Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Angol nyelvtudást betanított...

Angol nyelvtudást betanított munkánál hogy várhatnak el?

Figyelt kérdés

Oda nem olyan emberek jelentkeznek akiknek jó esetben 8 általánosuk van?


Nem is értem hogy gondolhatja ezt komolyan egy munkáltató.



2020. márc. 24. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínúleg azért, mert szükség van rá a munkakörben?

Attól mert valaki betanított munkás még lehet rá szüksége, mert pl. együtt kell dolgoznia külföldről behozott munkásokkal, akik képesek voltak angolul megtanulni.

2020. márc. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

# 1


Komolyan el tudod képzelni hogy vannak angolul beszélő melósok? Ez egy vicc!

2020. márc. 24. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Már általános iskolában is tanítanak angolt! Nem hiába várják el a 8 osztályt. Gondolom nem csak melegedni jártál be?
2020. márc. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Mondok példát saját szem/fül tapasztalataim alapján.

Van a gépen 2 gomb, ON - OFF feliratokkal.

Épeszű iskolázott proli tisztában van vele, hogy ON = elinditom a gépet, OFF = leállitom a gépet.

És akkor jön a iskolázatlan zseni, aki szerint ON = elkezdem a cigiszünetemet, OFF = vége a szünetemnek.

2020. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, oda olyan nagyképűek jelentkeznek, mint bizonyos kérdezők. Nem megy az angol, mi? :D
2020. márc. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt honnan veszed, hogy betanított munkát csak 8 általános végzettségűek végeznek? Mi kábelszerelő gyárban dolgozunk, majdnem minden kolléganőmnek van valami végzettsége, van itt cukrász, bolti eladó, többen is irodán dolgoztak korábban. Van vállalkozásom a fő munkahelyem mellett, amit a vírus miatt kénytelen vagyok szüneteltetni napokon belül, több tanfolyamot is végeztem, és angol C1-es nyelvvizsgám is van. Nem kell a munkámhoz, de ma már az Internetes korszakban, a zene, a filmek, számítógépes játékok, minden angolul van, ha külföldre mész ott is angolul beszélsz, annyira alap ma már a nyelvtudás, saját érdekedben érdemes megtanulni.
2020. márc. 25. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a vicc, ha valaki nem tud angolul.
2020. márc. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam mekiben és voltak olyan kolléganőm, akiknek volt angol nyelvvizsgája, mert egyszerűen szeretett tanulni, és mikor külföldre megy nyaralni is hasznos. Mindenféle ember van. Nyelvet tanulni mindig mókás.
2020. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem az összefüggést. Pl. ha az út szélén barackot árulok, ahhoz nem kell még 8 általános sem, csak ki kell szolgálni a vásárlókat, de ha ez az út széle olyan helyen van, ahol sok a külföldi turista, akkor nem árt tudni angolul és/vagy németül.


De ugyanez bármely más munkakörben. Ha kommunikálni kell angolul, akkor teljesen mindegy, hogy maga a munka betanított vagy szakképzettséget igényel.

2020. márc. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!