Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tehetik ezt meg egy...

Hogy tehetik ezt meg egy munkahelyen?

Figyelt kérdés
Egy városi önkormányzatban dolgozok már ügyintézőként 3 éve, nem is rosszul. Sosem volt panasz a munkámra, mindig 90% feletti a teljesítményértékelésem, és az ügyfélek is szetetnek. 3 másik kollégám van itt akikről szintén ugyanez mondható el. Összeszokott csapat vagyunk, mindenki jól dolgozik, mind 30asok vagyunk. 1 éve jött egy srác az osztályunkra, frissen az egyetemről, 0 tapasztalattal. Folyton késik, lekezelő az ügyfélekkel, sz@rik a melóba. Abszolút nem odavaló. Viszont most hogy elmegy az osztályvezeto, őt fogják kinevezni a helyére, 24 évesen!! És ilyen 0 teljesítménnyel. Mindannyian fel vagyunk háborodva, ez rettentő igazságtalan. Hogy merik ezt megtenni?? Nem gondolnak bele, hogy nekünk ez hogy esik? Jegyző kerek perec kijelentette, hogy ez a végső döntés. Nagyon csalódott vagyok mert egy másik önkormányzatot is pont ilyen dolog miatt hagytam ott. Ez ennyire jellemző ma Magyarországon a közigazgatásra?

2020. febr. 23. 14:28
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Közszféra az igy müködik, fontosabbak a kapcsolatok,valami csókos lehet a gyerek.
2020. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Lehet hogy neki van felsőfokú végzettsége, és az a feltétele a kinevezésnek. Nem kell egyből rosszat feltételezni.
2020. febr. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Az élet igazságtalan.
2020. febr. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Miért nem kérdezitek meg a főnököt, hogy miért őt nevezték ki. Hátha nem vadidegenektől kellene olyan ügyben érdeklődni, amiről fogalmuk sincs az itt válaszolóknak.

Ahogy az előttem író is említette, több oka is lehet.

2020. febr. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

1. Önkormányzatoknál ez már csak így működik.


2. Nektek is megvan ugyanaz a végzettségetek, mint neki?


23 évesen, az első komoly munkahelyemen kb. 50 embert "irányítottam". Nekem megvolt hozzá a végzettségem. Biztos nem esett jól egy 50 éves dolgozónak, hogy egy 23 éves taknyos ellenőrzi, de erről nem én tehettem.

2020. febr. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, épp csak a lényeget nem írtad: neked, nektek is van megfelelő felsőfokú végzettségetek?

Szerintem elvárható, hogy ne egy érettségivel rendelkező ember, vagy mondjuk egy bolti eladó irányítson egy közig-diplomás embert a közigazgatásban...

2020. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
58%
Majd az a kis taknyos aki nem dolgozott normálisan fog pofázni nektek hogy mit hogyan csináljatok, de ez van türnötök kell. A kis csókosát valakinek
2020. febr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Jelenleg nem közszférában, de egy kicsi cégnél dolgozom. Itt meg tudod mi megy? Aki együtt járkál ki cigizgetni a főnökkel, meg jópofizik vele, azok tudnak előre lépni. Azok vannak igazán becsülve. Illetve már a 3. haverját juttatja be a cégbe a főnök. Így eleve hátrább sorolódok, ha bérfejlesztés merülne fel, hiába dolgozok itt, lassan 7 éve.


Dolgoztam közszférában is, így van összehasonlítási alapom, de a meglátásom az, hogy nincs nagy eltérés a kapcsolati előny kihasználásban ott, vagy a versenyszférában.

2020. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó mondjuk ez igaz,nyalni kell mindenhol
2020. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Közszféra, ne kelljen ezredszer is elmagyarázni, hogy aki ott van az miért van ott, aki abban a közegben előrejut az miért tud karriert építeni...
2020. febr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!