Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi bérlapon minden levonásna...

Havi bérlapon minden levonásnak rajta kell lennie? És akkor mi van ha a bérlap és a valóság nem egyezik?

Figyelt kérdés

A havi bérlapon azon minden levonásnak rajta kell lennie? És mi van ha azt látom hogy bruttó bér mínusz adó TB szja stb és ebből lesz egy nettó bér (ami eddig stimmel is) majd ezek után nem ennyit kapok hanem kevesebbet? és a bérlapon nyoma sincs hogy az a 8-10.000 különbség havonta az mégis miből adódott?


Akkor ez a bérpapír így mit ér? A cég pedig csalást követ el? Mert ha bármit is levon, neki jogcímmel és összeggel szerepeltetni kéne a bérlapon?


2020. márc. 8. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Figyi, veled bármit lehet, pont. Rád nem vonatkozik az Mt, a ptk, a tbj, semmi. Te egy lúzer vagy. ÉS amennyit itt firkálsz, jó eséllyel életben egy napot nem is dolgoztál.
2020. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Ne húzzuk le ennyire a kérdezőt mert én sok éve a vendéglátásban vagyok ezer helyet megjártam már, és ha egyáltalán kaptam is bérlapot (voltak helyek ahol nem) a tartalom és a valóság soha sehol nem találkozott.

Ahogy a jelenléti ív a szabis nyilvántartás sem fedte soha sehol a valóságot.

Ez a vendéglátásban szokásos, meg a szekus cégeknél, meg a takarítós cégeknél, meg az építőiparban stb

2020. márc. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező!


A munkáltató köteles havonta a bérszámfejtésről egy olyan igazolást kiállítani, amelyen a dolgozó a számfejtés helyességét ellenőrizni tudja.


Ha Neked számítás szerint 140 ezer járna, de csak

2020. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

... de csak 120 ezret utalt, akkor jelzed.


Ha 140 ezer járna, de csak 120 ezret kaptál kézbe, akkor nem írod alá, hogy átvetted a 140 ezret, és jelzed, hogy 20 ezer híjján van a fizetésed.


Ha nem egyezik a számítás (számszakilag, jogcím szerint), szintén jelzed.


Anyám mindig azt mondta: "Azért van a szád, hogy kérdezz".


Tedd meg Te is, hátha kiderül, hogy elírás történt, számítási hiba történt, tévedés történt... :)

2020. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
45%

Az a nagy baj hogy az itteniek közül vagy mindenki kamuzik vagy senki se dolgozott még szar helyen. MInek kérdezzemn rá hol a különbözet? Hol lenne a főnöke zsebében. Nem tévedés az ne legyünk már ilyen naivak, dehogy tévedés.

Miért, az én jelenlétimen miért van 4 óra feltüntetve évek óta mikor 8-10-12 órás egy nap (vendéglátás)?

Azért van ennyi feltüntetve mert a cég CSAL hogy spóroljon a munkáltatáson és 4 órában futtat full munkaidős embereket töredék bérre bejelentve. Ez világos mint a nap, erre minek rákérdezni?

Csak egy nagyon hülye menne ezt megkérdezni.

Hol lenne a különbözet a kérdező esetében is? A főnöke zsebében.

2020. márc. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ha 140 ezer járna, de csak 120 ezret kaptál kézbe, akkor nem írod alá, „



Soha senki se kérte még tőlem hogy bármit is aláírjak a bér kapcsán. Soha. Ez úgy megy hogy utalva jön a bér, és ha az ember odamegy a bérszámos díszlibához és 1000x szól hogy jó lenne ha megmozdulna és adna egy bérpapírt akkor nagy sóhajtozások közepette az 1000. szólásra tán ad is. Ha épp ráér a fcebook és a telefonozás mellett. Mert elfoglalt ember ám az! Nem ér rá ilyenekre hogy dolgozzon.


De aláírni azt soha senkitől nem kérték még.

2020. márc. 8. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Aláírni a bérlapot akkor "kell" ha készpénzben kapod a fizetést, mert azon igazolod, hogy a rajta lévő számfejtett bért átvetted.


Te kapsz bérlapot a kérdésed szerint, egyébként honnan tudnád, hogy nem utalták át a teljes fizetésed?


" És akkor mi van ha a bérlap és a valóság nem egyezik?"


Marad az, amit leírtam. Szólsz, hogy kevesebbet utaltak, mint ami a bérlapon van.


A "zsebbe" fizetés megint más tészta. Az nem szerepel a bérlapon (csak a hülye munkáltató nem figyel erre).


Van egy bérelszámolási lapod, ahol 140 ezret kéne kapnod, közben 120 ezret utalt. A különbözet Neked jár!

Ha jelzésed ellenére sem fizeti ki, akkor a kormányhivatalokban található munkaügyi felügyelőségen tehetsz panaszt ez ügyben.


Most ne gyere azzal, hogy akkor kirúgnak, mert engem ez nem érdekel. Ilyen lehetőségeid vannak jogilag és kész. Ha nem tetszik, nem léped meg, és hagyod, hogy "lenyúljanak", ha olyan vagy.


Én a magam részéről nem szoktam hagyni. De ez én vagyok.

2020. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!