Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kérdezik egy interjún,...

Miért kérdezik egy interjún, hogy "aktívan keresek-e állást jelenleg"?

Figyelt kérdés
Ennek mi a mögöttes célja?

2020. márc. 2. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Mert zavarba akarnak hozni. Szinte minden kérdésnek ez a célja.

Emlékeztetned kellene őket, h ők keresnek munkaerőt, és te nem udvarolni jöttél hozzájuk.

Sajnos az álláskeresők többsége be van fosva az interjún, és nem mer felszólalni a saját érdekében.

2020. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én merek felszólalni. Jelen helyzetben van állásom, és úgy járok el, ha valami kíváncsivá tesz. Meg jót tesz, hogy ne rozsdásodjak be, mert hosszú évek óta vagyok egy helyen.


De ezt a kérdést - persze sok HR-es furcsa kérdéssel - nem tudom hova tenni, és már nem elsőre kaptam meg.


Én megmondtam őszintén, hogy félig meddig aktívan keresek, csak ami igazán megtetszik, arra pályázok.


Egy ilyen válasszal lehet bajuk?

2020. márc. 2. 12:25
 3/9 anonim ***** válasza:
36%

"Én megmondtam őszintén, hogy félig meddig aktívan keresek, csak ami igazán megtetszik, arra pályázok.


Egy ilyen válasszal lehet bajuk?"


Lehet/van.


Ez NEKEM azt jelenti: "Há tugya csak úgy nézelődök, nem annyira fontos a meló, ha meg fölvesz, lelépek, amit lesz johb mejó."

2020. márc. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3: NEKED. De lehet még pár egyszerű gondolkodású HR-es is osztaná a véleményed. Ha meg valahol egy ilyen hülye HR-es véleményére adnak, akkor én sem őket keresem. :-)
2020. márc. 2. 12:57
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mondjuk pont hogy pozitívabban hatna az, ha valaki válogat és nem pályázik meg gondolkodás nélkül mindent, amit csak talál. Azt jelenti, hogy az illetőt tényleg érdekli ez a munkahely, tényleg itt szeretne dolgozni, és ha felveszem, akkor nem csak addig lesz itt, amíg talál jobbat.
2020. márc. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amikor aktívan kerestem én megmondtam, hogy igen és elmondtam, hogy miért akarok váltani. A mostani helyemre azt mondták ~2 hét mire válaszolnak. Másnap hívtak interjú után, hogy mikor tudnék kezdeni.
2020. márc. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért érdekli őket, hogy tudják, mennyire sürgős visszajelezniük, ha kellesz.


Néhány cég hajlamos sokáig ülni a pályázatokon, ha valaki aktívan keresgél, akkor lemaradhatnak róla. Ha nem, akkor meg ráérnek tötymörögni.

2020. márc. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is megmondom, hogy igen, máshová is pályáztam, figyelembe veszem a végzettségemet, a gyakorlatomat és amelyik álláshirdetés felkelti a figyelmem, megfelel a számomra, akkor pályázok. Nem lehajtott fejjel és nem flegmán közlöm, hanem úgy, mint ez egy természetes dolog.
2020. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Simán vissza is lehet kérdezni, hogy az ő szemszögükből mit jelent az aktív álláskeresés? Csak hogy pontos választ tudj adni. Annak fényében, amit felvázol, már lehet őszintén válaszolni. Én sosem hazudnék, max a megfogalmazáson finomítanék.
2020. márc. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!