Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy mentőtiszttől elvárható a...

Egy mentőtiszttől elvárható a lelki támogatás elhunytak hozzátartozói iránt?

Figyelt kérdés

Inkább olyan esetekre vagyok kíváncsi amikor például egy fiatal ember életét veszti autóbalesetben és a szüleje aki épp arra jár ezt észreveszi ezért teljesen kiborul. Ebben az esetben a mentőtiszttől elvárható, hogy elkezdjen jó pszichológus módjára lelki támogatást nyújtani?

Mentőtiszt szeretnék lenni azonban nem igazán vagyok valami kimagasló lelkitárs. Őszinte részvétem nyilván kinyilvánítom felé, de úgy érzem képtelen lennék egy ilyen esetben megnyugtatni a hozzátartozót.



2020. márc. 12. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Neki, nem ez a dolga. Az adott helyzetben egy mondat, vagy az, hogy segít lefoglalni a szülőket, amíg az orvos ellátja a beteget (amikor nem a tiszt a főnök). Esetleg nyugtatót ad a hozzátartozónak. Lesz az egyetemen ehhez kapcsolódó tárgyad.

És nem tudom ezt a mondatot kihagyni, mert tapasztalat : ha tudod, az orvosit válaszd. Otodevben már mentőzhetsz, és nem annyival nehezebb, később jobban megéri és olyan irányba mész tovább amilyenbe akarsz.

2020. márc. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Nem.
2020. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2020. márc. 13. 00:51
 4/5 A kérdező kommentje:
#1 Az a probléma az orvosival, hogy annak ellenére, hogy bioszból 5-ös vagyok, kémiából a bukás szélén álltam és nem lennék képes emeltezni belőle.
2020. márc. 13. 00:53
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem feladatod, de sok esetben hasznos, akár a beteggel való hatékony együttműködésnél, ha ra tudsz egy picit hangolódni az érzelmeire, vagy épp meg tudod nyugtatni. Persze ez a kisebb jelentőségű a mentőknek és csupán az empátiát jelenti. Hozzátartozókkal csak otthoni kivonulásnál van kapcsolat, de ott nem kell együttérzőnek lennie.
2020. márc. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!