Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató megtagadhatja-e...

A munkáltató megtagadhatja-e a felmondási időre járó bér kifizetését?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenlegi munkahelyem /határozatlan szerződés/ fel szeretnék mondani, mivel sokkal jobb állást találtam, ahol április 1-el kezdenék.

Munkavállalói "rendes" felmondással élnék, a felmondási idő leteltével. Természetesen indoklás nélkül.

Még nem adtam be a felmondást, de a közvetlen főnökömnek jeleztem. Ő azt mondta nekem, hogy a "vezér", nem fogja kérni a felmondás ledolgozását, és bért sem fog fizetni, volt már rá precedens.


Azt kérdezném, hogy ezt jogilag megteheti-e a munkáltató?


Előre is köszönöm!



2020. febr. 24. 10:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%
Bocs, most látom, hogy valószínűleg csak egy (47%-os) ember írja a válaszokat, így semmis az előző többesszámom.
2020. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
47%
Nem lenne egyszerubb marcius 31.en felomdani? Es kezdhetsz is apr 1en. Vagy ha kell par nap intézkedni, akkor mittomen 27.en. Buksz par napot, de megszakitas es felmondasi ido nelkul kezdhetsz az új munkahelyen..
2020. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező!


A #7-es válaszadóra hallgass! A felmondás jogi háttere pontosan úgy van, ahogy ő írja.

2020. febr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

#6-os,

A #7-es válaszoló is megerősítette, hogy a Kérdezőre nézve nem lenne előnyös egy korábbi dátumot tartalmazó közös megegyezés aláírása. A Kérdezőnek az aláírt munkaszerződésében benne van a felmondási idő 30 nap, miért írna alá egy másik papírt, ami hátrányosabb helyzetbe hozná?


Plusz ez a "De okos vagy." / "Fuck Logic..." stílus akkor sem lenne elegáns, ha igazad lenne. De még az sincs.


#4-es voltam

2020. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
76%

Ha nem jelenik mega munkahelyén, mert felmentették, és nem tölti le a kötelező felmondását, azaz a MUNKAIDEJÉT, akkro mi alapján fizessenek neki? Hogyan bérszámfejtsék a munkaidejét? Hogyan írja alá a jelenléti ívet?

Honnan szeditek ezeket? Álmodjátok?


mt.

A munkavégzés alóli felmentés ideje igazolt, fizetett távollét, amire alapbér jár.


Te vagy az, aki nem vágja a különbséget szerintem a felmentés és a felmondási időtől való eltekintés között.

2020. febr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, és a rám fordított időt.

Mindenkinek nyomok ezért egy pacsit. :)

2020. febr. 25. 09:36
 17/21 A kérdező kommentje:

re. 7-es.


Utánaolvasások alapján én is arra jutottam, amit tanácsolsz.

A törvényben az szerepel, hogy a felmondási idő leteltéig munkaviszonyban állok, és sehol sem találtam olyan kibúvót, amivel a munkáltató, az én "rendes" felmondásom után megtagadhatná jogi következmény nélkül, a felmondási időre járó bérfizetést, még akkor sem, ha felment a munkavégzés alól. Remélem jól értelmezem a dolgokat.


Nekem ez lenne az optimális, mert így még márciusban melózhatok / a cég is talál addig a helyemre mást/ és így nem maradok fizu nélkül egy hónapig.


Tehát munkavállalói normál felmondás, felmondási idő letöltéssel.


Köszönöm...

2020. febr. 25. 09:47
 18/21 A kérdező kommentje:

re.12

"Nem lenne egyszerubb marcius 31.en felomdani?"


Ezt azért nem merném bevállalni, mert ha kics..-ből betartatja a 30 nap fm-időt, akkor bukom az új allásom, vagy ha megtagadom, akkor beperel.

