Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy vállalkozásnál (pl....

Egy vállalkozásnál (pl. kisbolt, étterem, ruhabolt) arányosan mennyit keres a főnök vagy tulaj és az alkalmazott? Mármint optimális esetben, hogy mindenkinek megérje és működjön az üzlet?

Figyelt kérdés

Vállalkozásban gondolkodok, és a fő kérdés, hogy az alkalmazottnak mennyi legyen a fizetése?


Még sosem dolgoztam sehol, tehát nem tudom, mi az alap hozzáállás - nyilván a tulajnak többet kell keresnie, de mennyivel többet? - Dupláját, ötszörösét?


2020. jan. 21. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

A tulaj legtöbbször szakmai minimálra jelenti magát. Sokszor az alkalmazottat is, aztán zsebbe fizet többet. Nem egy jó út, rizikóval járható.

Azért annak számolj utána, hogy havi és éves szinten mennyi a bérköltség, mert ugye legalább ennyit ki is kell termelni. Amúgy papíron pár 10 ezerrel szoktak többet keresni az ügyvezetők ilyen kis vállalkozásoknál. Persze megint más, hogy nem annyiból élnek, de ha bejelent magának 400 bruttót, akkor a nyugdíja lesz később magasabb, mert ha beteg ugyanoda fektetik, mint bárki mást, hiába fizet több adót, ha mégis magasabb színvonalú ellátást akar, akkor magán helyre megy kemény pénzekért.

2020. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
55%

A cégek egyre inkább fontosnak látják a megfelelő fizetéseket az alkalmazottak részére. A gondjuk pont az, hogy a jobb és gyakorlott munkaerő fog merni elmenni, mert tudja, hogy talál munkát.


Ebből az a lényeg, hogy nem érdemes megpróbálni a legkevesebbet fizetni hosszú távon. Rengeteg hátulütője van, fel sem sorolom. Legyen olyan fizetésük az alkalmazottaknak, amilyen jó munkavégzést szeretnél a cégben. A lényeg nem az, hogy a tulaj számszerűen hányszorosát kell keresse, az mindegy, ami jut és neki úgyis több jut, nem kell ezen agyalni. Menjen jól a vállalkozás és rendben lesz a tulaj fizetése is.


Ha nem jut megfelelően a tulaj és az alkalmazottak fizetésére, akkor a vállalkozás vezetésével van valami gond, vagy inkább gondok.

2020. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Inkább elvi kérdésnek szántam... hogy kiderüljön, egyáltalán megéri-e vállalkozni?
2020. jan. 21. 17:22
 4/5 anonim ***** válasza:

"Vállalkozásban gondolkodok,...

Még sosem dolgoztam sehol, ..."


Nos, hát ebből valóban látszik, hogy elvi a kérdés, ugyanis ha még nem dolgoztál sehol, akkor fogalmad sincs a munka világáról - így viszont nagyon nem ajánlom, hogy nekiállj vállalkozni - főleg nem alkalmazottal.

Alkalmazott bére minimum nettó 150-180 kellene, hogy legyen, hogy neki megérje (pl. boltban), csakhogy ez Neked, mint vállalkozónak kb. 300 ezer ft-ba kerülne.

Plusz bolt bérleti díj, rezsi (min. nettó 100 ezer ft), min. havi 50 ezer ft adó, könyvelő, stb

Havi 450-500 ezernél tartunk és akkor még nincs fizetésed.

2020. jan. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan havi fél millió megy a levesbe... és kérdés, hogy nekem mennyit "illene keresnem"?


Mármint miről is szól a saját vállalkozás? - A pénzről, vagy kényelem, szabadidő "azt csinálok amit akarok"?

2020. jan. 21. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!