Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha leállnak az üzemek elküldik...

Ha leállnak az üzemek elküldik az új dolgozókat?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm 3 hete kezdett egy autóipari multinál,meg van róla győződve hogy megmarad a munkahelye.


Én viszont inkább azt ajánlottam neki hogy nézzen másfelé is,mert nem biztos hogy megmarad a munkahelye.

Új dolgozó, kölcsönzött munkaerő és szabadság szinte nulla.

Jobb őszintének lennem vele,ha már a munkahelyén hallgatnak

Szerintetek minden ilyen embert el küldenek majd?



2020. márc. 18. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Audi? Opel? Vagy Suzuki? Audinál egyenlőre nem küldenek el senkit.
2020. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyik sem, de mindhárom cégnek jelentős beszállítója.
2020. márc. 18. 14:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Bosch/Continental/ hasonló lehet.

Most szerintem csakis akkor érdemes az autóiparba menni, ha legalább másfélszer akkora fizetést kap mint máshol.

Ugyanis Wuhan-nál látni hogy 3 hónapra leáll a termelés. Ha ez nem lenne elég, elindulhat egy lefelé mutató spirál a gazdaságban.

Szóval én nem mennék az autóiparba ha van jobb.

2020. márc. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Majd 1-3hó. es teljesen leall mindenhol az autóipar.

Elõszõr az ujakat fogjak elkuldeni.

2020. márc. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:

A válaszom nem teljesen passzol a kérdéshez, de nem tartom előrelátó elképzelésnek, ha felmondanak a járvány miatt az alkalmazottaknak. Ez nem jó döntés a járvány utáni időkre nézve, mert további gazdasági és cégüzemeltetési gondokat fog jelenteni.


1. A járvány ideiglenes, akkor is ha nem tudjuk meddig tart.

2. Tehát el fog múlni a járvány.

3. Ha megszűnt a járvány, akkor be kell indítani a belassult cégeket.

4. Ha nincs alkalmazott, akkor nem lehet működtetni a cégeket.

5. Ha már lehetne üzemelni, de nem üzemel a cég, az kiesés +további hátrány.

6. Időbe és pénzbe kerül munkaerőt felvenni, betanítani is. Átlagosan 3 hónap egy felvétel, és havi 100ezer forintba kerül +a betanítás ideje.

7. Egy cég ahol csak mondjuk 5 embert bocsájtanak el, ott 5x100ezer forintba kerül havonta az álláshirdetés, ami havi 500 ezer forint. Az átlagos 3 hónap alatt az 5 főre az 3x500ezer Ft = 1,5 millió Ft a munkaerő felvétele.

8. És ez egy kis cég, nagyobb cégek esetén komoly és elhúzódó munkaerő gondot jelentene a munkaerő felvétel.


Van némi esély újra felvenni a kiléptetett alkalmazottakat, de lesznek akik máshol keresnek vagy találnak munkát. A legcélravezetőbb egy ideiglenes munka szüneteltetés lenne közös megegyezéssel, és a szerződésben is szerepelhetne, hogy amennyiben a kormány bejelenti, hogy a járvány megszűnt, akkor folyamatosan folytatódik a munkaviszony. Lenne megtartott munkaerő és gyorsan visszatérne a cégek működése a szokásos mederbe.


Ideiglenes okból nincs értelme végleges felmondásoknak. Kivétel ha a cég a járvány után meg akar szűnni.

2020. márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5 "A legcélravezetőbb egy ideiglenes munka szüneteltetés lenne közös megegyezéssel, és a szerződésben is szerepelhetne, hogy amennyiben a kormány bejelenti, hogy a járvány megszűnt, akkor folyamatosan folytatódik a munkaviszony. "


Nem értékeltem válaszodat, de szerintem félreérted. Itt nem arról szól a kérdés hogy épp járvány van, ezért nem lehet bemenni dolgozni, hanem arról hogy valószínűleg válság lesz, ezért az autóipar összeomlik, ezért először az újakat fogják elküldeni.

Az meg a kutyát nem érdekli hogy majd 3 év múlva talán visszaáll a jelenlegi helyzet.

2020. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ez igyis.ugyis gazd. valsagot fog okozni, es igen, fajdalmas de igy lesz :elfogjak kuldeni hamarosan az uj dolgozókat , tovabb hadd ne soroljam..
2020. márc. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

"Itt nem arról szól a kérdés hogy épp járvány van, ezért nem lehet bemenni dolgozni"


- Akkor valami félre lett értve, mert én sem arról beszéltem, hogy most mi van, hogy most járvány van és be lehet-e menni dolgozni. Hanem arról, hogy mi lesz a járvány !után!, mert akkor be KELL üzemelni a cégeket - gondolom nem vitatható, hogy kelleni fog a munkaerő. Lehet valamit félreértettél.


"hanem arról hogy valószínűleg válság lesz, ezért az autóipar összeomlik, ezért először az újakat fogják elküldeni."


- Itt most kb bárkit küldenek elfelé, erről lehet hallani, és nem csak az újakat. Valamint a témában szerintem nem csak az autóipar érintett, hanem az egész gazdaság - és én is az egész gazdaságról írtam, és az összes cégről. Hagyjuk szerintem külön pont az autóipart, mert itt közel sem csak arról van szó, nem csak az autóipart érinti a helyzet.


"Az meg a kutyát nem érdekli hogy majd 3 év múlva talán visszaáll a jelenlegi helyzet."


- Ahogy vége a járványnak sok cég egyből tudna beindulni, de ha elküldte a dolgozóit, akkor nem fog menni.

2020. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk (autóipari beszállító) csak ma 100 kölcsönzött munkavállalót küldtek el. Akik szállást igényeltek, azoknak legkésőbb holnap reggel 8:00-ig el kell hagyniuk a szállást!

Nincs munkanélküli segély, nincs szabadság, semmi nincs. Teljesen magukra maradtak.

2020. márc. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek a vállalatok az adóterhek ideiglenes eltörléséből, a kereslet visszaeséséből, a dolgozók létszámának csökkentéséből, plusz Állami segítséggel még ebben a helyzetben is plusz profitra tesznek szert.
2020. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!