Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakmailag sikeres férfi hogy...

Szakmailag sikeres férfi hogy lehet csóró?

Figyelt kérdés

Most múlt 40 de szüleivel lakik mert havi 100-150 ezret tud összehozni a munkából amit független szakemberként végez. Régész amúgy és műemléki szaktanácsadás a szakterülete. A szakmában országszerte ismerik és elismert ilyen értelemben.


De hiába dolgozik már lassan 20 éve, nem tudott egzisztenicálisan előbbre lépni.


Lehetséges kiút ebből? Mégsem mondható egy tipikus lúzer semmirekellőnek.



2020. febr. 22. 12:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szakmák, ahol a szakmai siker nem egyenlő feltétlenül a nagy pénzzel. Ilyen a régészet pl. de akár lehetne mondani egy szakképzett (de nem felsőfokú) ápolót is. Lehet a szakma csúcsa, akkor sem lesz gazdag cska ebből.
2020. febr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
29%
Tehát, közel 30 millió megtakarítása van? 20 év alatt mai értéken, kb. ennyi. Nem gondolom, hogy ennyi pénzzel lúzer lenne.
2020. febr. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezt a 30 millió megtakarítást honnan vetted? Nem volt róla szó.

Azt írta, ennyi a bevétele, de én ezt úgy értelmeztem, hogy fel is éli. Az, hogy anyukával lakik, nem jelenti azt, hogy egy fillért sem költ.

Szerintem ha lenne több tízmilliós megtakarítása, az szerepelne a kérdés kifejtésében, és nem lenne az odaírva, hogy nem tudott egzisztenciálisan előrelépni.

Ennyi pénz már önmagában egy egzisztencia, hiszen ha akarna, vehetne belőle lakást. De nyilván nincs ennyije.


Nem feltétlenül értek egyet azzal, hogy a pénz nem fokmérő, és erre példa egy ápoló. Ha az illető keveset keres, nem tud feljebblépni, és ugyanúgy műszakolni kénytelen, mint évekkel ezelőtt, éhbérért, az nem sikeresség. Nevezhetjük elhivatottságnak, a szakma szeretetének, de sikernek nem.


Másik válaszoló: rendben, ha te jársz múzeumba, akkor nyilván nem neked szólt a leírásom. Hanem az emberek 99%-ának, aki viszont nem jár múzeumba, ezáltal nem támogatja a kultúrát, amiből pl. többet lehetne fizetni a tudósoknak.

És igen, ők megtalálva érezték magukat, ezért is pontoztak le. Sokan azt hiszik, hogy ők milyen kultúrlények, de valójában nem.

Én készülők egy kiállításra, és legutóbb decemberben voltam. De ha az utcán megállítanál random embereket, hogy mikor jártak utoljára múzeumban, nagy részük vagy azt mondaná, hogy soha, vagy mondjuk 30 éve, az iskolával. De lehet, hogy simán csak nem reagálnának, mert ekkora kultúremberek...

Szóval aki lepontozott, annak inge, és magára vette. Aztán csodálkozunk, hogy nincs igény a múzeumra?

2020. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Sokan azt tanácsolják, hogy ne törődj a pénzel, válaszd azt a szakmát amit szeretsz. Sok esetben ez a vége, pláne ha valamilyen kevésbé szerencsés iparágat nézel ki magadnak. Mert amúgy mondjuk 40 évesen egy egy tanár vagy egy nővér sem igazán vesz a fizetéséből mai árakon már lakást. Ny Mon vagy Bp-en sok helyen egy garzon is már 30 millió.
2020. febr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!