Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha egy cégnél 8%kal nőnek az...

Ha egy cégnél 8%kal nőnek az ÁTLAGbérek attól még simán lehet hogy adott ember épp semmit se kap? És akkor is kijön az átlag?

Figyelt kérdés

Értem az átlagszámítás módját épp ezért kérdezem. Van kismillió dolgozó, eltérő béremelést kapnak, aki közel van a tűzhöz magasabb beosztású az magasat, aki kisember az keveset vagy épp semmit. Ebből átlagot vonnak és szépen kijön az átlag 8%-os emelés fejenként.

De ettől még lehet hogy X adott ember egy fillér emelést se kap? Vagy ha kap is olyan minimálisat (bruttó 1600 ft) ami semmi?

Tavaly volt aki bruttó 1600-at kapott emelésnek, akkor nem hittem el már elhiszem.


2020. febr. 25. 20:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10: És szerinted nem a tulajdonos rakja bele a legnagyobb pénzt és vállalja a legnagyobb kockázatot?
2020. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

" És szerinted nem a tulajdonos rakja bele a legnagyobb pénzt és vállalja a legnagyobb kockázatot?"


De ennek mi köze a kérdésemhez? Az én kérdésem NEM ERRŐL SZÓL. Leszarom én ki mennyit tesz bele, én ennyit kérdeztem:

"Ha egy cégnél 8%kal nőnek az ÁTLAGbérek attól még simán lehet hogy adott ember épp semmit se kap? És akkor is kijön az átlag?"



ennyit és nem többet.

2020. febr. 28. 08:16
 13/15 anonim ***** válasza:

"Ha egy cégnél 8%kal nőnek az ÁTLAGbérek attól még simán lehet hogy adott ember épp semmit se kap? És akkor is kijön az átlag?"


Erre az általános iskolás matematikai tudást igénylő kérdésre egyértelmű igen a válasz. Jöhet a következő trollkérdés.

2020. febr. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

"Erre az általános iskolás matematikai tudást igénylő kérdésre egyértelmű igen a válasz. "


Hát ha már általános matekkal jössz akkor máris egyes leülhetsz... uis a százalékos növekmények önmagukban nem átlagolhatóak. Ennyi.

Ez bukta.

2020. febr. 28. 08:49
 15/15 anonim ***** válasza:
a tulaj helyében még jobban kizsigerelném a dolgozókat, kell a jó kis cash
2020. febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!