Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Borsodban jónak számít a...

Borsodban jónak számít a nettó 230 ezres fizetés?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 14:39
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
44%

@15:28


Nem Pesten lakok hanem Csongrád Megyében, 250ezer Ft Fizetés vezetői pozícióba pedig itt is lóhugy. Nem hogy még ingatlant venni belőle, mikor 16 millió alatt nem kapsz másfél szobás panelt sem.

2020. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
65%
Három műszakban túlórával egy gyári munkás kezer 250-et.
2020. ápr. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
64%

"Vagy csak nem vagy kepben a Pesten kívüli fizetesekkel."


Szerintem meg mindenki képben van, mert többen írtak itt elmareadottnak számító megyékből.

Én a román határ mellett (ugye ez nem a fejlett agyonhájpolt Dunántúl) érettségivel keresem meg a nettó 250-et, amit te vezetőként, úgy, hogy évekig küzdöttél egy diplomáért. Nos, nem hangzik ez olyan jól...


"2 eve dolgozom, pályakezdőként..."


Mondjuk ezt már nem szokás pályakezdőnek nevezni...


Hogy a saját lakást és egyebeket nem önerőből raktad össze egyetem alatt, az fix. Vagy mondjuk úgy tudom elképzelni, hogy a szülőkkel éltél, és egy fillért se költöttél se albérletre, se kajára. Úgy félre lehet tenni valóban..


Na de nettó 250-ből évi 2 milliós megtakarítás?

Még mindig nem érzed, miért vagy nevetséges, és miért pontoztak le?

Te komolyan azt akarod mondani, hogy sikeres és boldog ember vagy?

Keresel évi 3 milliót, amiből 2 milliót leraksz, azaz évi 1 millióból élsz meg.

Ez havi 83 ezer ft.

Azt vágod, hogy rosszabb minőségben élsz, mint egy minimálbéres?

Te, a vezető? :D :D :D

Ez milyen életminőség lehet? Mire futja ennyiből? A rezsi minimum a felét elviszi, és akkor napi 1000 Ft jut kajára? De akkor még nem vettél ruhát, nem ültél be sehova a barátokkal, nem vettél egy műszaki cikket...

Ja, és saját kocsit tartasz fenn, fizeted az adókat, karbantartást, tankolsz?


Szerintem mielőtt kiírsz valami kamut legközelebb, gondold át a számokat, mert ez így inkább vicces...

Vagy ha ez tényleg igaz, akkor meg ne dicsekedj vele, mert irgalmatlanul szrul keresel, és a világ legsmucigabb embere vagy, aki semmire nem költ.

2020. ápr. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó: Pályakezdőként egyből vezető lettem, ha nem tudsz szöveget értelmezni, akkor kérdezz.


Kaját kb. 60-70ezer forintból veszünk havonta, ebből 40ezer csak cafeteriából megy, évi fél millió cafeteriát kapunk összesen, bőven elég 2 személynek.


Dolgoztam egyetem mellett, de egyetem előtt is volt már 1 millió forint megtakarításom, mert akkor is dolgoztam nyaranta, meg úgy bármiből tudok pénzt csinálni. Egyetem alatt összegyűjtöttem 4 milliót munkából és ösztöndíjból. És de, albérletben laktam és magam fizettem :) Nem mindenki egész lakást vesz ki, csak úgy szólok. Enni nem sokat ettem, egyetem alatt inkább iszik az ember.


5 millióért vettem a lakásomat 4 éve, most 15 milliót ér. Alacsony rezsijú lakás, nettel együtt 15ezer a költsége.


Minden hónapban költök ruhára, a hobbimra, szórakozásra, kajával sem spórolunk, és évente 1X külföldre emgyünk nyarani.


Elhiszem, hogy ti nem bírtok kijönni a magasabb fizuból, de attól nem másnak a fizetése a kevés, hanem ti vagytok blnák.


Elég sok embernek vagyok a felettese és van rálátásom a dolgokra, úgyhogy tudom :)

2020. ápr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
20%

Jah és a kocsi költségei: Havonta 1x kell tankolnom, ez 10-12ezer forint. A biztosítás 3 havonta 14ezer. Szerelő évente max. 20ezer. Tyű de nagy összegek.


Azaz a nettó 250ezerből máris elköltöttem a rezsire, autóra, biztosításokra kemény 50ezret, marad 100ezer, amit akármire költhetek. Azta de sz.rul élhetek :)

2020. ápr. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
21%
Egyébként igen, az én embereim is megkaphatnak ennyi pénzt havonta, 3 műszakba, amiből min. 1 hét 12 órázás, plusz általában minden hétvégén melóznak. Csak nincs idejük elkölteni
2020. ápr. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
21%
Egyetem alatt Csongrád megyében laktam, Szegeden. Ott sehol sem fizetnek többet a garantált bérminimumnál, csak úgy szólok :) Max. az EPAM-nál. Nem véletlen, egyetemi város, mindent meg lehet csináltatni a diákokkal
2020. ápr. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tetézd, mert ez egyre szánalmasabb.


"Minden hónapban költök ruhára, a hobbimra, szórakozásra, kajával sem spórolunk, és évente 1X külföldre emgyünk nyarani."


Havi 80 ezerből ezt nehezen hiszem...


Kínaiból öltözködik, kedves vezető?

Rezsi után vennél magadnak egy cipőt, már nem is nagyon maradna se kocsira, se szórakozásra, semmire.


köszönöm, tudok szöveget értelmezni... nekem ugyanis pont ez a szakmám. Amire akartál, arra reagáltál nagyképűen, flegmán, csak épp arra nem, hogy rosszabb színvonalon élsz, mint a minimálbéres.


Köszönöm, vagyis köszönjük a többi hozzászólóval, hogy mindenki mást ledegradáltál, mi biztosan ugyanezért a pénzért 3 műszakban gürizünk és nincs semmi szabadidőnk.

Valami komoly baj van veled, fillérekből élsz állítólag nagyon jól, de ha bárki más hasonló összeget keres, akkor ő meg nagyon rosszul él... WTF? :D


Gondolom most sem érzékeled, hogy ez nevetséges.


A többiekről nem tudok nyilatkozni. Én egy klímás irodában ülök egy multinál, itt csak az érettségi volt a feltétel, az, hogy van szakmám, itt nem releváns. A munkám nem jár nagy felelősséggel, és nem pusztulok bele. Gyakorlatilag napi 2-3 óra telik el valódi munkával, a többi idő ebéd, kávézgatás, kollégákkal eltöltött idő, de napközben is oda mész, ahova szeretnél. Ezt korábban többen kifejtettük egy multi kontra közszféra kérdésnél.


Konklúzió: én nem verném magam annyira, hogy diplomával, vezetőként ilyen nevetséges összeget keresek. Egy mezei ügyintéző megkeres ennyit, túlóra nélkül, műszakolás nélkül.

2020. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
Hát ja, az IT Services meg az Evosoft is arról híresek pl., hogy garantált bérminimumot fizetnek.
2020. ápr. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:

Diplomás, pályakezdő állásról van szó.


64%-os: Ne égesd már magad. Mindenki levette, hogy kamuzol.

2020. ápr. 2. 17:28
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!