Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket javasolnátok a "BIG...

Melyiket javasolnátok a "BIG FOUR" féle felállásból munkahelynek?

Figyelt kérdés
Akinek van személyes vagy hallott tapasztalata megosztána, hogy a 4 nagy multi (PwC, Deloitte, E&Y, KPMG) miben különbözik? Gondolok itt a fizura, a közösségre, a stressz és túlóra mennyiségre, a fejlődési lehetőségekre. Pályakezdőként tudom, hogy nem kérhetek túl nagy fizetést, ami viszont számomra fontos lenne, hogy lehetőleg legyen életem a munka mellett és ne kelljen minden nap este 8-ig benn lennem aztán otthon levezetni egy kis "home officeal"...

2020. márc. 6. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Az első helyen az EY vagy KMPG-ét érdemes megpróbálni.

Aztán a Deloitte, majd a PwC.

Az EY/KMPG-nél kérhető pályakezdő bruttó fizetés. Bruttó 400,000-420,000 Ft. Ezt nem sokallnák.


A közösség a KPMG-nél a legnemzetközibb, aztán Deloitte, EY, és a PwC-nél van a legtöbb magyar dolgozó arányában. PwC-nél nem túl kedvező a túlóra. A határidőket tartani kell, eleitne stresszes, de a kollégák segítőkészek. EY-nál tudom, hogy nagyon jó a túlóra rendszer, akár este 11-ig is bent ülhetsz ha feladatod van, amit túlóraként kifizetnek.


A Home office-t sajnos nem tudom, gondolom területtől is függ. Pénzügyön kell, hogy legyen Home Office, általában próbaidő után szokták engedni.

2020. márc. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem más multival jobban jarnal. Big4-oknál sok túl óra és rossz fizu a jellemző, főleg kezdőként, mert mindent rad szóznak. Inkább kezdj pl a GE-nel, BlackRock-nal, stb.
2020. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos nem nagyon vagyok abban a helyzetben hogy válogassak.. de nem tervezek sokat maradni, inkább amolyan ugródeszka lenne számomra a Big4. Nem igazán szeretnék 30 éves koromra kiégni A multik különösen híresek arról hogy kizsigerelik az embert...
2020. márc. 6. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Big4 cégek is multik, csak gyorsabban égetnek ;)
2020. márc. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

PWC vagy Deloitte.


Miért mondom: Vezető fejlesztőként dolgozok magyar középvállalkozásnak, multiknak szállítunk be. A legtöbb multiban itthon a PWC vagy a Deloitte okoskodik. Nem elég jó helyen dolgoznod, azon belül jó területet kell kifognod. Ez egyértelműen az IT. Ebből a szempontból nézve a fenti kettő cég a dominánsabb.


A nap végén csak az számít, hogy mennyi pénzt keresel és mekkora perspektíva van előtted.

2020. márc. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Szezonban 12-16 órás munkavégzés, kezdőként persze nem válogathatsz, 1-2 év hasznos lehet, de érdemes azért pár SSC-nél is próbálkozni (BlackRock szerintem nem nagyon foglalkozik pályakezdőkkel, maximum pénzügy-matematikán vagy fizikusként doktorált zsenikkel)
2020. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
PWC-nél kezdtem.7-8 hónapot voltam ott. Pokol volt. Ja és bruttó 350 volt a kezdő mindenkinek, nem volt erről tárgyalás (ez nem volt régen) kezdők között. Fizetik a túlórát, de veszekedni kell érte meg előre szólni. Legrosszabbnak a deloitteot mondják, de ez is botrány szóval aki ott van az szerethet kínlódni. Életed NEM lesz mellette. Ez garantált, nem túlzok, nem hazudok. De délutánod, se estéd, se hétvégéd sok esetben. (Gondolom könyvvizsgálat esetleg, adótanácsadás érdekel..ezekre vesznek fel kezdőket többnyire). Ha még fiatal vagy és motovált mint én voltam akkor, akkor mondhatjuk, hogy jól néz ki az önéletrajzon, de nagy szívás. És nem tipikus multi. Angolt nem kell használni ezeken a helyeken kb soha, nekem az sem tetszett.
2020. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Összes Big4 egy kaptafa, fizetésben is. Ha valamelyiknél nem fizetnek túlórát, ott magasabb az alapbér. Kis dolgok dönthetnek, hogy neked, melyik a legszimpibb. Én pl. sosem mennék az EY-hoz a szigorú dresscode miatt (irodában is komolyan veszik).

Leginkább az számit, hogy milyen cégekre vagy ráosztva, ki a senior/manager/partner a cégen. Szezonban előfordulhat, hogy már csütörtökön végeztek a céggel és utómunka sincs, szóval tied egy hosszú hétvége, de az is hogy hétvégén 12 órát kell dolgoznod.

Amit még jó tudni, hogy elterjedt az a tévhit, hogy az audit szezon januárban indul és május végén fejeződik be. Sajnos könyvvizsgálaton elég sokszor egész évben szezon van. Éves átlagban heti 55 munkaóra reális.


Viszont, hogy pozitiv dolgokat is mondjak: Nem fogsz unatkozni, nincsenek 1-2 órás ebédszünetek, facebook, insta stb. Jó páran visszajönnek auditra, akik időközben elmentek egy SSC-be, ahol nincs annyi feladat, nem pöröghetnek annyira.


Ja és még egy korábbi válaszra reagálva: Mindegyik állás interjún kérhetsz magasabb fizut, max nem adják meg. Ugyanolyan piac ez mint bármelyik másik. Minek adnád el magad kevesebbért, mint amennyit lehet, hogy tényleg kifizetnek érted? :)

2020. márc. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdo auditon PWC-nel szo nem volt errol interjun sem sehol. Ha felvettek kaptal egy ajanlatot (mindenki ugyanazzal az osszeggel) es vagy elfogadtad, vagy nem. Lehet mashol nem igy van, pl KPMGnel kerdeztek berigenyt amikor oda jelentkeztem, lehet ott lett volna valami megbeszeles a dologrol..
2020. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!