Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Borsodban jónak számít a...

Borsodban jónak számít a nettó 230 ezres fizetés?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 2. 14:39
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
0%
Nem lakom borsod megyében, nem tudom nalatok hol fogadjak el, de interneten fent van a lista
2020. ápr. 3. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:

Többen jelezték, hogy a számolás nem az erőssége, és az ellentmondásokra is kitértetek, de csak egyet hajt.


Engem próbált fikázni, hogy én nem számolok jól, pedig a fizetését megszoroztam 12-vel, és levontam belőle a 2 milliót. Hogy ebben mi a rossz gondolatmenet, arra természetesen nem tért ki, csak fikázott.

Szerintem itt nem velem van a baj.

A magyarázatai ellentmondásosak, és életszerűtlenek.

Önmagában a SZÉP-kártyából nem lehet egész hónapban enni.

Coop-okban és néhány Reálban elfogadják, sajnos én is ezekre kényszerülök, mert pl. gyorsétterembe nem járok.

Az említett Coop-ok meg olyan mocskos drágák, hogy mindenhol fele annyiba kerül minden, mint náluk. Így még ha jó pénzt is kap a kártyájára, akkor sem tud belőle teljes hónapra bevásárolni, és főleg nem mindent. A legnagyobb Coop-okban is alig van választék, az is jó drágán...

Nekem az a fura, hogy van mondjuk 20 ember, ebből 19 állít valamit, de a 20. azt hiszi, hogy mindenki hülye, csak ő tud helyesen valamit.

Szerintem ha ő tényleg elhiszi, hogy ez egy jó fizetés, és neki jó állása van, akkor teljesen feleslegesen magyarázzuk neki jó szándékkal, hogy nem így van, mert nem fogja belátni.

Lehet ez egy olyan munkahely, ahol állandóan ezt szajkózzák, és az ember előbb-utóbb elhiszi. Esetleg látja azt, hogy a dolgozók 150-et kapnak, és ahhoz képest ő tényleg jól keres. Más cégek pénzügyeibe nem lát bele, így fogalma sincs arról, hogy diplomával, vezetőként lazán 2x ennyit kéne keresnie. Valami begyepesedett propagandával átmosták az agyát, és most összeteszi a két kezét, hogy ilyen jól fizető állása van - szerinte.

Ha ő ezzel jól érzi magát, akkor tulajdonképpen nincs baj, az a lényeg, hogy neki ez így OK.

Én továbbra is azt mondom, hogy abból a pár fillérből biztosan nem vesz meg mindent, amit szeretne, vagy amire szüksége van.

Egy-egy alkalommal otthagyok a patikában 40 ezret kozmetikumokra, mert speciális dolgok kellenek, olyan a bőröm. (nyilván nem minden hónapban veszek.)

Ha megtetszik egy 30 ezres csizma, nem kell gondolkodnom, hogy megvehetem-e.

Most böngészem az online oldalakat, hogy melyik kerti bútort rendeljem meg.

Az ő maradék pénzéből összesen nem jön ki egy kerti bútor, vagy akkor arra is félre kell tenni hónapokon át.

Ha megvesz egy minőségi cipőt, vagy tönkremegy a mosógép, akkor vagy hónapokig félre kell tennie, gyűjtögetni, vagy ha abban a hónapban minden pénzét kidobja erre, akkor meg nem marad egy fillérje sem étteremre, szórakozásra, ruhára. Amire, mint tudjuk, minden hónapban költ, de nem költ minden hónapban... :D

Ennyiből nyaralni? Vicces. Mondjuk sokan arra is azt mondják, hogy nyaralás, ha átruccannak a szomszéd megyébe 2-3 napra. Egyéb nem hiszem, hogy kitelik belőle. Egy egy hetes tengerparti nyaralásra mennyi ideig kell gyűjtögetni a havi fizetésből? Szerintem 150 körül kezdődnek pl. a görög utak, és az még nagyon nem luxus kategória.

