Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez mennyire erős, piacképes...

Ez mennyire erős, piacképes kombinacio Budapesten? Milyen kezdőre számíthatok szerintetek?

Figyelt kérdés

Diplomák: BME Műszaki Menedzser BSC, ELTE vezetés és szervezés MSC (folyamatban)

Nyelvtudas : angol, német B2 szint, gyakorlatban is jól beszélem őket

Munkatapasztalat: 19 éves kortól gyakornok multicégeknél


22/ F



2020. márc. 26. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Ez kezdetnek jó. De azt senki nem fogja tudni megmondani, lesz-e állásod, mennyit fogsz keresni. Nettó 200-300at mondanék.
2020. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%

Piacképes.


Szerintem leginkább a BOSCH hirdetéseit nézd.Német cég,de az angol is elvárás.

Van vezetőképző programjuk is.Mivel ilyen MSC-n tanulsz, gondolom érdekel az is.



A kezdő bér nagymértékben függ a területtől.

Olyan nettó 270-300.

2020. márc. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem feltétlenül emelném ki a BOSCH-t.


A végzettséged nagyon jó alapot jelent, kiemelkedően jó esélyed van a piacon Budapesten.


Nettó 300 felett is lehet akár, milyen területeken voltál gyakornok?

2020. márc. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán tudom behatárolni, hogy ezekkel a végzettségekkel mit lehet dolgozni. 🤔

Nálunk kicsit magasak az elvárások, mert még a műszakvezetőknek is a gépészmérnök bsc alapfeltétel. Nagyon komplex és bonyolult munkát végzünk. Én is ide tartozom. Bár a munkakörömet sem úgy kell elképzelni, mint egy mezei sori műszakvezetőt, inkább mint egy üzemvezetőt. Itt vagyok már 2 éve korábban 3 évig üzem mérnök voltam. Viszont a mostani poziciómat én feljebb lépésnek tekintem.


Na, de a lenyeg a te msc szakirányodat nem tartom jó választásnak, mert amit ott megtanulsz 2 év alatt azt max fél ev gyakorlattal felülmulod a nullárol is.

A mostani és korábbi helyemen is, ha valakit feljebb akartak pozicionálni, akkor azt a szükséges szakirány felé irányították. Pl. Ha engem a jelenlegi főnim helyére raknának akkor épületgépész msc re iskoláznak, ha ugy döntenek hogy a központba irodai munkat adnak akkor közgazdász mscre küldenek. Átlag fizum nettó 550000. Nálunk nem foglalkoznak a nyelvtudással, mert nehéz olyan szakit találni aki műszaki nyelven beszél angolul vagy nemetül és még nagyon jó a szakmájába is. Emiatt van tolmács 😁. (sok ilyen ember van de az valószínűleg nem annyit keres mint en)

A másik dolog nálunk senkit sem vesznek fel felső vezető poziciókba. Az ilyen embereket a cég neveli fel a műszakvezetői vagy hasonló beosztásokból. A feljebb lépéshez min 4 év gyakorlat szükséges, de az átlag inkább a 6!

2020. márc. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Piacképes, de a soft skillek és a valós nyelvtudás nagyon sokat számít.
2020. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat! Dolgoztam műszaki, és gazdasági területen is, jelenleg projektvezetesen vagyok egy német multinál. Itt igazából hiába a német tudás, meg német cég, angolul megy kB. minden. SAP, Office termékek ismerete megvan. Ha most kapnék főállást ott ahol gyakornok vagyok , kB. 300 és afelett kapnék. Igen amit írt az egyik válaszoló, hogy ez egyik sem konkrét szakma amit tanulok, sokan lebüfézik (azért nem azok), szóval ezt többször megkapom ( még ha nem is mondják, de látom az embereken mikor mesélem nekik) Tehát ettől tartok én is kicsit . Néha elgondolkodom, hogy inkább mégis gépészmérnök BSC és pénzügy msc kellett volna.
2020. márc. 27. 13:45
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tanuld ki rendesen a projekt managementet, abban van a nagy pénz. Csinálj valami certit a mostani cégnél, aztán dobbants háromszor annyiért.
2020. márc. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de projekt menedzser legyél pályakezdőként ahhoz minimum csoda szükséges.

Ez egy nagyon jó munkakör én is erre gyúrok, de ehhez sok éves tapasztalat szükséges!

2020. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Estádio de Felchút ***** válasza:
#8: viszont lehet projektkoordinátor, vagy junior projektmenedzser; nyilván senki nem szenior PM-ként kezdi
2020. márc. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!