egyértelmű volt, de végül nem én kaptam meg a munkát.

Utána kerestek gyakornokokat is, jelentkeztem már 4x is egymáshoz hasonló pozíciókra, de sajnos eddig sikertelenül.

A képességeim, nyelvtudásom, mindig megvan, hogy ennél a vállalatnál dolgozhassak, viszont tényleg hatalmas a túljelentkezés.A sok sikertelen próbálkozás ellenére úgy döntöttem, hogy nem adom fel, mert meg kell csinálnom és csak ennél a vállalatnál szeretnék dolgozni.

Fel szeretném hívni a hr-est, akinek megvan a közvetlen elérhetősége és szeretnék kérni tőle egy találkozót, akár tanácsadás jelleggel, hogy legalább tudjam milyen területen kell fejlődnöm/ min kell javítanom, vagy, hogy alkalmam legyen neki még egyszer személyesen bebizonyítani a motiváltságomat és az elkötelezettségemet feléjük. (A hr-es nő amúgy egy több évtizede a pályán lévő, "normális" nő)

Szerintetek elsülhet jól?

Nagyon köszi, ha elolvastad és vélemény írsz.


2020. febr. 21. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem jó ötlet. Senki nem szereti a nyomulós embereket, és munkaidőben nem fog tudni veled foglakozni. Munka után meg nyilván nem a munka fogja érdekelni.
2020. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha eddigi módszerrel nem sikerült, akkor lehet, hogy egy új módszer hatékonyabb (pl személyesen beszélni a HR-essel).


Sok sikert, hajrá!

2020. febr. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sajnos ez vagy jól fog sikerülni vagy nem!
2020. febr. 21. 20:18
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne. Ha nem feleltél meg, lépj tovább.
2020. febr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Én csináltam hasonlót, bár ott a szakmai vezetőt kerestem meg akinél interjúztam és e-mailben, nem telefonon vagy személyesen. Nem akartam rabolni az idejét csak szerettem volna kikérni a véleményét, hogy miben kéne fejlődnöm. Teljesen korrekt volt, válaszolt a kérdésemre és valószínűleg a jövőben ismét megpróbálok bekerülni.


Én mellőzném a személyes tanácsadás kérést. Maximum e-mailben megírnám, hogy ha van lehetősége egy pár percre telefonon rabolnád az idejét.

2020. febr. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs olyan ceg meg ezen kivul, ami tökeletes referencia lehetne? pl; EY ha nem vesz fel, akkor jelentkezz KMPG-hez, PwC-hez, Deloitt-hoz; Ha ők sem vesznek fel jelentkezz olyan SSC-ekhez, amik bármennyire is de közel állnak hozzád; 1 munkahelynel semmikeppen nem szabad leragadni;


A kerdesedre válaszolva sajnos en sem tartom jó ötletnek, en egyszer már rákerdeztem egy HR-s nőtől, hogy mi volt az oka, hogy nem engem válaszottak ki; azt mondta, hogy ilyet nem illik, ez elkepesztően indiszkret, azon kivul, hogy ilyen információkat ők nem közöl(het)nek;

2020. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"rabolnád az idejét" - szerintem ezt így inkább ne!


Szerintem is inkább emailben, hiszen ott eldöntheti, hogy mit ír Neked vissza, nem állítod kész tények elé.

Ha telefonon hívod és találkozót kérsz Tőle, akkor ott helyben nem tudja átgondolni, hogy mi lenne a jó ötlet, találkozni? Ott helyben beszélni? Munkaidő után? Munkaidőben? Sok a kérdés.


Ha emailben írsz neki, akkor "alhat rá egyet" és úgy válaszol. Lehet, hogy nem is akarja elmondani, és akkor nem válaszol. De ha személyesen sem akarná elmondani, akkor személyesen rázna le vhogy.


Értem én, ha nem válaszol az emailre, akkor jajj, vajon megkapta? nyilván megkapta. Miért nem ír vissza? Elfelejtette? Mert nem akar személyesen sem válaszolni a kérdésedre. Ne hozdd kellemetlen - neki kellemetlen - helyzetbe, az ilyet nem szeretik!


Szerintem is inkább úgy kérdezd meg mailben, hogy miben javulhatnál, hogy legközelebb eredményesebb legyél. Szóval ne úgy, hogy mi az oka, hogy nem Téged választottak? Ezt az okot nem fogja megmondani, mert még a végén perelhető lesz...

Ha a 6. hszó is az okra kérdezett, akkor lehet, hogy nem jól kérdezett és ezért mondta azt a hr-es, amit.

Az viszont érdekes, hogy még be sem hívnak a gyakornoki állásra. Mióta végeztél? Lehet, hogy friss diplomást keresnek vagy olyanra írtál, ahol írják, hogy hallgatói jogviszonya legyen? Ez érdekelne, mert én is pár éve végeztem, jó lenne nekem is gyakornoki állás, de nekem sem írtak még vissza.

2020. febr. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha még pár éve van csak, hogy dolgozol, akkor talán érdemes. Nincs mit veszíteni.


Én, aki lassan 7 éve a szakmámban dolgozom egy alkalommal nem kaptam visszajelzést. A cég nevét felírtam egy saját "fekete listára", hogy ide véletlenül se jelentkezzek az életben.


Igaz, ez kicsi cég volt, tehát maga a tulajdonos volt az interjún, nem HR-es ember.

2020. febr. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!