Nem egy emberbarát vezérünk van. Volt akivel, kis fenyítés hatására olyan közös megegyezést íratott alá, hogy a melós semmit nem kapott.. :(

2020. febr. 25. 09:51
 19/21 anonim ***** válasza:

Hetes vagyok, meg annyit tennek hozza, hogy ha ennyire sunyiskodik a ceged, akkor vedd fel telefonra a beszelgeteseket, vagy kerj irasban mindent.

Ezt csak azert nehogy kitalaljak, hogy ok nem is mentettek fel a munkavegzes alol, hanem ok vartak, te viszont nem jottel be, igy vegul nem jar neked penz.


(Ha minden rendben lezarult, torolnod kell a felvetelt. Ha valamit sunyiskodnanak, akkor a magyar birosagi gyakorlat elfogadja bizonyitekkent az ilyen hangfelveteleket, akkor is, ha nem jelezted elore, hogy hangfelvetelt keszitesz. (Amit elmeletileg kene, de ala-fole rendelt viszonyban elismerik, hogy ez nem lenne eletszeru.) )

2020. febr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nagy káosz van, azt látom... :)


Dolgozó felmond egy határozott idejű szerződést. Ha a szerződésben nem szerepel más, akkor törvény szerint van felmondási ideje, ami 30 nap.


A felmondási időt le kell tölteni a munkáltatónál, ha ragaszkodik hozzá, tehát nem le kell dolgozni, hanem letölteni. Ez történhet szabadsággal, bármi mással.


Ha a dolgozó mond fel, a munkáltatónak nincs mérlegelési lehetősége a felmondási időt illetően. Ő nem szabhatja azt meg, hogy eltekint a felmondási időtől, és korábbi időpontban szüntetni meg a dolgozó munkaviszonyát, mint ahogy a felmondási ideje letelne.

Ezt csak akkor teheti meg, ha a dolgozó konkrétan kéri tőle (lehetőleg írásban, akár a felmondási iratban is tehet erre vonatkozóan kérést). Ha a munkáltató egyetért, és belemegy, akkor megszüntetik abban az időpontban a jogviszonyt, amikorra a dolgozó kérte.

Ha nem megy bele, akkor le kell tölteni a felmondási időt és kész.

Következő lehetőség: Kérés nélkül is dönthet úgy a munkáltató, hogy a felmondási idő alatt nem kell a dolgozónak munkát végeznie. Ilyenkor megy a felmondási idő, nem ér előbb véget a munkaviszony, csak a dolgozónak nincs munkavégzési kötelezettsége a munkáltató döntése alapján. Erre a felmentési időre bérezés jár munkavégzés nélkül is. Dolgozói felmondás esetén ezt a munkáltató dönti el, semmi nem kötelezi rá.



Felmentési időt akkor köteles biztosítani a felmondási időn belül a munkáltató, ha Ő mond fel a dolgozójának (próbaidőn túl). Ilyenkor a felmondási idő a munkáltatónál eltöltött idő arányában növekszik, akár hónapokat is elérhet. A felmondási idő felének megfelelő időszakra köteles a munkáltató a dolgozót a munkavégzés alól felmenteni abban az időpontban, amikor a dolgozó kéri. A dolgozó két részletben kérheti maximum ezt a felmentési időt. Bérezés jár munkavégzés nélkül is!



"Azt kérdezném, hogy ezt jogilag megteheti-e a munkáltató?"


A Te esetedben nem, mert Te mondtál fel a munkáltatónak és nem fordítva!

Valószínűleg közös megegyezéses papírt kényszerítenek Rád, hogy ne kelljen a felmondási időt fizetniük. Ha ez áll benne, egyszerűen ne írd alá, és marad az MT szabálya.

Ha ennek ellenére sem fizeti ki a felmondási időre járó bért (egyébként is el kell töltened valahogy, vagy munkával, vagy szabadsággal, vagy keresőképtelenséggel), akkor a kormányhivatalokban tehetsz panaszt a munkáltató ellen. A munkaügyi felügyelőség majd intézkedik, hogy megkapd a "jussod". :)

2020. febr. 26. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!