Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy átlag szoftverfejlesztőnek...

Egy átlag szoftverfejlesztőnek miért kell ennyire jól tudnia angolul? (részletesen lent)

Figyelt kérdés
Pályakezdő informatikus vagyok, bár nem fenyeget az a veszély, hogy ilyen állást kapok, mert nem proginfón végeztem, de feltűnt az álláshirdetések között, hogy szinte mindegyik megkövetelte az erős angol nyelvtudást (szóban és írásban ahogy szokták írni), de rengeteg állás alapból angolul is van meghirdetve. Nos kérdezem én, hogy egy programozónak miért kell annyira jól tudnia angolul kommunikálnia, miért nem elég csak a szakmai írott szöveg megértése és a programnyelvek ismerete? Alapból programozóhiány van, de még ezzel is szelektálják az embereket. Nevetséges.

2020. febr. 23. 21:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
#10: te tök másról beszélsz. Ahova kell oda nyilván esélytelen. Sok más helyre meg mehet.
2020. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

#11, szerintem te nem olvastad el a kérdést, de idézem a kedvedért:

"feltűnt az álláshirdetések között, hogy szinte mindegyik megkövetelte az erős angol nyelvtudást (szóban és írásban ahogy szokták írni), de rengeteg állás alapból angolul is van meghirdetve"

2020. febr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%
Egy csomó állás van Magyarországon, ahol csak írásban kérik az angolt, azt is csak szakmai szövegek megértéséhez. Mindazonáltal csak magaddal szúrsz ki, ha nem tanulod meg.
2020. febr. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal kevesebb multinál interjúztam, mint kis cégnél, nem is direkt, hanem .NET-es pozíciókra pályáztam és jött, ami jött.


Írásban mindenképp kell tudni angolul, angol sokkal több infó van a neten, programozási nyelv / keretrendszer dokumentációja, maga a fejlesztendő rendszer dokumentációja.


Ha kis cégnél is vagy, az ügyfele lehet angol.


Ha angolul kellene meetingelnem, én is gondban lennék. Tanulnom kell még az angolt.

2020. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Alaptétel:Az IT nyelve az angol. Ez tény. Itt pont.


"rengeteg állás alapból angolul is van meghirdetve" - A HR ezzel végzi az előszűrést. Ha a leendő kolléga nem fogja fel az álláshirdetést, hogy tudna például egy francia project managerrel egyeztetni Skype-on, ahol még az akcentus is bekavarhat.

"miért nem elég csak a szakmai írott szöveg megértése" - a szakmai írott szövegek nagyrésze - főleg az új módszerek - mind angolul vannak megírva. Tehát már az önfejlesztés miatt is nagyon fontos a nyelv, legalábbis, ha nem akarja az ember, hogy 3 év múlva egy fiatalabb korszerűbb tudású kissrác kitolja a pozíciójából

"Alapból programozóhiány van, de még ezzel is szelektálják az embereket." - Orvoshiány van, mégse vesznek fel boldog-boldogtalant az orvosira, masszívan előszűrik őket. Nagyon buta gondolat az, hogy azért mert valamiből hiány van, akkor aztán tényleg bárkit felvesznek arra a pozícióra, aki beesik az utcáról. Pláne programozót: nem programozóból van hiány, hanem JÓ PROGRAMOZÓBÓL, aki nem egy 6 hónapos gyorstalpalóból jött.

2020. febr. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
aki még angolul sem tud mi a szart akar ebben a szakmában?
2020. febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Erős középfok kell. Csekkolják az interjú 1. körében a hr-esek. Multinál alap, mert rengeteg a külföldi ügyfél, illetve most már egyre gyakrabban a közvetlen kolléga is.
2020. febr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#16: rengeteg helyre meg nem kell angol. Attól még IT.
2020. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Hát, én se hittem volna azt, hogy meg kell majd szólalnom angolul. Igaz, néha jöttek hozzánk külföldi vezetők, menedzserek, akik az egész magyar cégnek tartottak előadást, de nekem max bemutatkozni kellett tudni. Aztán előléptettek juniorból "normális" fejlesztőnek, folyamatosan szedem magamra a technikai és architekturális tudást. Aztán a csapatvezető kérdezte, hogy van-e kedvem Chicagóba menni két hétre vele és egy "cég istene" (mindenhez IS ért) kollégával. Ez volt az első alkalom, hogy intenzíven angolul kellett beszélni. És hát bevallom, paráztam is rendesen, mert 18 éves korom óta gyakorlatilag nem beszéltem angolul (25 éves voltam akkor).


Azóta egyre közelebb kerülök a senior címhez. Együtt kell dolgoznom indiai kollégákkal, angolul tartok technikai tudásátadásokat, illetve ha kérdésük van, legtöbb esetben engem találnak meg elsőnek. A csapatvezető általában megvédi a csapatot az ilyen külső hatásoktól, de mivel architekt/tech lead irányba szeretnék menni, egyre több olyan helyzetbe fogok kerülni, ahol angolul is helyt kell tudnom állni.


26/F

2020. ápr. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!