Azért egy vezető engedhesse már meg magának, hogy évente egyszer átruccan egy másik kontinensre, vagy valami egzotikus országba, ha kedve van hozzá. Nyilván azt fogja mondani, hogy őt ez hidegen hagyja - pedig valójában csak nem engedheti meg magának.

Na de visszatérve egy teljesen átlagos, még olcsónak számító görög útra, egész évben kell rá gyűjtögetni, és akkor még ott a költőpénz kérdése. Ez azt feltételezi, hogy a havi megmaradó pénzecskéjéből akkor egyik hónapban sem tud sem étterembe menni, sem ruhát venni, mert nem marad rá.

Fűtés, villanyszámla, vízdíj, közös költség, internet, kábeltévé, mobil (ezt esetleg a cég fizeti), stb., biztos nem is jut eszembe minden. És mindez 25 ezer?

Én ezen csak mosolyogni tudok. Nekem ennél több a rezsim, de én családi házban lakom. Egyedül vettem, pedig nem is vagyok vezető...

De egy kedves barátnőm egy icipici, 30 nm-es panellakásban él a gyerekével, tehát ők is ketten vannak, napközben ovi + meló, na az ő rezsijük 40 körül van.

Persze itt is meg lehet húzni a nadrágszíjat, de akkor az megint spórolás, megint az a vége, hogy nem telik mindenre.


Amúgy mikor elkezdtem dolgozni, a 2000-es évek elején, 120 ezer körül volt a bérem, és tök büszke voltam magamra. Mert otthon azt láttam, hogy 100 ezer forint rengeteg pénz, és ezért az apám éjszakázni jár, meg megy hétvégén is, ha kell. Aztán évről évre nőtt az összeg, és érettségivel már 2x annyit kerestem, mint ő, persze fontos hozzátenni, hogy őt addigra leszázalékolták, és az én aktuális béremet az ő régi bérével hasonlítottam össze. De mégis, ő sosem keresett annyit, mint én.

Teltek az évek, 200 körül jártam, míg a barátaim lényegesen kevesebbet kaptak. Aztán az utóbbi években nagyon durván kilőttek a bérek, és a kis 250-em már egyáltalán nem számít sok pénznek. Átlagos, középfokú végzettséget igénylő munkák esetében ez normálisnak mondható, olyan középszint.

Viszont egy főnöknek, aki embereket irányít, aki szakmai támogatást nyújt, aki felelősséget vállal, na egy főnöknek ez MEGALÁZÓ.

2020. ápr. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
0%

Itt te hajzod ugyanazt. Ha átszámolnád, akkor felfognád. Az, hogy felrerakom a pénzem, nem azt jelenti, hogy nem költhetem el, ha új hűtő kellene. Azért jarok én előrébb, mert felrerakom. 200ezret is elherdálhatnék havonta 30ezres csizmákra, de miért is tenném? Akkor nem lenne semmim, mint neked. Pont ez a lényege a takarékoskodásnál, hogy felméred mire van szükséged, és azt veszed meg. Van par rieker csizmám, de nem veszek minden evbe újat mert minek? Ismétlem, nem tinik vagyunk már.

Nekem nem draga a coop, gondolom te keveset keresel, neked azért drága. Minőségi dolgokat veszek, az meg ugyanannyi ott is, mint bárhol máshol.


Felesleges itt a b.romságokat belemagyarázni más írásába. Lehet, hogy kevésnek gondoljátok, mert 1 napja képtelenek vsgytok felfogni, hogy pont ezt mondom, nem vagytok tisztába, hogy más városba más a viszonylat, mint nálatok. Egy Pesti proli nyilván ezt nem érti. Itt, ahol én élek ez alomfizu. Úgy is élek belőle. Nem.minden 26 évesnek van saját erőből hitelmentes lakása és autója, és nem mindenkinek lesz 30 éves korára hitelmentesen felépített 40 milliós családi háza.


