Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aktív kereset/jövedelem,...

Aktív kereset/jövedelem, szerintetek megéri ezért tanulni?

Figyelt kérdés
Szóval ugye akinek aktív keresete/jövedelme van,az permanensen bejár dolgozni,adott esetben nap mint nap,és én mivel pályaválasztás előtt állok,elgondolkodtam hogy vajon megéri e sokat tanulni ezért.Ugye aki sokat keres az az orvos,ügyvéd,programozó stb...De valahogy elgondolkodtam azon milyen kicsinyes értékekben nyilvánul meg ez a plusz befektetett energia,mondjuk egy sima érettségis vagy okj-s melóhoz képest.Jelesül mondjuk egy fogorvos,meg egy hivatalnok munkája között mi érdemben a különbség?Egy hivatalnok fizeti egy másfél szobás lakásra a hitelt,ahol munka után álomra hajthatja a fejét,míg a fogorvos adott esetben egy öt szobásra,egy fogorvos reggel audival megy a melóba,egy hivatalnok opellel,egy hivatalnok a casio óráján nézi mikor jár már le az a rohadt munkaidő,míg a fogorvos a rolexén,de tulképp mindkettő utálja amit csinál(hisz ki az aki szeret dolgozni?),és azért amit csinálnak funkcionalitását tekintve ugyanazokat a tárgyakat birtokolják,és ugyanúgy melózniuk kell,nem csinálhatják azt amit akarnak,tehát ilyen szempontból megközelítve mi értelme tanulni egy jó fizető állásért?Ráadásul sok "jófizető" álláshoz sok-sok idő kell egyrészt míg elsajátítod,másrészt sok idő míg a szakmádban kiépítesz egy presztízst,ez a fajta erőbefektetés szerintetek megtérül ezekben a materiális javakban?Sajnos csak ezekben gondolkodom,mivel üzleti érzékem nincs,így vállalkozó,bróker meg ilyesmi nem tudnék lenni,pedig manapság csak nekik van normális életük,mert ők nincsenek mókuskerékben...

2020. márc. 24. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az orvoslás nem neked való, ezt ki is zárhatod, ha fontolgatod.


Amúgy meg miből gondolod, hogy a fogorvos nem szereti a munkáját? Ő választotta, mert ez érdekli.

2020. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"tulképp mindkettő utálja amit csinál(hisz ki az aki szeret dolgozni?)"


Nem biztos, hogy utálja.


"mi értelme tanulni egy jó fizető állásért?Ráadásul sok "jófizető" álláshoz sok-sok idő kell egyrészt míg elsajátítod,másrészt sok idő míg a szakmádban kiépítesz egy presztízst,ez a fajta erőbefektetés szerintetek megtérül ezekben a materiális javakban?"


Szerintem az élet minőségét egyértelműen a jókedvben és harmóniában eltöltött IDŐ határozza meg.


Tehát ha utálod a munkádat, de sok pénzt keresel, amit néha élvezhetsz néhány órán keresztül, sokkal rosszabb minőségű életet biztosít, mintha szeretnéd a munkádat, de nem keresnél vele átlagosnál többet.


"Sajnos csak ezekben gondolkodom,mivel üzleti érzékem nincs,így vállalkozó,bróker meg ilyesmi nem tudnék lenni,pedig manapság csak nekik van normális életük,mert ők nincsenek mókuskerékben..."


Soha ne mondd azt, hogy soha! Minden tanulható.

Ugyanígy gondolkoztam annak idején, ahogy most te, hogy nekem ez nincs, meg az nem tudnék lenni, aztán mi vagyok most... vállalkozó. Ráadásul rengeteg fejlődtem ezen a téren csak az elmúlt másfél évben.

2020. márc. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

az a fogorvos aki utálja a munkáját, az nem fog audival (max 20 éves használttal) közlekedni, mert max egy alulfizetett közalkalmazotti fizetése lesz.


Én szeretem a munkámat, jobban szeretek azzal foglalkozni, mint bármi mással.


aki nem szereti a munkáját, az nem fog előre jutni.. gyűlölsz tanulni, akkor soha nem lesz belőled fogorvos, sem más hasznos ember.


"vállalkozó,bróker"


fogalmad sincs róla, hogy mit csinálnak a vállalkozók és a brókerek.. mégis irigyled őket fals, félinformációk alapján.

2020. márc. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hasonloan van, ahogy kettes mondja.

A lenyeg, hogy eleted minnel nagyobb reszet, minnel nagyobb boldogsagban es harmoniaban toltsd.


Kette is valasztanam a befektetest es a megterulest. Befektetes az, amikor rovid tavon (3-5 ev) erofeszitestt teszel, hogy az eleted hatralevo feleben joval magasabb szinvonalu eletet tudj elni. Ha tovabbtanulsz, joval nagyobb fiezetesed lehet, nagyobb szabadsagfokkal, home office-szal, rugalmasabb munkaidovel, kevesebb munkakeresesi stresszel.

Ezzel egyutt tobb idot tolthetek a csaladommal, rugalmasabban es sokretubben.


Nekem megerte tanulni, megerte tovabbfejlodni.

2020. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha neked nem éri meg, akkor ne tanulj.


Nekem megérte az a 9 év, amit belefektettem, hogy ügyvéd legyek, és azóta sem bántam meg.

2020. márc. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Nézd meg ezt is. Nálam már 300%-ban van 3 hét alatt.

[link]

2020. okt. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!