Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki alkalmazott az tulajdonkép...

Aki alkalmazott az tulajdonképpen egész életében egy modern rabszolga?

Figyelt kérdés
Tudom hogy vannak ügyvezető igazgatók akik havi 10 milliót keresnek és papíron ők is alkalmazottak, de az átlag emberekre gondolok akik havi max. pár száz ezret keresnek.
2020. márc. 29. 15:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

"#6 irigyekből több van."


Mégis mire? A 4 db OKJ-dre? :D

2020. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
75%
Kapitalizmus van, mindenkinek joga van szabadon választani munkahelyet és szabadon dönteni, hogy milyen feltételek mellett hajlandó dolgozni. Szóval nem, nem rabszolga
2020. márc. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%

Csak a gyakorlatban nagyon nehéz olyan vállalkozást indítani, amiből az ember tényleg megél.

Alkalmazottként is meg vannak szabva a keretek, első körben meg kell élni valamiből.


Szóval a gyakorlatban igenis nem túl sok választási lehetősége van az egyszerű embernek.

2020. márc. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Akkor igen, ha nem szereti a munkáját. Ha szereti, nyilván akkor is sokkal jobban korlátozza az életét a munkaadója, mintha vállalkozó lenne, de így biztosan jól érzi magát napközben.
2020. márc. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

mindenki aki dolgozik az rabszolga. Ez van.

Belul jol legyel és megbékélve 💯 az Istennel ez a lényeg hidd el nekem, mert nem tudod mikor lépsz át a túlvilagba ahol a sok pénz mitsem ér, csak az amit érte es a szegenyekert tettel.

udb

2020. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Nem.

Én legalábbis alkalmazott vagyok, de

- nem vagyok senkinek a tulajdona

- a gyerekeim se lennének más tulajdonai

- nem adnak-vesznek pénzért

- szabad vagyok, bárhova mehetek ahova vannak megfelelő papírjaim

- szabad vagyok, szabadon házasodhatok, vállalhatok gyereket

- szabad vagyok, eldönthetem hogy dolgozok-e és ha igen akkor hol, milyen munkakörben

stb

2020. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

# 16


A Kérdező modern kori rabszolgaságot írt, azaz a rabszolgaság modern kori megfelelője. Nem szó szerint a régi, középkori...


Eszerint például én igenis rabszolgának érzem magam, mert az időm 95%-ban nem csinálhatom azt, amit szeretnék.

2020. márc. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
53%

#17: Senki sem tartott a fejedhez pisztolyt, mondván csak szar szakmát tanulhatsz ki, szar végzettséget szerezhetsz és szar munkát csinálhatsz.

Szóval szó sincs rabszolgaságról. Mindenki előtt adott a lehetőség, hogy olyan munkát találjon, amiben megtalálja a számítását

2020. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Csak nem biztos, hogy pénze, ideje van átképezni magát, nem biztos, hogy elég jó hozzá az agya. Ha meg átképzi magát, vagy sikerül, vagy nem.


De az is lehet, hogy heti 40 órában végezve már a világon bármit megunna. A jellemi ilyen. Én is ilyen vagyok.


Én épp a programogramozásra képzem át magam, baromi nehéz.

2020. márc. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ja meg attól, hogy olyan munkája van, amit alapvetően nem utál, attól még nem szabad ember.
2020. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!