Szóval ennyit erről :)

2020. ápr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:

"Mégis levezetnéd, hogy mi a vegetálás abban, hogyha az ember 100ezret csak úgy elszórhat havonta úgy, hogy befizetett mindent, megvette a kaját és félrerakta a 150ezrét? Hiába mondod, hogy ez vegetálás, ezt te sem gondolod komolyan."


Ha 100ezret "elszórsz" 150ezret félreraksz. 100+150=250...


Most akkor miből is fizeted a kaját és a "mindent"?

Aztán meg csodálkozol hogy lepontoznak.

2020. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:

5 oldalnyi válasz, abból 3 veszekedés a 250-et kereső, vezető matematikusunkkal :D óriási :D


Hol végeztél gépészmérnökként, kérdező? Nem mindegy, hogy pl a BME vagy Kecskeméten a Neumann. Egyébként nettó 230 nem rossz Borsodban pályakezdőnek.

2020. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:
Miskolci Egyetem.
2020. ápr. 3. 18:12
 47/58 anonim ***** válasza:
Jó? Nem. Erősen átlag (illetve oké: medián) feletti? Igen. Mondhatni, nem a te fizetésed jó, hanem az országban szarok a fizetések. Mondjuk én összetenném ezért a két kezemet diplomával.
2020. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:

Veled nagyon, de nagyon komoly gond van.


"Azért jarok én előrébb, mert felrerakom."


Érdekes, más lehet, hogy nem rakja félre, mert már van háza - mint nekem, szintén ugyanennyi pénzből. Én nem gondolom, hogy te vagy előrébb. :)


"200ezret is elherdálhatnék havonta 30ezres csizmákra, de miért is tenném? Akkor nem lenne semmim, mint neked."


Tessék??? Egyrészt a kutya nem mondta neked, hogy ezt havonta kell, de ha egyszer megveszed, akkor az minőségi, és több évig is hordhatod. Mondjuk a nyakamat tettem volna rá, hogy arra a felvetésemre az lesz a válaszod, hogy neked minőségi cipőid vannak, és lám, bejött. :D


Ja, és nem lenne semmid...mint nekem??

Ez már kőkemény személyeskedés.

Nekem ugyanennyi fizetésből van egy saját házam, és leírtam, miket tervezek venni, sőt az elmúlt években is voltam nyaralni, de meg fogsz lepődni, nekem is van félretett pénzem.

Nem vagy te semmivel sem különb másoknál, ezt nem akarod elfogadni.


"Pont ez a lényege a takarékoskodásnál, hogy felméred mire van szükséged, és azt veszed meg."


Igen, ez a spórolás. Ez nem a jólét. Amikor csak azt veszed meg, ami feltétlenül szükséges, azt nevezik szűkölködésnek. Jólétnek meg azt, amikor megtetszik valami, és nem gondolkodsz, hogy hűha, kell-e ez nekem, költhetek-e rá, vagy ha erre költök, akkor a másik célomat csak később érem el?

Van, hogy érzésből vásárolunk, vagy esztétikum miatt. Hogy nem mindenből a legolcsóbbat vesszük, holott a funkcióját az is ellátja. 30 ezerért is van kerti bútor, ha már azt a példát írtam. De ez is egy befektetés, és jó nézni, hogy nem a legolcsóbb van ott, hanem az, amelyik a leginkább tetszett. Hogy ha jön hozzám valaki, akkor büszke vagyok az otthonomra. Hogy ő sem fogja azt gondolni, "csóró, ennek is csak a legolcsóbbra telik". Pedig mondom, az olcsón is ugyanúgy lehet ülni és beszélgetni.


"Nekem nem draga a coop, gondolom te keveset keresel, neked azért drága."


Ember, fogd már fel, pont ugyanannyit keresünk! :D

A COOP pedig nem nekem drága vagy neked drága, hanem MOCSKOS DRÁGA, pont.


"Minőségi dolgokat veszek, az meg ugyanannyi ott is, mint bárhol máshol."


Tényleg jófejségből írom, nem kötekedésből: menj be bárhova máshova, mert egész biztos, hogy eddig nem mentél be. Bárhol máshol, bármi olcsóbb.


