Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Turisztikai, vendéglátóipari...

Turisztikai, vendéglátóipari . Stb Adókedvezmény?

Figyelt kérdés

"A turisztikai, a vendéglátóipari, a szórakoztatóipari, a szerencsejáték, a filmipari, az előadóművész, a rendezvényszervező és a sportszolgáltatást nyújtó ágazatok esetében a nem lakás céljára szolgáló helyiségre vonatkozó bérleti szerződéseket 2020. június 30-ig nem lehet felmondással megszüntetni. A felmondási tilalmat a kormány rendeletben meghosszabbíthatja. A bérleti díj a veszélyhelyzet fennállása alatt nem emelhető, akkor sem, ha azt a szerződés egyébként lehetővé teszi. Ezekben az ágazatokban működő gazdasági egységekben 2020. március, április, május és június hónapokra a munkáltatók mentesülnek a munkabér utáni közterhek megfizetése alól, a munkavállalók munkabérét terhelő járulékok közül kizárólag a természetbeni egészségbiztosítási járulékfizetési kötelezettség áll fenn, azzal, hogy annak havi mértéke nem haladhatja meg az egészségügyi szolgáltatási járulék havi összegét, a 7710 forintot."


Tehát ha jól értem akkor a turisztikai, vendéglátóipari ...stb munkahelyeken Nem kell csak a TB-t fizetni úgymond adókedvezményt kapnak de kérdem én ha nem is dolgoznak, 90%-kat kirúgták mire mennek ezzel ?



2020. márc. 19. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerinted a vállalkozó 0 bevétel mellett miből fogja fizetni a munkaválalónak a nettó bért és a 7200 Ft-ot EB-re?


Ha meg nem munkaviszonyos tagja a vállalkozásnak akkor meg maga utána teljes járulékot és adókat? :-)


Piactisztulás jót fog tenni minden ágazatnak szerintem, ha valóban gyorsan fel akarják állítani a veszélyhelyzet után gazdaságot.

2020. márc. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!