Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért taposnak el mindenhol,...

Miért taposnak el mindenhol, ha ennyire igyekszek? Miért használnak ki és néznek semmibe? Miért csak a “haverok” érvényesülnek mindig? Vagy csak én vagyok ekkora szerencsétlen?

Figyelt kérdés
Egy ismert banknál dolgozom, mint ügyintéző. Amikor sok hosszas vendéglátós kudarc után a tanult szakmámban helyezkedtem el bíztam benne, hogy valami más lesz itt, valami jó. Hiszen az értékesítésre mennek rá és a jó kommunikációs készségre, az nekem meg van, még ha nem is vagyok egy topmodell - bár igénytelen és slampos sem. Az elején azt mondták, hogy ebből a pozícióból bármerre szakosodhatok, én már akkor megmondtam, hogy befektetésekkel és hitelezéssel szeretnék foglalkozni, de kp-val nem. Mondták, hogy persze oké, majd kialakul. Az azonos pozícióban dolgozó kollegáim havi tervteljesítését magasan verem, minden hónapban megvan a kiírt elvárás értékesítésre, sőt túl is teljesítem sokszor. Rengetegszer voltam már elbeszélgetni a vezetővel, hogy mikor értékpapírozhatok, mikor befektetésezhetek - a válasz: ha valamit letettem az asztalra. Erre már a 3. olyan kollegát küldenek feljebb, akiket én tanítottam be, tőlem kérnek segítséget az értékesítéshez, mert amúgy 10%-ot sem képesek maguktól elérni. Lehet, hogy nálam szebb látványok, de kommunikáció 0. Sajnos én nem járok sem focizni, sem paintballozni az igazgatósággal, lehet ez a probléma. Folyamatosan a szavak nélküli megaláztatást érzem és a tettek nélküli üres ígéreteket. Nem fizetésemelésért vagy pozícióért puncsolok - holott magas beosztást hagytam ott ezért, csak azért a munkakörért, amiért szeretnék bankban dolgozni.

2020. febr. 26. 17:05
 1/4 Flagstaff ***** válasza:
100%
Ez egy csapda. Az a baj, hogy ha tökéletesen végzed azt a munkát, ahol vagy, akkor minek akarnának elhelyezni onnan? Másik banknál nem lehet, hogy jobban tudnál érvényesülni?
2020. febr. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"Miért taposnak el mindenhol, ha ennyire igyekszek? Miért használnak ki és néznek semmibe? Miért csak a “haverok” érvényesülnek mindig? Vagy csak én vagyok ekkora szerencsétlen?"


Nem olvastam végig ugyan, de állíthatom nem vagy egyedül.


Én pontosan hasonlókat érzek mindig, és akárhány helyre kerülök, ugyanabba a hibába belefutok. Mindig mások helyett dolgozom, és mások elcseszett dolgait hozom rendbe, pedig pont ezt nem akarom. Az indulás mindig jó, aztán félrecsúsznak a dolgok.


Valaki erre azt mondta, "mert hülyére segítőkész vagy és kihasználnak". Valószínűleg ezen nem tudok változtatni ugyanis ha valaki segítséget kér, egyszerűen nem tudok nemet mondani. Tudat alatt az van, hogy ha nekem kell segítség, milyen rossz az, ha senki nem segít. Génhiba... pont.:)

2020. márc. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez a baj, túl jó vagy, én is jártam így! Mint az első mondta:

Ez egy csapda. Az a baj, hogy ha tökéletesen végzed azt a munkát, ahol vagy, akkor minek akarnának elhelyezni onnan?

2020. jún. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 pamu-1 ***** válasza:
Túl sok embernek segítettél, ezentúl mindig úgy taníts be embereket, hogy azért rád szoruljanak :)
2020. aug. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!