"Felesleges itt a b.romságokat belemagyarázni más írásába."


Ez volt a legcsúnyább öngólod, mivel mást se csinálsz jó ideje, csak belemgyarázol mindent mindenbe. :D


Érdekes, ha két ember ugyanannyit keres (te meg én), akkor az egyik rhadt jól keres, a másik meg szrul keres.

Egyiknek van egy olcsó kis lakása, másiknak van egy családi háza. Előbbinek tehát van valamije, utóbbinak ninc semmije. :D


"Lehet, hogy kevésnek gondoljátok, mert 1 napja képtelenek vsgytok felfogni, hogy pont ezt mondom, nem vagytok tisztába, hogy más városba más a viszonylat, mint nálatok. Egy Pesti proli nyilván ezt nem érti. Itt, ahol én élek ez alomfizu. Úgy is élek belőle."


Szerintem te nem fogsz fel jóformán semmit. A ROMÁN HATÁR MELLETT köszönöm, de nem vagyok pesti proli, és nem is ismerem a pesti árakat. Nem, ez sehol sem álomfizu egy vezetőnek, mivel kb a legelmaradottabb vidéken ezt megkapja egy random irodai dolgozó, és ennél TÖBBET kap meg egy gyári munkás!

Egyébként meg írtál 40 milliós házról. Miért kéne? Vidéki vagy te is, én is. Jól tudjuk, hogy fele ennyiért is pofás házakat lehet venni. Nem Pesten vagyunk.


Te csak szeretnéd ezt hinni, hogy minőségi életet élsz. Fiatal vagy. Első munkahely. Talán azt láttad egész életedben, hogy a szüleidnek semmire sem futotta, mindig kölcsönkértek, nem vehettek meg neked mindent, nem adhattak meg mindent. Az is erre enged következtetni, hogy tanulás mellett kellett dolgoznod, tehát ők nem tudtak eltartani, és ha állítólag mindent magadnak gyűjtöttél össze, akkor ők nem tudtak téged segíteni.

Nos, ha most ez az első fizetésed, amiről te döntesz, és nincs hiteled, akkor elhiszem, hogy ez a nélkülözéshez képest egy álom.

De a valósághoz, a realitáshoz képest meg nem az.

Te ezt nem akarod megérteni, hogy mennyire kihasználnak és hülyére vesznek.

Majd egyszer, ha lenyugszol, vagy bármi más okból váltani kényszerülsz, megtudod.

Esetleg, ha nagyon foglalkoztat a téma, nézelődj hirdetések között, és hasonló állásokra pályázz. Meg fogsz lepődni. Végzettséged van, vezetői tapasztalatod már van, 2-3 évnél többet nem nagyon szoktak kérni. Add be, menj el interjúra, juss el a bérigényig. Majd pislogsz, csak hátra ne ess a székkel.

Meg fogod tapasztalni a nagyvilágban, hogy a te álomfizetésedet egy robot is megkapja egy átlagos cégnél.

2020. ápr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:

Nem olvasom végig, ne haragudj. Ugyanazt magyarázod megint.


"Érdekes, ha két ember ugyanannyit keres (te meg én), akkor az egyik rhadt jól keres, a másik meg szrul keres."


Pont ezt mondom. Ami Pesten sz.r fizetés, az máshol kiemelkedően magas. Ezt nem vagy képes felfogni.


És hányszor írjam le, hogy a cafeteria szinte teljes mértékben fedezi a kajánkat úgy, hogy minden nap főtt kaját eszünk. plusz 10ezret rakunk hozza fejenként. És nem, nálunk nem drágább a coop, csak tudno kell értelmesen vásárolni. Ugyanannyiba kerül ott is ugyanaz a termék, mint mashol. Bocs hogy en nem a lild-be járok, ott valóban nem fogadják el a szép kártyát

2020. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:
Én azért még megvárom, amíg kiderül, hogy hogyan lehet 0 forintból befizetni a "mindent". Közgazdasági Nobel-Díjat szimatolok.
2020. ápr. 3. 23:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!