Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az igaz, hogy sok magyar...

Az igaz, hogy sok magyar vállalkozó még havi 1 millió forint jövedelmet sem tud elérni?

Figyelt kérdés

Tehát egy tehetségesebb alkalmazott is többet keres náluk.

Ha igen, akkor mi ennek az oka? Illetve akkor miért vállalkoznak egyáltalán?



2020. febr. 27. 08:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Az hogy valaki vállalkozó, nem vonzza azt automatikusan magával hogy csilliókat keressen. Azt viszont kétlem hogy több fizetést ad ki egy alkalmazottnak, mint amit ő megkeres.
2020. febr. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%

Vannak ilyenek valóban.

Volt olyan a családban, hogy eldicsekedett az illető, hogy vállalkozása van, aztán kiderült, hogy én alkalmazottként, távmunkában a horvát tengerpartról jóval többet keresek nála.

Ezek jellemzően azok az emberek, akik alkalmazottként is hulladék fizetést kapnának.

2020. febr. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Én nagyon örülnék, ha 1 milliót keresnék havonta! Közalkalmazottként, 17 éves munkaviszonnyal, diplomával nettó 198.000 Ft a fizetésem!
2020. febr. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom azert vallalnoznak, mert nem mindegy, hogy ugyanazt a bevetelt egy unalmas munkahelyen, szar fonokkel es hulye kollegakkal kapod meg, vagy olyan dologgal foglalkozol, ami erdekel, te vagy a fonok, az alkalmazottakat te valasztod, ha irodad van azt te valasztod, hol legyen, a munkaidot te szabod meg valamilyen szinten (nyilvan nem sok ertelme lenne delutan 4-tol nyolcig dolgozni, de eldontheted hogy reggel 7-kor vagy 9-kor kezdesz) es maximum hulye ugyfeleket kell neha elviselned. Maximum a felelosseg nagyobb rajtad, ha te vagy a fonok, van akinek ez bejon, van akinek meg nem.
2020. febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

1 millióra minek fizetne ki 4-500.000 járulékot, ha elég helyette kifizetni 0-50.000 Ft-ot és elköltheti hasonló dolgokra, amit a 40-50%-al kivett fizetéséből venne, 20-30%-al drágábban, bruttó áron magászemélyként.


Kvázi egy vállakozó ugyanarra a dolgora, amire az alkalamzott is költ, arra ő 70-80%-al kevesebbet fog költeni, ha nem az adózott jövedelméből veszi meg.


Ezt is számold hozzá a "minimálbéres vállakozók" esetén, akik pl 0 Ft-ot költenek autó vásárlásra és fanntartásra, mg az alkalamzott panaszkodik hogy munkába járáshoz is üzemanyag kell és milyen drága...

2020. febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Rengeteg vállalkozó van és nagy részük nem milliomos. 1000 oka lehet annak, hogy valaki erre adja a fejét, amúgy meg ez egy nagyon soktényezős dolog. Akiket én ismerek vállalkozók, hivatalosan alig több mint bérminimumot keresnek, az megint más hogy hogy szedik ki a pénzt a cégből, amiből élnek. Tudok olyan embert, akinek 10 éve jól ment a szekér,aztán a piaci helyzet változása miatt örül, ha minimális nyeresége van.
2020. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem gondolsz arra, hogy egy "vállalkozó" kb. ezerféle lehet...???


Egyik végponton ott a kényszervállalkozó, aki tkp. alkalmazotti munkát végez, de beszámláz.


És a másik végponton ott vannak a Csányi-Demján-Stb-féle nagyvállalkozók..


És a kettő között mindenféle!


Nyilván az egyszemélyes kényszervállalkozó nem tud 1 mio-s jövedelmet elérni.

2020. febr. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
39%
Magyarországon sajnos elég kevés a tudatosság és a know-how az átlagos vállalkozóknál, és ezért nem meglepő módon a bevételeik sem szárnyalnak.
2020. febr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Édesanyukám vállalkozó.


Kb megkeresi az 1 milliót, de ez hónapról hónapra változik. Meg persze néha bejönnek "csoda" megrendelések, amik hírtelen ezt megduplázzák vagy a karácsony, amikor az "ünnep szelleme" duplázza meg.


Plusz most egy nagyobb projekten dolgozik, amiből nagy valószínűséggel semmi sem lesz, mert több dolognak kéne jól sikerülni, de abból kb 50 milliót kapnánk.

(Nem készpénzben, hanem lekötött javakban)

2020. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sokan igen.


Nekem a kedvenceim az eMeLeM-es nagy vállalkozók,aztán kiderül hogy már magasabb szinten is kb annyit keres mint amennyit kezdő IT-sként kaptam kb.


Van amúgy IT-s vállalkozó ismerősöm,vagy hülye szegény vagy nem tudom de nem keres jól egyáltalán,kocsija kb széthullik,panelba laknak 4-en a családdal.

Én programozóként többet viszek haza mint ő.

Pedig ő is IT-s és saját cége is van.


Van egy Webshopos is talán egy vastag minimálbért ki tud szedni belőle éjjel nappal dolgozva.


Igen sok ilyen van amiről írsz.

2020. febr. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!